logo

Silopi’ye Yardım

silopi,bursa yardım konvoyu
Şırnak’ın Silopi ilçesinin terör unsurlarından büyük oranda arındırılmasının ardından halka yönelik ilk yardım konvoyu Bursa’dan yola çıkarıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla toplanan yardımları Doğanbey Otoparkı’nda düzenlenen törenle Silopi’ye uğurlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, terör ve kış şartları nedeniyle zor durumda olan Silopi halkının yanında olduklarını söyledi.
Terör ya da doğal afetler nedeniyle sıkıntı yaşayan insanların yaralarını bir nebze de olsa sarmak amacıyla Bursa’da başlatılan yardımlar, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle artarak devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunda hayırsever iş adamlarının katkılarıyla toplanan ve gıda ile giyim malzemelerinden oluşan 2 tır dolusu yardım, Doğanbey Otoparkı’nda düzenlenen törenin ardından terör ve soğuk kış günleri nedeniyle büyük mağduriyet yaşayan Silopi halkına ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye’nin son günlerde terör örgütü PKK’nın aktif olduğu bölgelerde halkın da desteğiyle örnek bir mücadele sergilediğini ifade etti. Verilen mücadele sonucunda sıkıntılı olan bölgelerin terör unsurlarından bir bir temizlendiğini kaydeden Başkan Altepe, onlardan birinin de Şırnak’ın Silopi ilçesi olduğunu vurguladı. Burada terör ve ağırlaşan mevsim şartları nedeniyle halkın büyük mağduriyet yaşadığını hatırlatan Başkan Altepe, “Bizler de payımıza düşen görev olarak oradaki vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla Silopi’ye buradan 2 tır dolusu malzeme gönderiyoruz. Onları bu kış günlerinde yalnız bırakmamak, ihtiyaçlarını gidermek ve arkalarında olduğumuzu göstermek istiyoruz. Her zaman için bu kardeşlerimizi destekleyeceğimizi buradan ifade ediyoruz” dedi.
Bursa’da Silopi için lokal bir yardım kampanyası düzenlendiğini ve yardımların bölge halkına ulaştırılmak üzere yola çıkarıldığını kaydeden Başkan Altepe, “Mutfak için erzaklardan tutun da montlara, botlara, çocuklar için mamaya kadar ihtiyaç olan tüm malzemeler yardım tırlarında toplandı. Bugün itibariyle de yola çıkarılıyor. İnşallah yarın Silopi’de oradaki hemşerilerimize dağıtılmış olacak” diye konuştu.
Başkan Altepe, Silopi için yardımların süreceğini, Bursa’dan ne talep edilirse onu karşılamak için gayret sarf edeceklerini ifade etti.
Yardım tırlarının uğurlanması nedeniyle düzenlenen törene katılan AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun da Bursa’nın kent olarak ülke içinde ya da dışında yardıma muhtaç kim varsa el uzatmada öncü olduğunu vurguladı. Bunda Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin büyük rolünün olduğunu ifade eden Torun, “Oradaki halkla birlikte olduğumuzu göstermek adına bugün hayırlısıyla Bursa halkı olarak tırlarımızı Silopi’ye uğurluyoruz. Katkı koyan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Share
230 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?