logo

SU ABONELİĞİNDE YENİ DÖNEM

Bursa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ), su abonelerinin işlemleri sırasında ‘Zorunlu Deprem Sigortası’ poliçesini de hazır bulundurmaları gerektiğini bildirdi.

BUSKİ yetkililerinin açıklamasına göre; 18.05.2012 tarih ve 28296 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak 18 Ağustos 2012 tarihi itibari ile yürürlüğe giren 6305 sayılı Afet Sigortaları Kanununun 11. maddesinde “Zorunlu deprem sigortası kapsamına giren binalar ve bağımsız bölümlerle ilgili olarak yaptırılan su ve elektrik abonelik işlemlerinde zorunlu deprem sigortasının varlığı ilgili kuruluşça kontrol edilir” hükmüne dayanarak; su tüketicileri konuyla ilgili uyarıldı. Yetkililer, su aboneliği ve abone değişikliği işlemlerinde, kullanıcıların işlemlerini tamamlamak için gerekli evraklarla BUSKİ Genel Müdürlüğü’ne başvurularında, zorunlu deprem sigortası poliçelerini de ibraz etmeleri gerektiğini belirtti.
Bu arada Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BURKENT, BUSKİ Abone İşleri’ne açtığı stantla vatandaşların zorunlu deprem sigortası taleplerine anında cevap verip poliçelerini tanzim ederek, Bursalıların işlerinin de daha pratik ve hızlı bir şekilde çözümünü sağlıyor.

Share
195 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?