logo

26 Ocak 2019

SURİYE HALKININ ZAFERİ KUTLU OLSUN


Emperyalistler ve Siyonistler Ortadoğuyu, kendi menfaatlerine uygun dizayn etmek için bölgeye müdahalede bulundular. İlk saldırıyı, yurtseverlerin yönettiği Suriye Devletine yaptılar. Amaçları, Suriye’de başarılı olduktan sonra kendilerine engel olarak gördükleri Türkiye ve İran’ı ortadan kaldırmaktı. Eğer, Suriye’yi ele geçirebilselerdi Türkiye ve İran’a yapmak istedikleri saldırı da işleri kolaylaşacaktı. Ne var ki, durum istedikleri gibi olmadı. Vatansever Suriye halkı ülkesini ve devletini kahramanca savundu. İç ve dış koşullar aleyhine olmasına rağmen, olağanüstü bir direniş sergiledi. Saldırganlara karşı büyük bir zafer kazandı, kalleş saldırganlar amaçlarına bir türlü ulaşamadılar. Suriye halkının zaferini kutluyorum.
İlginç olan, bizim devletin almış olduğu pozisyondur. Suriye, var olma savaşı veriyordu, biz onları arkadan hançerledik. Yönetenler adeta devletimize harakiri yaptırıyorlardı. Allah’tan Suriye halkı savaşı kazandı, hem ülkesini kurtardı, hem de ileride bizim için oluşacak büyük tehlikeyi bertaraf etti. Bizi yönetenler iki paranodan dolayı Suriye politikasında gaflete düştüler.
Birincisi; Suriye devletinin laik olmasıdır.
İkincisi; Suriye devletinde Alevilerin yoğunlukta olmasıdır.
Zira, bu iki olguya alerjileri vardır. Onların zaaflarından dolayı boynumuz Suriye halkına karşı bükük kaldı ve ülkemiz büyük bir tehlikenin eşiğinden döndü.
Sayın bizi yönetenler; Türkiye benimde vatanımdır, Türkiye Cumhuriyeti devleti benimde devletimdir. Onun için benimde söz hakkım vardır. Eğer, müsadeniz olursa size bir çift sözüm vardır.
Zaaflarınızdan dolayı, ülkemle ve devletimle kumar oynama hakkınız yoktur. Devlet insanına yakışır biçimde yönetirseniz ne ala. Yönetemeyecekseniz görevi bırakın bir kenarda oturun. Türkiye’de o görevi layıkıyla yapacak, çok sayıda kadın ve erkek vardır. Ön yargılarını ve zaaflarını yenemeyen kişilerin, devlet yönetiminde olması 80 milyon insanımız, vatanımız ve devletimiz için büyük tehlike arz ediyor.
Emperyalistlerin ve Siyonistlerin her türlü tuzak ve entrikalarla, mayın tarlasına çevirdiği Ortadoğu bölgesinde yönetimde zafiyet göstermek intihar demektir. Bu işlerin şakası yoktur. Her olayı ve olguyu, soğuk kanlı bir şekilde ele almalı, iyice düşünüp taşınmalı, ince eleyip sık dokumalı, sağ duyulu akılcı adımlar atılmalı ve ona göre hamleler yapılmalıdır. Sağa sola efelenmemize hiç gerek yoktur. Kıbrıs barış harekatında yaptığımız gibi, yeri ve zamanı geldiğinde devlet ciddiyetiyle yapmamız gerekeni yapmalıyız. Hafif ve gayri ciddi davranışlar uyduruk devletlerin işidir. Türkiye Cumhuriyeti devleti, tarihten gelen köklü bir deneyime sahiptir. Bu olgudur onu büyük yapan, icraatları da büyüklüğüne yakışır biçimde olmalıdır. Ben aç kalmaya razıyı. Ülkeme sömürgeci, zalimlerin saldırmasına ve işgal etmesine asla razı değilim.
Çünkü, bağımsızlığı ve özgürlüğü olmayan millet köle millettir.
Bireysel olarak, para, pul, mal, mülk sahibi olmanın hiçbir önemi yoktur. Ne yazık ki, Türkiye’de maddiyat ve makam için bütün değerleri gözü kara bir şekilde peşkeş çekenler vardır. Söyleyeceğim bu kadar. Anladıysanız Allah’a şükürler olsun, anlamadıysanız Allah, 80 milyon insanımıza yardım etsin, bizi sizden kurtarsın.
Suriye olayı, bölgedeki bütün devlet ve ülke yöneticileri için ibretlik bir olaydır, kıssadan hisse.

Share
234 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İLETİŞİM DURUMU

  19 Nisan 2021 Yazarlar

  Bütün kavramına göre, bütünün parçaları eşit olur. Tanrı bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Kullar ve bireyler eşit olur. Bütün kavramına göre, iletişim kurulur. Bütün kavramı, soyutlama olur. Kullar bir bütün olur. Bütünün adına Allah denir. Bireyler bir bütün olur. Bütünün adına toplum denir. Kadın ve erkek bir bütün olur. Bütünün adına insan denir. Tez-antitez bir bütün olur. Bütünün adına sentez denir. Domates, biber, patlıcan bir bütün olur. Bütünün adına sebze denir. Elma, armut, kayısı bir bütün olur. Bütünün adın...
 • MONTRÖ

  14 Nisan 2021 Yazarlar

               Askerlik yapanlar bilir. Askerlerin bir istek ya da talep dile getirirken toplu hareket etmeleri kesinlikle yasaktır. Hele birden fazla kişinin imzaladığı bir belgeyi amirine sunmak toplu işlenen bir suçtur ve Askeri Ceza Kanunu’na göre ağır suç teşkil eder.             Emekli amirallerin bildirisini görünce aklıma bu geldi. Hangi akla hizmet, gece yarısı adeta bir muhtıra gibi açıklama yapma gereği hissettiler. He...
 • GENÇLİK ve HEMDE GÖNÜLLÜ

  13 Nisan 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas Dostlar ;       O kadar çok konu başlığı var ki, önceliklendiremiyorum. Bazı konuları ise seri olarak yazmak gerekiyor. Örneğin Mahallelerimiz-Köylerimiz veya Fırsat ve Feraset başlıklarının devamları var. İnşallah yazacağım. Hakeza Trafik ve Parklanmayı haftasına devamını yazacağım demiştim. Yazamadım.  Yazmam gereken BESOB-Çataltepe Büyük sanayi sitesi (!!!) aylardır yazamadığım bir konu. Gündemden düşmeyecek bir konu. Umutlar yok edildi. ...
 • Otoparktı Fitnes Salonu oluyor..! AKP’de Kazan kaynamaya başladı

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       İlçemizin en büyük sorunlarının başında kuşkusuz Trafik gelmekte.      Trafik sorununu ve parklanmayı önlemek için yapılan, Kestel katlı otoparkın üst katında bu aralar ummalı bir çalışma yapılmakta.      Acaba, buraya ne yapılıyor diye araştırdığımızda; Böyle bir saçmalığın ancak Kestel’de bu yönetimce yapılacağı kanaatine biz de vardık.      Katlı otoparkın en üstüne fitnes spor salonu yapılıyormuş.     Oysa ki, çürümeye terk edilm...