logo

26 Ocak 2019

SURİYE HALKININ ZAFERİ KUTLU OLSUN


Emperyalistler ve Siyonistler Ortadoğuyu, kendi menfaatlerine uygun dizayn etmek için bölgeye müdahalede bulundular. İlk saldırıyı, yurtseverlerin yönettiği Suriye Devletine yaptılar. Amaçları, Suriye’de başarılı olduktan sonra kendilerine engel olarak gördükleri Türkiye ve İran’ı ortadan kaldırmaktı. Eğer, Suriye’yi ele geçirebilselerdi Türkiye ve İran’a yapmak istedikleri saldırı da işleri kolaylaşacaktı. Ne var ki, durum istedikleri gibi olmadı. Vatansever Suriye halkı ülkesini ve devletini kahramanca savundu. İç ve dış koşullar aleyhine olmasına rağmen, olağanüstü bir direniş sergiledi. Saldırganlara karşı büyük bir zafer kazandı, kalleş saldırganlar amaçlarına bir türlü ulaşamadılar. Suriye halkının zaferini kutluyorum.
İlginç olan, bizim devletin almış olduğu pozisyondur. Suriye, var olma savaşı veriyordu, biz onları arkadan hançerledik. Yönetenler adeta devletimize harakiri yaptırıyorlardı. Allah’tan Suriye halkı savaşı kazandı, hem ülkesini kurtardı, hem de ileride bizim için oluşacak büyük tehlikeyi bertaraf etti. Bizi yönetenler iki paranodan dolayı Suriye politikasında gaflete düştüler.
Birincisi; Suriye devletinin laik olmasıdır.
İkincisi; Suriye devletinde Alevilerin yoğunlukta olmasıdır.
Zira, bu iki olguya alerjileri vardır. Onların zaaflarından dolayı boynumuz Suriye halkına karşı bükük kaldı ve ülkemiz büyük bir tehlikenin eşiğinden döndü.
Sayın bizi yönetenler; Türkiye benimde vatanımdır, Türkiye Cumhuriyeti devleti benimde devletimdir. Onun için benimde söz hakkım vardır. Eğer, müsadeniz olursa size bir çift sözüm vardır.
Zaaflarınızdan dolayı, ülkemle ve devletimle kumar oynama hakkınız yoktur. Devlet insanına yakışır biçimde yönetirseniz ne ala. Yönetemeyecekseniz görevi bırakın bir kenarda oturun. Türkiye’de o görevi layıkıyla yapacak, çok sayıda kadın ve erkek vardır. Ön yargılarını ve zaaflarını yenemeyen kişilerin, devlet yönetiminde olması 80 milyon insanımız, vatanımız ve devletimiz için büyük tehlike arz ediyor.
Emperyalistlerin ve Siyonistlerin her türlü tuzak ve entrikalarla, mayın tarlasına çevirdiği Ortadoğu bölgesinde yönetimde zafiyet göstermek intihar demektir. Bu işlerin şakası yoktur. Her olayı ve olguyu, soğuk kanlı bir şekilde ele almalı, iyice düşünüp taşınmalı, ince eleyip sık dokumalı, sağ duyulu akılcı adımlar atılmalı ve ona göre hamleler yapılmalıdır. Sağa sola efelenmemize hiç gerek yoktur. Kıbrıs barış harekatında yaptığımız gibi, yeri ve zamanı geldiğinde devlet ciddiyetiyle yapmamız gerekeni yapmalıyız. Hafif ve gayri ciddi davranışlar uyduruk devletlerin işidir. Türkiye Cumhuriyeti devleti, tarihten gelen köklü bir deneyime sahiptir. Bu olgudur onu büyük yapan, icraatları da büyüklüğüne yakışır biçimde olmalıdır. Ben aç kalmaya razıyı. Ülkeme sömürgeci, zalimlerin saldırmasına ve işgal etmesine asla razı değilim.
Çünkü, bağımsızlığı ve özgürlüğü olmayan millet köle millettir.
Bireysel olarak, para, pul, mal, mülk sahibi olmanın hiçbir önemi yoktur. Ne yazık ki, Türkiye’de maddiyat ve makam için bütün değerleri gözü kara bir şekilde peşkeş çekenler vardır. Söyleyeceğim bu kadar. Anladıysanız Allah’a şükürler olsun, anlamadıysanız Allah, 80 milyon insanımıza yardım etsin, bizi sizden kurtarsın.
Suriye olayı, bölgedeki bütün devlet ve ülke yöneticileri için ibretlik bir olaydır, kıssadan hisse.

Share
273 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Atamalar Şaşırtıyor!

  16 Ekim 2021 Yazarlar

       İlçemizde yerel seçimler bitmiş, seçim çalışmaları süresince Tarikat tarafından Önder Tanır’ın yanına verilen Recep Alper Çelik, görevini tamamlamış ve Tanır’da belediye başkanı seçilince, Rıfat Amil’in yerine Özel Kalem Müdürü olarak Çelik’i atamıştı.      Ve akabinde de “Kestel Belediyesi Menzil tarikatı tarafından mı yönetiliyor?” sorusu akıllarda yer edinmişti.      TÜMSİAD tarafından desteklenen Recep Alper Çelik, 2015 Milletvekili seçimlerinde de AKP’den aday adayı ol...
 • YERLİ VE MİLLİ ÖYLE Mİ !!!

  15 Ekim 2021 Yazarlar

       Yıllar önce bu garantili projeler başlarken, “kimsenin cebinden bir lira çıkmayacak” denmişti hatırlayın dostlar, hazineden ödenen bu geçiş, uçuş, hasta garantili paralar kimin cebinden çıkıyor acaba tam bir komedi. Bu kara deliklere bir yenisi daha ekleniyor Çanakkale köprüsü ve Ulaştırma bakanı bu köprünün geçiş fiyatını açıkladı 15 Euro yanlış duymadınız 15 Euro.      Bu köprünün yapım maliyeti 1,8 milyar Euro olarak hesaplanmış ve yıllık 16 milyon 425 bin araç geçiş garantisi verilmiş yapan ...
 • Şirin görünmenin bedeli mi 100 bin lira..?

  11 Ekim 2021 Yazarlar

       Milyarlarca geliri olmasına rağmen, adı her zaman yolsuzlukla anılan, hiçbir fırsatı kaçırmayıp, vatandaşlara sürekli iban numarası veren Kızılay, Kestel belediyesinden de 100 bin liralık nakdi yardım istemiş.      Ekim ayı meclisine geldi konu.      CHP ve İyi Parti doğru olanı yaparak, “Hayır” oyu kullandılar.      Ama, her zamanki gibi bir acelesi vardı Önder Tanır’ın, konuyu hemen oylatıp, biran önce gündeminden düşürmek istiyordu.   ...
 • DİKTATÖR REFLEKSİ HÜKÜMETLERE Mİ HAS?

  10 Ekim 2021 Yazarlar

  Siyasete ilişkin yorumlarımızda genelde hükümete yönelik eleştirilerimizi belirtiriz. Ülkeyi yöneten ve olanlardan sorumlu olan siyasi iktidar olduğundan bu durum çok doğal. Bugün ise doğrudan CHP ve CHP’de cisimleşmiş bir siyaset yapma biçiminden bahsedeceğiz. Belki görmüşsünüzdür. CHP’de Yüksek Disiplin Kurulu gibi önemli bir yerde üye olan, mesleği avukatlık olan Tuba Torun isimli bir hanımefendi. Fenerbahçe Stadı’nın Kadıköy merkezden taşınması ile ilgili bazı tweet’ler attı. Demokratik toplumlarda her konu tartışılabilir. Elbette bu fikri...