logo

26 Ocak 2019

SURİYE HALKININ ZAFERİ KUTLU OLSUN


Emperyalistler ve Siyonistler Ortadoğuyu, kendi menfaatlerine uygun dizayn etmek için bölgeye müdahalede bulundular. İlk saldırıyı, yurtseverlerin yönettiği Suriye Devletine yaptılar. Amaçları, Suriye’de başarılı olduktan sonra kendilerine engel olarak gördükleri Türkiye ve İran’ı ortadan kaldırmaktı. Eğer, Suriye’yi ele geçirebilselerdi Türkiye ve İran’a yapmak istedikleri saldırı da işleri kolaylaşacaktı. Ne var ki, durum istedikleri gibi olmadı. Vatansever Suriye halkı ülkesini ve devletini kahramanca savundu. İç ve dış koşullar aleyhine olmasına rağmen, olağanüstü bir direniş sergiledi. Saldırganlara karşı büyük bir zafer kazandı, kalleş saldırganlar amaçlarına bir türlü ulaşamadılar. Suriye halkının zaferini kutluyorum.
İlginç olan, bizim devletin almış olduğu pozisyondur. Suriye, var olma savaşı veriyordu, biz onları arkadan hançerledik. Yönetenler adeta devletimize harakiri yaptırıyorlardı. Allah’tan Suriye halkı savaşı kazandı, hem ülkesini kurtardı, hem de ileride bizim için oluşacak büyük tehlikeyi bertaraf etti. Bizi yönetenler iki paranodan dolayı Suriye politikasında gaflete düştüler.
Birincisi; Suriye devletinin laik olmasıdır.
İkincisi; Suriye devletinde Alevilerin yoğunlukta olmasıdır.
Zira, bu iki olguya alerjileri vardır. Onların zaaflarından dolayı boynumuz Suriye halkına karşı bükük kaldı ve ülkemiz büyük bir tehlikenin eşiğinden döndü.
Sayın bizi yönetenler; Türkiye benimde vatanımdır, Türkiye Cumhuriyeti devleti benimde devletimdir. Onun için benimde söz hakkım vardır. Eğer, müsadeniz olursa size bir çift sözüm vardır.
Zaaflarınızdan dolayı, ülkemle ve devletimle kumar oynama hakkınız yoktur. Devlet insanına yakışır biçimde yönetirseniz ne ala. Yönetemeyecekseniz görevi bırakın bir kenarda oturun. Türkiye’de o görevi layıkıyla yapacak, çok sayıda kadın ve erkek vardır. Ön yargılarını ve zaaflarını yenemeyen kişilerin, devlet yönetiminde olması 80 milyon insanımız, vatanımız ve devletimiz için büyük tehlike arz ediyor.
Emperyalistlerin ve Siyonistlerin her türlü tuzak ve entrikalarla, mayın tarlasına çevirdiği Ortadoğu bölgesinde yönetimde zafiyet göstermek intihar demektir. Bu işlerin şakası yoktur. Her olayı ve olguyu, soğuk kanlı bir şekilde ele almalı, iyice düşünüp taşınmalı, ince eleyip sık dokumalı, sağ duyulu akılcı adımlar atılmalı ve ona göre hamleler yapılmalıdır. Sağa sola efelenmemize hiç gerek yoktur. Kıbrıs barış harekatında yaptığımız gibi, yeri ve zamanı geldiğinde devlet ciddiyetiyle yapmamız gerekeni yapmalıyız. Hafif ve gayri ciddi davranışlar uyduruk devletlerin işidir. Türkiye Cumhuriyeti devleti, tarihten gelen köklü bir deneyime sahiptir. Bu olgudur onu büyük yapan, icraatları da büyüklüğüne yakışır biçimde olmalıdır. Ben aç kalmaya razıyı. Ülkeme sömürgeci, zalimlerin saldırmasına ve işgal etmesine asla razı değilim.
Çünkü, bağımsızlığı ve özgürlüğü olmayan millet köle millettir.
Bireysel olarak, para, pul, mal, mülk sahibi olmanın hiçbir önemi yoktur. Ne yazık ki, Türkiye’de maddiyat ve makam için bütün değerleri gözü kara bir şekilde peşkeş çekenler vardır. Söyleyeceğim bu kadar. Anladıysanız Allah’a şükürler olsun, anlamadıysanız Allah, 80 milyon insanımıza yardım etsin, bizi sizden kurtarsın.
Suriye olayı, bölgedeki bütün devlet ve ülke yöneticileri için ibretlik bir olaydır, kıssadan hisse.

Share
197 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...
 • DEPREM VE YAĞMACILIK

  13 Kasım 2020 Yazarlar

           İnsan özünde iyi midir kötü müdür sorusu, felsefenin sağlam tartışma alanlarından biri. Bu soruya belki herkes yaşadıkları üzerinden zaman zaman farklı cevaplar verebilir. Ülkemizin gerçeği olan deprem, her tekrar ettiğinde insanların enkaz altından canlı çıkmasına, hayatlarına geri dönebilmelerine dair umudumu 1999 depreminden kalan yağma hikayeleri gölgeler. Bu yağmacıların varlığı da insanın özünde iyi falan değil rezil bir yaratık olduğu fikrine iter beni.      &...
 • Suçlu onların batıl cahiliye düzenidir

  13 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Bir aydan fazla zamandır Tunceli ili Ovacık ilçesinin Yaka tarla köyündeyim. Köyde elektrik olmadığı için Elektrik ihtiyacını güneş paneli aracılığıyla karşılıyoruz. Bir kaç gündür hava yağmurlu olduğu için elektriksiz kaldık, onun için telefon, televizyon gibi araçlarımız devre dışı olmuş durumda ve Türkiye’deki önemli olaylardan haberdar değilim.      İzmir’de deprem olduğunu duydum. Fakat, ne derece bir tahribat yarattığı, can ve mal kaybı konusunda bilgim yok. Önemli oranda...