logo

26 Ocak 2019

SURİYE HALKININ ZAFERİ KUTLU OLSUN


Emperyalistler ve Siyonistler Ortadoğuyu, kendi menfaatlerine uygun dizayn etmek için bölgeye müdahalede bulundular. İlk saldırıyı, yurtseverlerin yönettiği Suriye Devletine yaptılar. Amaçları, Suriye’de başarılı olduktan sonra kendilerine engel olarak gördükleri Türkiye ve İran’ı ortadan kaldırmaktı. Eğer, Suriye’yi ele geçirebilselerdi Türkiye ve İran’a yapmak istedikleri saldırı da işleri kolaylaşacaktı. Ne var ki, durum istedikleri gibi olmadı. Vatansever Suriye halkı ülkesini ve devletini kahramanca savundu. İç ve dış koşullar aleyhine olmasına rağmen, olağanüstü bir direniş sergiledi. Saldırganlara karşı büyük bir zafer kazandı, kalleş saldırganlar amaçlarına bir türlü ulaşamadılar. Suriye halkının zaferini kutluyorum.
İlginç olan, bizim devletin almış olduğu pozisyondur. Suriye, var olma savaşı veriyordu, biz onları arkadan hançerledik. Yönetenler adeta devletimize harakiri yaptırıyorlardı. Allah’tan Suriye halkı savaşı kazandı, hem ülkesini kurtardı, hem de ileride bizim için oluşacak büyük tehlikeyi bertaraf etti. Bizi yönetenler iki paranodan dolayı Suriye politikasında gaflete düştüler.
Birincisi; Suriye devletinin laik olmasıdır.
İkincisi; Suriye devletinde Alevilerin yoğunlukta olmasıdır.
Zira, bu iki olguya alerjileri vardır. Onların zaaflarından dolayı boynumuz Suriye halkına karşı bükük kaldı ve ülkemiz büyük bir tehlikenin eşiğinden döndü.
Sayın bizi yönetenler; Türkiye benimde vatanımdır, Türkiye Cumhuriyeti devleti benimde devletimdir. Onun için benimde söz hakkım vardır. Eğer, müsadeniz olursa size bir çift sözüm vardır.
Zaaflarınızdan dolayı, ülkemle ve devletimle kumar oynama hakkınız yoktur. Devlet insanına yakışır biçimde yönetirseniz ne ala. Yönetemeyecekseniz görevi bırakın bir kenarda oturun. Türkiye’de o görevi layıkıyla yapacak, çok sayıda kadın ve erkek vardır. Ön yargılarını ve zaaflarını yenemeyen kişilerin, devlet yönetiminde olması 80 milyon insanımız, vatanımız ve devletimiz için büyük tehlike arz ediyor.
Emperyalistlerin ve Siyonistlerin her türlü tuzak ve entrikalarla, mayın tarlasına çevirdiği Ortadoğu bölgesinde yönetimde zafiyet göstermek intihar demektir. Bu işlerin şakası yoktur. Her olayı ve olguyu, soğuk kanlı bir şekilde ele almalı, iyice düşünüp taşınmalı, ince eleyip sık dokumalı, sağ duyulu akılcı adımlar atılmalı ve ona göre hamleler yapılmalıdır. Sağa sola efelenmemize hiç gerek yoktur. Kıbrıs barış harekatında yaptığımız gibi, yeri ve zamanı geldiğinde devlet ciddiyetiyle yapmamız gerekeni yapmalıyız. Hafif ve gayri ciddi davranışlar uyduruk devletlerin işidir. Türkiye Cumhuriyeti devleti, tarihten gelen köklü bir deneyime sahiptir. Bu olgudur onu büyük yapan, icraatları da büyüklüğüne yakışır biçimde olmalıdır. Ben aç kalmaya razıyı. Ülkeme sömürgeci, zalimlerin saldırmasına ve işgal etmesine asla razı değilim.
Çünkü, bağımsızlığı ve özgürlüğü olmayan millet köle millettir.
Bireysel olarak, para, pul, mal, mülk sahibi olmanın hiçbir önemi yoktur. Ne yazık ki, Türkiye’de maddiyat ve makam için bütün değerleri gözü kara bir şekilde peşkeş çekenler vardır. Söyleyeceğim bu kadar. Anladıysanız Allah’a şükürler olsun, anlamadıysanız Allah, 80 milyon insanımıza yardım etsin, bizi sizden kurtarsın.
Suriye olayı, bölgedeki bütün devlet ve ülke yöneticileri için ibretlik bir olaydır, kıssadan hisse.

Share
287 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BESOB – BESKOOP-2

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kadirşinas Okuyucular.      Değerli  Can  Dostlar.      Bu haftada aynı konuyu, aynı başlıkla, edinebildiğim bilgilerin ışığında, dışarıdan bir bakışla değerlendirmelerde bulunacağım. Düşüncelerimi paylaşacağım.       Milletimizin büyük bir kesimini oluşturan esnafımızın dertleri derdimizdir. Onlar halkımızın her kesimi ile sürekli temas halindedirler. Halkımızla iç içe hayat sürmektedirler. Esnaflarımız berber, lokantacı, şoför, tam...
 • Mesleki kıskançlık mı..? MHP Sessizliğini koruyor

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kestel Belediye başkanının, ne kadar kindar bir insan olduğunu bilmeyen neredeyse yok gibidir.      “Dağları ben yarattım” edasında bir kibire sahip olan Önder Tanır, göreve geldiğinden beri personeller ile oynamaya devam ediyor. Bunu yaparken de belediyeyi zarara uğrattığını da hiç düşünmüyor.      Şöyle ki, Eyüp Özkaya isimli bir mimarı (Mesleki kıskançlık da diyebiliriz), daha öncede Belediyede görmek istemiyorum, onunla çalışmayı düşünmüyorum diyerek, işten çıkarmış so...
 • Bence, Kestel Belediyesine Kayyum Atanmalı!

  08 Ocak 2022 Yazarlar

       Cuma saati öncesi ve sonrasında, Kestel meydanında basın açıklamaları vardı.      Öncesinde; CHP, sonrasında İyi Parti yaptı.      Her iki basın açıklamasına farklı pencereden bakılsa da, hemen hemen konu aynıydı.      Önder Tanır’ın İki ilçe başkanı hakkındaki iftira iddiaları…      Basının karşısına ilk çıkan Hatice Doğan, Önder Tanır ile bugüne kadar bir bardak çay dahi içmediğini, odasına gitmediğini, herhangi bir kişi veya ...
 • İMAMOĞLU ADAY MI OLACAK?

  06 Ocak 2022 Yazarlar

              Ekrem İmamoğlu’na karşı son günlerde artan yıpratma kampanyasının sebebini bilmek zor. Ancak Belediye seçimleri öncesinde muhalefetin adaylarına karşı Belediyelere teröristleri dolduracakları gibi toplumun ciddiye almadığı bazı suçlamalar yapılmıştı. Ankara’da elektrik faturalarını teröristlerin getireceği, İstanbul’da da benzer şekilde teröristlerin istihdam edileceği gibi açıklamalar hafızalarda taze. Bu iddialar ters tepti ve iktidar bloğu seçimleri kaybetti. Ancak bundan ge...