logo

TANIR, EGOSUNA YENİK..!

Giydiği geleneksel köylü kasketiyle çiftçi olduğunu zanneden Önder Tanır, yapmış olduğu bilinçli gaflarla gündemde yerini koruyor.

Kendi egosuna yenik düşen insanlar, kızdığında karşısındakine cevap veremeyecek duruma geldiğinde, sözleri hakarete dönüşür.

Sözünün nereye gittiğini, kimi yaraladığını ne gibi etkiler bıraktığını düşünmez.

Bizim Kestel’in belediye başkanı da, bu bahsettiğim insan katagorisine girenlerden.

Bu ayki meclis toplantısında öyle bilinçli gaf yaptı ki, izleyenler adeta pes dedirtti.

Konuyu hatırlayalım.

Kimseye sormadan, danışmadan, izin almadan ben yaparsam olur mantığı güderek, Kozluören mahallemizin sınırlarında bulunan birinci sınıf tarım arazine 65 adet hobi bahçesi yapmaya çalışmış, Kozluören mahallesi sakinlerinden gelen şikayet üzerine olay yerine giden, Kestel Ziraat Odası Başkanı Eyüp Kılıç, Buranın tarım arazisi olduğunu, kesinlikle tarım arazilerinin korunması gerektiğini, ilerleyen yıllarda torunlarına bunun hesabının verilemeyecek olduğunu belirterek, Önder Tanır’ın bu yanlışından biran önce vazgeçmesini istemişti.

Tanır’da bunun üzerine, Parasını verdiği Bursa medyasına, “Kozluören mahallesinde hobi bahçesi çalışması” sürüyor diye haber yayınlatmıştı.

Hemen ertesi hafta civar köylüler, muhtarlar, kooperatif başkanları ve ilçeden katılan vatandaşlar, buraya hobi bahçesi yapılmasın diyerek, Eyüp kılıç’a destek vermek için alanda toplanmışlardı. Bu kalabalığın kararlı olduğunu gören Tanır, Bu projeden vazgeçtiğini belirterek, geri vites yapmıştı.

Buraya kadar olaylar bu şekilde gelişti.

Bu ayki meclis toplantısında, Eyüp kılıç’a hak vereceği yerde, karalama yaparak, Ziraat Odasının Pandemi de topladığı paralar nereye gitti. İnekçiler bizim muhatabımız değildir, Kozluören’de göstermiş oldukları karşı duruşu, Soğuksu mahallesinde sanayi yapılacakken de gösterselerdi diyerek, gaf üstüne gaf yapmaya devam etti.

Ne demek, İnekçiler…

İlçenin belediye başkanı böyle mi cevap verir.

“Evet arkadaşlar, biz düşünemedik. Burada biz bir hata yaptık, sizlerinde uyarıları gayet yerinde, bu uyarılarınıza teşekkür ediyorum. Bu projeden vazgeçiyoruz” deseydi, hem orada bulunan insanların, hem de Ziraat Odası üyelerinin gönlünü feth etmezmiydi.

Yazının başında dediğim gibi, egosuna yenilen bir insandan bu tür açıklamalar beklemek gayet doğal.

Bu arada şunu da hatırlatayım:

Soğuksu mahallesine katı atık tesisi, cezaevi gibi projelerin yapılacağı duyulduğunda, orada ilk açıklamayı yapan da Kestel Ziraat Odasıdır. Ki, açıklamalarına bizzat katılmış birisi olarak yazıyorum bunu. Daha sonrasında da, ilçemizdeki CHP, İYİ Parti, Yeniden Refah Partisi ve bazı guruplar burada sanayileşmenin yanlış olacağını başından beri savunmuşlardır.

İlçesindeki gelişmelerden bile haberi olmayan bir insanın, Kestel’i yönetmesi ne kadar aciziyet verici bir durum.

Kin, nefret, saldırı, hakaret ve egosunu tatmin etmeye çalışan bir belediye başkanının yönettiği Ekim ayı meclisini izledik.

Bu şekilde yönetilen bir meclisi, gazetecilik hayatımda ilk kez gördüm.

Meclisin sonlarında, Önder Tanır’ın; Bundan sonra beş meclis toplantımız kaldı demesi ve Allah izin verirde yeniden aday gösterirlerse şeklinde laflar etmesi, bir daha kendisinin aday gösterilmeyeceğini kendiside biliyor düşüncesi yarattı izleyicilerde.

Zaten aday gösterilmemesi ve bu saatten sonra hiçbir işe karıştırılmaması, elinden imza yetkisinin dahi alınması, inanıyorum ki, Kestel’e seçimlere kadar yapılmış, en büyük hizmet olacaktır…

Share
780 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?

#

TANIR, EGOSUNA YENİK..!” için 1 yorum

  1. İsmet ŞAN : diyor ki:

    Kestel Kestel olalı böyle bir zulüm görmemişti
    Kibir abidesi Malum kişinin Koca beş yıla sığdırdığı tek şey rüşvet üçkağıt adamcılık kin nefret hile tuzak birde 1 liraya ekmek reklamı bu eklam için ise kestelin yolunu bilmeyen yala yut yandaş medyasına milyonları peşkeş çekmesidir Allah hakkından gelsin yedi sülalesinden çıkar elbet hiç ahh kalırmı yanına kar uzun lafın kısası tenekeyi bağladılar …