logo

TÜM İLÇELERE HAYVAN BARINAĞI

hayvan dostları
Büyükşehir Belediyle Başkanı Recep Altepe, yer gösterildiği takdirde Bursa’nın tüm ilçelerine hayvan barınağı kurmak için hazır olduklarını açıkladı.
Başkan Altepe, hayvan haklarına yönelik yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken Can Dostları Derneği üyelerini ağırladı. Heykel’deki tarihi başkanlık binasında gerçekleşen ziyarete, işadamları Vehbi Varlık ve İlhan Parseker de katıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ilçe belediyeleri tarafından gerekli alanlar oluşturulduğu takdirde Büyükşehir Belediyesi olarak tüm ilçelere birer hayvan barınağı kurabileceklerini ifade etti. Yönetim olarak en önem verdikleri konuların başında hayvan haklarının geldiğini belirten Başkan Altepe, Osmanlı’yı örnek aldıklarını söyledi. Osmanlı’nın başka hiçbir kültürde örneğine rastlanılamayacak şekilde hayvanları koruma altına aldığını, çalışmalar gerçekleştirilirken sokaktaki kuş türlerinin bile dikkate alındığını belirten Başkan Altepe, Gurabane-i Laklakan ile hayvanlara yönelik vakıflar kurulmasını buna örnek gösterdi. Hayvanlara yönelik çalışmaları gerçekleştirirken Osmanlı’nın izinden gittiklerini, ecdadın tecrübelerinden faydalandıklarını ifade eden Başkan Altepe, yıllar önce Avrupa’nın en iyi tesislerini Bursa’ya kazandırdıklarını hatırlattı. Yaşayan her canlıya hizmeti bir vazife olarak gördüklerini belirten Başkan Altepe, ilçelere de bu tür tesisleri kazandırmak için hazır olduklarını bildirdi. Büyükşehir ile Osmangazi belediyelerine ait tesislerin mevcut kapasiteyi taşıyamadığını, bu konuda acil olarak ilçelerde yeni planlamaların yapılması gerektiğini vurgulayan Başkan Altepe, arazi gösterildiği takdirde Bursa’nın tüm ilçelerine modern tesisler kurabileceklerini anlattı.
Can Dostu Derneği Başkanı Avukat Ümran Babacan ise, hayvan haklarına yönelik yaptığı çalışmalar nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Ziyarette, Can Dostu Derneği Başkanı Ümran Babacan tarafından Başkan Altepe’ye, plaket verildi. Can Dostu Derneği Başkanı Ümran Babacan, plaketin üzerinde Başkan Altepe’ye ithafen yazılan şiiri okurken gözyaşlarına hakim olamadı.

Share
394 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?