logo

YA SAVAŞIP KAYBEDECEĞİZ YA BİRLEŞİP KAZANACAĞIZ…

     Sevgili okurlarım; yapacağım tespitte Mehmetçiği istismar edip, kendi yanlışlarına alet etmemeleri için bir konuya açıklık getirmeyi uygun gördüm. Mehmetçik sevgisi konusunda herkes gibi benimde hiçbir çelişkim yok. Bu, şu anlama gelmez. İktidarın yaptığı yanlışı, askerin hatırı için görmezden gelirim. İktidarın yanlışının sorumlusu asker değildir. O kendisine verilen görevin yanlışlığını, doğruluğunu sorgulamadan yapmak zorundadır.

     Dolayısıyla, yapacağım eleştirinin muhatabı iktidarıyla, muhalefetiyle siyasilerdir. Zira, Türkiye’nin iç ve dış maddi ve manevi sorunlarının çözümsüzlüğünün sorumlusu onlardır. Devamlı söylüyorum, yine yazayım. İç savaş başladığı tarihten bu yana bizim Suriye politikamız yanlıştır. Ne yazık ki, biz hala aynı anlayışta ısrar ediyoruz. Türkiye’yi yönetenlerin Suriye politikalarının yanlışlığından kaynaklanan nedenlerden dolayı, yaptığımız askeri harekatların hepsi yanlıştır. Son harekatta Türkiye kazandı palavraları havada uçuşuyor. Biz, hiçbir şey kazanmadık, hep kaybediyoruz. Kazanan Amerika, Rusya ve Avrupa emperyalistleridir. Bölge halkları kendi aralarında savaştığı müddetçe, bölünecekler, enerjileri boşa gidecek, maddi manevi olarak zayıflayacağız ve emperyalistlerin topraklarımıza yerleşip, kalıcı olmasını sağlayacağız.

     Şunu artık idrak edin; emperyalistlerden dost olmaz. Onlar, bütün insanlığın baş düşmanlarıdır. Onlar için önemli olan çıkarlarıdır, çıkarları için her türlü katliamı, barbarlığı, vahşiliği yaparlar. Onlar ne bizim dostlarımız, ne de stratejik ortaklarımızdır. Türk’ü, Kürdü, Arabı, Farsı, Müslümanı ve Hristiyanıyla bütün bölge halkları birliğimizin dostuyuz, stratejik ortağıyız. Zira, maddi manevi çıkarlarımız iç içe geçmiştir. Tramp, Putin, Marcon, Johnson, Merkel ne dedi, ne yaptı kamuoyu onlarla meşgul ediliyor. Elinin körünü dediler, ne derse desinler kardeşim bizi ilgilendirmez çareyi onların başkentlerinde aramak yanlış yolda olmaktır. Çareyi, Şam’da ararsanız doğru yola girersiniz, Suriye’nin milli devleti var, ordusu var, bu realiteyi kabul edin ona göre davranın. Eşyanın tabiatına aykırı davrandıkça, hem Türkiye, hem de Suriye halkı kaybedecektir.

     Son sözüm şudur; Bölge halkları olarak, birbirimizle ya savaşıp kaybedeceğiz, ya da birleşip kazanacağız….

Share
643 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?