logo

YAYINIMIZ SES GETİRDİ…AKP’Lİ MECLİS ÜYESİNİN KAÇAK İNŞAATI MÜHÜRLENDİ

Geçtiğimiz hafta gazetemizin baş sayfasından manşet haber olarak verdiğimiz, “AKP’Lİ MECLİS ÜYESİNİN YAPTIĞINA BAK” başlığıyla duyurduğumuz kaçak inşaata Kestel Belediyesi tarafından gerekli cezai işlem uygulandı.
Konu hakkında Kestel Belediye Başkanlığından yapılan Yener ACAR Kestel Belediye Başkanı imzalı yapılan açıklamada şöyle denildi.
“İlçemizde yayım yapan yerel gazetelerimizde 10.08.2012 tarihinde yer alan Vani Mehmet Mahallesi Şehit Mustafa Kurt Caddesi üzerinde bulunan inşaat ile ilgili haber doğrultusunda kurumumuz ilgili birimlerince gerekli inceleme ve değerlendirme çalışmaları yapılmış ve habere konu olan inşaatın eksik evrakları nedeniyle ruhsat almadan inşa edilmekte olduğu tespit edilmiş ve inşaat mühürlenmiştir.
Bu doğrultuda ekiplerimizce yapılan tespit ve tutanak çalışması doğrultusunda 15.08.2012 tarihinde toplanan belediye encümenimiz haftalık olağan toplantısında konu değerlendirilmiş ve inşaat sahibine 20.235.31 TL (yirmi bin ikiyüz otuzbeş) para cezası uygulanmasına ve inşaat sahibinin cezalı olarak ruhsat alması için gerekli işlemlere başlanmasına karar verilmiştir.
Göreve geldiğimiz 2004 yılından bu güne ilçemizde kaçak inşaat çalışmalarına hiç bir zaman müsaade etmedik ve asla bu konuda taviz vermedik vermeyeceğiz.Bu konuda bugüne kadar göstermiş olduğumuz hassasiyetimizi bundan sonrada aynen devam edeceğini kamuoyumuza saygılarımızla arz ederiz”

Etiketler: »
Share
248 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?