logo

30 Ağustos 2023

Zafer, Muzaffer…


Mustafa Ülker
musstafaulker@kestelyore.com

      Değerli Okuyucular,

      Kadirşinas  Dostlar.

      Ağustos ayı, Zaferler ayı olarak milletimizin geçmişinde çok kıymetli dönüşümlerinin yaşandığı bir zaman dilimidir. Ve asla ihmal edilemeyecek, hafife alınamayacak iki önemli meydan muharebesi yaşanmıştır.

      Birincisi Selçuklu imparatorluğu nun, Bizans imparatoru Romen Diyojene karşı yapılmıştır. Bizans imparatorluğunun 200 bin kişilik ordularına karşı 50 bin kişilik Türkmen boylarının zaferidir.  1071 de Malazgirt ovasında sultan Alpaslanın kazandığı, Romen Diyojenin esir alındığı Malazgirt muharebesidir. 

 Bakın şair nasıl demiş  

    İkincisi de Cumhuriyetimizin kurucu önderi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 26 Ağustosta 1922 de,  Afyonkarahisar Kocatepe’den gün ışırken sabah 5:30 da top atışıyla beraber başlattığı büyük Taarruzun sonucu 30 Ağustos1922 ta resmen kabul edilen Dumlupınar Zaferidir. Gerçi geri çekilen işgalci Yunan ordusu 9 Eylülde İzmir’den, 10 Eylülde ilçemiz Kestel’den, 11 Eylül de Bursa’mızdan kovuluncaya kadar fiilen  devam etmiştir.

 Bir diğer şair duygularını dillendirmiş

1071 Malazgirt Zaferi ile Anadolu’nun kapıları Türkmen boylarına Selçuklu sultanı, sultan Alpaslan eliyle açılmış oldu.  Birinci cihan harbiyle sonlandırılmak istenen Anadoludaki Osmanlı imparatorluğunun, Türk milletinin hakimiyeti, kurucu iradenin önderliğinde milletin gücü ile ilelebet muzaffer edilmiştir.

     Dünyanın takdir ettiği büyük devlet adamı, asker GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ilelebet yaşayacaktır.

    İşte bu iki büyük muzafferiyeti başlatan günde İYİ Partinin teşkilatı Genel Başkan Meral Akşenerin çağrısı üzerine 26 Ağustos ta Afyon Kocatepe de beklenen mitingi yaptı.

    Genel seçimlerde ve Millet ittifakının mağlubiyetinde olanları taraftarlarıyla canlı olarak paylaştı. Ekranlar ve sosyal medya üzerinden ilgi duyan herkese düşüncelerini aktardı. Geleceğe dönük yol haritasının nasıl olması gerektiğini beyan etti.

     Katılanlardan ve ekranlar üzerinden seslendiği her vatandaştan seçim mağlubiyeti için defaatle özür diledi. Başaramadım anket ve araştırma sonuçlarını ortak masada kabul ettiremedim dedi. Kişisel ve küçük şahsi hesaplar yapıldığını beyanla, kazanmaları kesin olan arkadaşların önünün kesildiğini anlattı.

Kısaca ve özetle….

    – Ortadoğulaştırılmaya çalışılan ülkemizin mevcut tek adam yönetimince teslim alındığını anlattı.

    -Hepimizin bireysel olarak yaşadığımız travmatik enflasyon canavarını canlandıran ‘faiz sebeb, enflasyon sonuç’ söylemini değerlendirdi.

    -Hakeza efsane bakanımızın gözlerini kapatarak patrondan onaylı KKM belasının faturasının iktidarı sömürenlerce ödenmesini istedi.

    -Acilen geleceğimizle ilgili planlama yapılmalı ve çözüm önerilerinizi milletimize deklare edilmelidir dedi.

   – Adalet sistemi bağımsızlaştırılsın. Hukukun üstünlüğü sağlanması mümkün kılınmalıdır. Güven sağlanmalıdır. Aksi halde yabancı sermaye gelmez dedi.

      Yakın gelecekte önümüzde yerel seçimler olacak. Biz İYİ parti olarak milletimizin kazancı olacak şekilde her türlü fedakarlığa hazırız. Her bölgeye özgü özel durumlar, kazanacak adayları bulacağız,stratejik bölgesel ittifaklara hazırız mesajı dillendirildi. Ülke çapında bir ittifak kurmayı düşünmüyoruz, milletimizle ittifak kurmaya hazırız. Milletimizin ferasetine inanıyoruz. Seçmen esas karar verecek olandır. Siyasetçi ise seçmenin emrinde isteyen talep edendir. Oy isteyen olmalıdır.

    Biz, SULTAN ALPASLAN gibi, Cumhuriyetimizin kurucusu, ulu önder GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK gibi

 milletimizle beraber, ilelebet muzaffer olmak istiyoruz. Bunun için her türlü milletimiz lehine fedakarlık yapacak ve milletimizin umudu olarak kalacağız. diyerek sözlerini bağladı.

    Bende bizzat katıldığım bu yorucu ve sıcak havadaki mitingi, Kestelden katılım gösteren iYİ partili arkadaşlarımla birlikte izledim. Keyiflendim, ülkem adına umutlandım, mutlu oldum.

     Gününüz aydın neşeli bereketli geçsin.

     Sağlıcakla kalın. Umudu kaybetmeyin.

Share
319 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...