Sevgili okurlarım; Erdoğan,”Sistem değiştireceğim” dedi, referandum yaptı, Atı aldı Üsküdar’ı geçti.

     Sistemin ismi: Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi kondu.

     Tam da, ismine uygun icraat yapmaktadır.

     Bu sistemin Türkiye halkıyla ilgisi yoktur. Kim Cumhurbaşkanı ise, onun hizmetinde, o kişinin arzu ve isteklerine göre işliyor. Gayri kurumlarıyla işleyen bir devlet, söz konusu değil. Zira, kurumların fonksiyonu yok edildi. Yasama nerede bilen var mı, Milletvekilleri ne işe yarıyor, Biz niye onları seçtik, Devlet neden kendilerine para veriyor..? Bu sorulara mantıklı bir cevap vermek mümkün değil. Görevi, Adaleti temin etmek olan yargı sistemi, adaleti katleden kuruma dönüşmüştür. Kısacası, yasamasıyla, yürütmesiyle, yargısıyla, kurumlarıyla, kuruluşlarıyla işleyen bir devlet yok. Erdoğan’ın kararname ile yönettiği bir ülke var.

     Ekonomi ekside, Demokrasi rafta, Dış politika çıkmazda, Devlet yok, Düzen yok. Cumhurbaşkanının şahsına münasır bir sistem var. Kendisinin veya kendisine biat etmiş yalakaların çıkarlarına uygun icraat yapıyor. Türkiye’yi zulüm, yalan, talan, fitne, fesat, kibir ülkesi haline getirmişler. Türkiye halkının ulusal kurtuluş devrimiyle elde ettiği bağımsızlığı ve özgürlüğü elinden alınmıştır. Faşizan uygulamalarla zorbalık yaparak, halkı talan ve zulüm sistemine boyun eğdirmeye çalışıyorlar. Muhalefet, halkın hakkı, hukuku için direndikçe onlar zorbalığın dozunu artırıyorlar ve kendi sonunun fermanını imzalıyorlar.

     Evet efendiler, boşuna kendinizi yormayın. Hak, hukuk, adalet, eşitlik, özgürlük kavgasında size asla boyun eğmeyeceğiz. Ülkemize hak, hukuk, adalet, eşitlik, özgürlük gelinceye kadar direnişe devam edeceğiz. Hakkımız ve onurumuz için her türlü bedeli ödemeye hazırız. Makamı, gücü ne olursa olsun Allah’tan başka hiç bir zalime eyvallahımız yoktur.

      Zalimlerin Türk yargısına hesap verme günleri yakındır. Bugün zalimlik yapanlar, yarın Fetocuların bugün düştükleri duruma düşecekler, bundan hiç şüphem yok. Beni dinleyin, gelin biraz aklınızı kullanın ve düşünün. Zulüm ve yağma sisteminden biran önce vazgeçin ve terk edin. Dediğimi yaparsanız, sizin için daha hayırlı olur. Aksi taktirde sonunuz çok kötü olacaktır.

     Eğer, Türkiye halkının çıkarını düşünüyorsanız yapacağınız 3 şey var.

  1. Yağmadan vazgeçip, üretim yapmak.
  2. Zulümden vazgeçip, eşitlik ve özgürlük sistemi kurmak.
  3. Dış politikada, maceradan vazgeçip realist dış politika uygulamak.

Bunlar hepinizin bildiği gerçeklerdir. İkinci bir seçenek yoktur. Doğru yol varken, sapık yolda ısrar etmeyin. Türkiye halkına daha fazla acı çektirmeyin. Yoksa, siz daha beterini çekeceksiniz. Almayın mazlumun ahını, çıkar aheste aheste.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir