logo

29 Mart 2021

Allah sizi ıslah etsin


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım; Türkiye’de yapılan zulmü, adaletsizliği ben artık normal karşılıyorum. Tercih meselesi, ülkeyi yönetenlerin tercih ettikleri yöntem, zorbalıkla ülkeyi yönetme yöntemidir.

     Dolayısıyla, biz ne dersek diyelim fayda etmez, sözün özü  adaletsiz bozuk düzenden beslemelerden, adaletli bir yönetim beklemek ham hayal olur. Ülkede adalet, eşitlik, barış  kelimeleri en tehlikeli sözcükler olmuş durumda. Bu kelimelerden söz etmek vatan hainliğiyle suçlamayı, hatta yargılanmayı göze almak durumundasınız.

     Kısacası, sömürücü zalimlerden medet beklemek kuzunun, kurttan medet beklemesi demektir.

     Mağdur ve mazlumlar şu gerçeği görmek zorundalar. Türkiye’nin 84 milyon insanını   mağdur eden bozuk düzendir ve onu sorumlu yöneticileridir.

     Yani  emeğinden, cinsiyetinden, farklı inanç ve kültürlerinden dolayı mağdur olan tüm insanlarımızın kaderi birdir. Onun için birleşirlerse kurtulurlar. Zira hepimizi mağdur eden zulüm ve zorbalık düzenidir, ondan kurtulmak istiyorsak birleşelim, başka türlüsü zalimlere hizmet etmektir. Daha doğru bir ifadeyle konuya açıklık getirirsek, emeği sömürülen insan, cinsiyetinden, kültüründen  dolayı mağdur olan insan birlik olun adalet düzeni kurun kurtulun veya mağdur olmaya devam edin tercih sizin.

     Kadının iffetini koruma derdinde olan erkekler kendi iffetinizi koruyun sorun çözülür  .

     Sevgili okurlarım.

     Kestel belediyesinde, Özden Alemdaroğlu Kestane’nin görev amirinin kim olduğunu bilmiyorum. Bu kadıncağıza işe başladığı günden bu yana, aklımın almadığı bir uygulama yapılıyor. Önce, Barakfakiye sürgün edildi, sonra Kestel’e tayin edildi, Mesai saatinde bizim yanımıza bıraktığı iki yaşındaki çocuğunu her  akşam saat: 17:15 gibi almaya gelirdi. Önceki gün akşam saat 22:00 oldu çocuğu almaya gelmeyince, merak ettim aradım. Meğer nöbet yazmışlar.

     Yahu ayıptır, yazıktır, günahtır.

     Sevgili Önder kardeşim, sen neyin peşindesin, soruyorum sana Özden Alemdaroğlu Kestane, iki yaşındaki bebesiyle bu pandemi döneminde, doğru dürüst aracın olmadığı şartlarda eve nasıl gidecek, mantıklı bir izahını yap. Kestel Halkı da bilsin.

    Vallah ne diyeyim, Allah sizi ıslah etsin.

     Çok uzun yıllardır, CHP Kestel ilçe teşkilatını takip ediyorum. İlk defa bu kadar verimli ve dinamik bir faaliyete tanıklık ediyorum. İlçe başkanı Hatice Doğan’ı ve ekibini canı gönülden kutluyorum.

     Sevgili kardeşlerimin başarılarının devamını diliyorum.

Share
1188 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İLETİŞİM DURUMU

  19 Nisan 2021 Yazarlar

  Bütün kavramına göre, bütünün parçaları eşit olur. Tanrı bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Kullar ve bireyler eşit olur. Bütün kavramına göre, iletişim kurulur. Bütün kavramı, soyutlama olur. Kullar bir bütün olur. Bütünün adına Allah denir. Bireyler bir bütün olur. Bütünün adına toplum denir. Kadın ve erkek bir bütün olur. Bütünün adına insan denir. Tez-antitez bir bütün olur. Bütünün adına sentez denir. Domates, biber, patlıcan bir bütün olur. Bütünün adına sebze denir. Elma, armut, kayısı bir bütün olur. Bütünün adın...
 • MONTRÖ

  14 Nisan 2021 Yazarlar

               Askerlik yapanlar bilir. Askerlerin bir istek ya da talep dile getirirken toplu hareket etmeleri kesinlikle yasaktır. Hele birden fazla kişinin imzaladığı bir belgeyi amirine sunmak toplu işlenen bir suçtur ve Askeri Ceza Kanunu’na göre ağır suç teşkil eder.             Emekli amirallerin bildirisini görünce aklıma bu geldi. Hangi akla hizmet, gece yarısı adeta bir muhtıra gibi açıklama yapma gereği hissettiler. He...
 • GENÇLİK ve HEMDE GÖNÜLLÜ

  13 Nisan 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas Dostlar ;       O kadar çok konu başlığı var ki, önceliklendiremiyorum. Bazı konuları ise seri olarak yazmak gerekiyor. Örneğin Mahallelerimiz-Köylerimiz veya Fırsat ve Feraset başlıklarının devamları var. İnşallah yazacağım. Hakeza Trafik ve Parklanmayı haftasına devamını yazacağım demiştim. Yazamadım.  Yazmam gereken BESOB-Çataltepe Büyük sanayi sitesi (!!!) aylardır yazamadığım bir konu. Gündemden düşmeyecek bir konu. Umutlar yok edildi. ...
 • Otoparktı Fitnes Salonu oluyor..! AKP’de Kazan kaynamaya başladı

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       İlçemizin en büyük sorunlarının başında kuşkusuz Trafik gelmekte.      Trafik sorununu ve parklanmayı önlemek için yapılan, Kestel katlı otoparkın üst katında bu aralar ummalı bir çalışma yapılmakta.      Acaba, buraya ne yapılıyor diye araştırdığımızda; Böyle bir saçmalığın ancak Kestel’de bu yönetimce yapılacağı kanaatine biz de vardık.      Katlı otoparkın en üstüne fitnes spor salonu yapılıyormuş.     Oysa ki, çürümeye terk edilm...