logo

29 Mart 2021

Allah sizi ıslah etsin


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım; Türkiye’de yapılan zulmü, adaletsizliği ben artık normal karşılıyorum. Tercih meselesi, ülkeyi yönetenlerin tercih ettikleri yöntem, zorbalıkla ülkeyi yönetme yöntemidir.

     Dolayısıyla, biz ne dersek diyelim fayda etmez, sözün özü  adaletsiz bozuk düzenden beslemelerden, adaletli bir yönetim beklemek ham hayal olur. Ülkede adalet, eşitlik, barış  kelimeleri en tehlikeli sözcükler olmuş durumda. Bu kelimelerden söz etmek vatan hainliğiyle suçlamayı, hatta yargılanmayı göze almak durumundasınız.

     Kısacası, sömürücü zalimlerden medet beklemek kuzunun, kurttan medet beklemesi demektir.

     Mağdur ve mazlumlar şu gerçeği görmek zorundalar. Türkiye’nin 84 milyon insanını   mağdur eden bozuk düzendir ve onu sorumlu yöneticileridir.

     Yani  emeğinden, cinsiyetinden, farklı inanç ve kültürlerinden dolayı mağdur olan tüm insanlarımızın kaderi birdir. Onun için birleşirlerse kurtulurlar. Zira hepimizi mağdur eden zulüm ve zorbalık düzenidir, ondan kurtulmak istiyorsak birleşelim, başka türlüsü zalimlere hizmet etmektir. Daha doğru bir ifadeyle konuya açıklık getirirsek, emeği sömürülen insan, cinsiyetinden, kültüründen  dolayı mağdur olan insan birlik olun adalet düzeni kurun kurtulun veya mağdur olmaya devam edin tercih sizin.

     Kadının iffetini koruma derdinde olan erkekler kendi iffetinizi koruyun sorun çözülür  .

     Sevgili okurlarım.

     Kestel belediyesinde, Özden Alemdaroğlu Kestane’nin görev amirinin kim olduğunu bilmiyorum. Bu kadıncağıza işe başladığı günden bu yana, aklımın almadığı bir uygulama yapılıyor. Önce, Barakfakiye sürgün edildi, sonra Kestel’e tayin edildi, Mesai saatinde bizim yanımıza bıraktığı iki yaşındaki çocuğunu her  akşam saat: 17:15 gibi almaya gelirdi. Önceki gün akşam saat 22:00 oldu çocuğu almaya gelmeyince, merak ettim aradım. Meğer nöbet yazmışlar.

     Yahu ayıptır, yazıktır, günahtır.

     Sevgili Önder kardeşim, sen neyin peşindesin, soruyorum sana Özden Alemdaroğlu Kestane, iki yaşındaki bebesiyle bu pandemi döneminde, doğru dürüst aracın olmadığı şartlarda eve nasıl gidecek, mantıklı bir izahını yap. Kestel Halkı da bilsin.

    Vallah ne diyeyim, Allah sizi ıslah etsin.

     Çok uzun yıllardır, CHP Kestel ilçe teşkilatını takip ediyorum. İlk defa bu kadar verimli ve dinamik bir faaliyete tanıklık ediyorum. İlçe başkanı Hatice Doğan’ı ve ekibini canı gönülden kutluyorum.

     Sevgili kardeşlerimin başarılarının devamını diliyorum.

Share
1257 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...
 • Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi

  14 Eylül 2021 Yazarlar

       Hikaye şöyle başlıyor:      "Bayburt halkı Senfoni Orkestrası'nı dinlemek için konser salonunu doldurur. Konser sonunda, bir gazetecinin "Konseri nasıl buldunuz?" sorusuna bir seyirci, "Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi" cevabını verir."      Bende şöyle değiştireyim;      Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi.      Ana caddelerin büyütülmesi, kaldırımların genişletilmesi, sağlam parke taşlarının sökülmesi, yeniden y...
 • İşgal ve Kurtuluş

  11 Eylül 2021 Yazarlar

        Kadirşinas  Okuyucular,       Değerli Can Dostlar.        Eylül ayının ikinci haftası hepimizi ilgilendirmelidir.  Çünkü Yunan işgalinin sonlandırıldığı günleri barındırır.  İlçemiz Kestel’in 10 Eylül  de, payitaht Osmanlı’nın ilk başkenti Bursamızın 11 Eylülde kurtuluşunu yaşadığımız günlerdendir.        Birinci dünya savaşı sonrası yapılan 12 Mayıs 1919 Paris konferansı kararları ile İzmir Yuna...