logo

29 Mart 2021

Allah sizi ıslah etsin


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım; Türkiye’de yapılan zulmü, adaletsizliği ben artık normal karşılıyorum. Tercih meselesi, ülkeyi yönetenlerin tercih ettikleri yöntem, zorbalıkla ülkeyi yönetme yöntemidir.

     Dolayısıyla, biz ne dersek diyelim fayda etmez, sözün özü  adaletsiz bozuk düzenden beslemelerden, adaletli bir yönetim beklemek ham hayal olur. Ülkede adalet, eşitlik, barış  kelimeleri en tehlikeli sözcükler olmuş durumda. Bu kelimelerden söz etmek vatan hainliğiyle suçlamayı, hatta yargılanmayı göze almak durumundasınız.

     Kısacası, sömürücü zalimlerden medet beklemek kuzunun, kurttan medet beklemesi demektir.

     Mağdur ve mazlumlar şu gerçeği görmek zorundalar. Türkiye’nin 84 milyon insanını   mağdur eden bozuk düzendir ve onu sorumlu yöneticileridir.

     Yani  emeğinden, cinsiyetinden, farklı inanç ve kültürlerinden dolayı mağdur olan tüm insanlarımızın kaderi birdir. Onun için birleşirlerse kurtulurlar. Zira hepimizi mağdur eden zulüm ve zorbalık düzenidir, ondan kurtulmak istiyorsak birleşelim, başka türlüsü zalimlere hizmet etmektir. Daha doğru bir ifadeyle konuya açıklık getirirsek, emeği sömürülen insan, cinsiyetinden, kültüründen  dolayı mağdur olan insan birlik olun adalet düzeni kurun kurtulun veya mağdur olmaya devam edin tercih sizin.

     Kadının iffetini koruma derdinde olan erkekler kendi iffetinizi koruyun sorun çözülür  .

     Sevgili okurlarım.

     Kestel belediyesinde, Özden Alemdaroğlu Kestane’nin görev amirinin kim olduğunu bilmiyorum. Bu kadıncağıza işe başladığı günden bu yana, aklımın almadığı bir uygulama yapılıyor. Önce, Barakfakiye sürgün edildi, sonra Kestel’e tayin edildi, Mesai saatinde bizim yanımıza bıraktığı iki yaşındaki çocuğunu her  akşam saat: 17:15 gibi almaya gelirdi. Önceki gün akşam saat 22:00 oldu çocuğu almaya gelmeyince, merak ettim aradım. Meğer nöbet yazmışlar.

     Yahu ayıptır, yazıktır, günahtır.

     Sevgili Önder kardeşim, sen neyin peşindesin, soruyorum sana Özden Alemdaroğlu Kestane, iki yaşındaki bebesiyle bu pandemi döneminde, doğru dürüst aracın olmadığı şartlarda eve nasıl gidecek, mantıklı bir izahını yap. Kestel Halkı da bilsin.

    Vallah ne diyeyim, Allah sizi ıslah etsin.

     Çok uzun yıllardır, CHP Kestel ilçe teşkilatını takip ediyorum. İlk defa bu kadar verimli ve dinamik bir faaliyete tanıklık ediyorum. İlçe başkanı Hatice Doğan’ı ve ekibini canı gönülden kutluyorum.

     Sevgili kardeşlerimin başarılarının devamını diliyorum.

Share
1461 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...