logo

BEBKA “BENDE VARIM” PROJESİ TAMAMLANDI


Bursa, Eskişehir,Bilecik Kalkınma Ajansı bünyesinde, Kestel Kaymakamlığı, Kestel Belediyesi ve Kestel ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen “Bende Varım” Projesi, Final Programı Kestel Belediyesi Kültür Merkezinde düzenledi.
Programa İlçe Kaymakamı Cemil AKSAK, Belediye Başkan Vekili Mustafa AVCI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gültekin ÖZCAN, Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer ERTEM, Protokol Mensupları ve davetliler iştirak etti.
Açılış Konuşmasını Yapan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa AKÇA, “Bende Varım Toplumsal Dayanışma projesi bünyesinde, Kestel merkez öncelikli ve aşamalı olarak köyleri de kapsayacak örnek bir proje oluşturarak mesleği olmayan ev kadınlarına meslek edinme talepleri doğrultusunda mesleki eğitim sağlayarak çalışmak isteyen ancak belirli bir mesleği olmayan engelli vatandaşlarımıza da eğitim vererek yeni iş alanları oluşturduk. Keçe ve atık deri işlemeciliği üzerine 6 ay süreli olarak düzenlenen kursumuz bünyesinde iki sınıfta 40 kursiyerimiz eğitim gördü” dedi.
Açılış konuşmaları sonrasında Kursiyerlere İlçe Kaymakamı Cemil AKSAK, Belediye Başkan Vekili Mustafa AVCI, ve Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer ERTEM tarafından sertifikaları verildi.

Share
190 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?