logo

15 Ağustos 2020

Gaflet uykusu


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım; Evrende her şey hak olarak varlığını devan ettiriyor, bütün canlılar doğal konumundalar ve hakkı yaşıyorlar, sapıtarak haktan çıkıp, batıla düşen sadece insan türüdür. Nedeni egosuna yenilmesidir, bundan dolayı insan türü çok büyük kriz yaşıyor. Allah ayetleriyle ve kitaplarıyla bizi desteklemesine rağmen, bu büyük krizden kendimizi kurtaramıyoruz.

     Gelişen teknolojinin yaşanan krizi çözmeye yararı olmuyor, üstelik krizin daha da derinleşmesine vesile oluyor. Çok bilenler, her gün medyada bir sürü süslü püslü laflar ediyorlar, yazılar yazıyorlar ama nafile, yazılanlar ve söylenenler hepsi boşuna. Zira, sorunu çözmeye en ufak bir faydası olmuyor olamaz. Çünkü, sorunun kaynağı doğru konmuyor, doğruyu söylemek veya yazmak işlerine gelmiyor. Ben dahil bizim bu gün yazdıklarımızı ve ileri sürdüğümüz düşünceleri gelecek kuşaklar okuyacak. Kimin kendileri için doğru ve faydalı fikirler savunduğunu görecekler.

     Bugün yapacağımız en hayırlı iş çocuklarımıza, torunlarımıza sorunsuz bir dünya bırakmaktır.

     Her seferinde ısrarla ifade ettiğim gibi, yine gerçeği olduğu gibi yazacağım. Gerçek insan nefsinden ve aç gözlülüğünden dolayı haktan çıkıp batıla düşmüş, doğru yoldan çıkıp sapık yola girmiştir. İşte işin püf noktası budur. Batılda kaldığımız sürece adalet OLMAZ, eşitlik OLMAZ, barış OLMAZ, din iman OLMAZ.

     Yaptığınız ibadetin, bütün hayırlı işlerin hesap gününde bize hiç bir faydası olmaz. Zira batıla düşmüş kişileri Allah affetmez. Batıl düzen sömürü ve zulmün düzenidir. Batıl düzen kötülük ve bunalım düzenidir. Bugün yaşanan bunalımın sebebi vatan, millet, din, mezheb, soy, sop değildir. İnsanlığın bir bütün olarak sömürü ve zulmün düzeni olan batıla düşmesidir.

     Bu, şu anlama geliyor; ulusların, sınıfların, cinslerin, dinlerin savaşıyla İNSAN türünün yaşadığı bunalım çözülemez. Batıldan kurtulma savaşıyla çözülür.

     Bu nasıl olacak, batıldan nasıl kurtulacağız. Eğer karar verme iradesini gösterip kurtulmamız gereken belaya savaş açarsak, kurtuluşumuz kolay olur. Ben inanıyorum ki, bizi batıla düşürenin nefsimiz ve aç gözlülüğümüz olduğumuz konusunda benimle aynı fikirdesiniz.

     O vakit, her kişi başka kişilerin yanlışlarıyla mücadele etmek yerine, kendi nefsine ve aç gözlülüğüne savaş açmalı, zira bizi sapıttırıp Batıla düşüren nefsimizdir. Aç gözlü olmaya gerek yok, hepimizin hak olan doğal düzende rızkı vardır. Bizim var olmamıza vesile olan irade, rızkınızı doğaya bırakmış. Size basit bir örnek vereyim. Köyünüze gidin biraz toprak ekin bir iki Hayvan besleyin, o yıl size yetecek kadar rızık elde edersiniz.

     Yani, rızkınız doğada mevcut. Her yıl biraz emek verin, rızkınızı alın hepsi bu kadar. Allah hepize bol bol yetecek rızık doğada ikram etmiştir, hiç bir ihtiyacımızı eksik bırakmamış.  

      Yeter ki, biz gaflet uykusundan uyanalım.

     Son sözüm, batılda olduğumuz sürece bizim Ayasofya da kıldığımız namazla, müşriklerin kabede kıldığı namaz aynı manada olur.

Share
3849 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • NE oluyor NELER oluyor

  31 Mayıs 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Kafamız öyle karıştırıldı ki, rahatımız, huzurumuz darmadağın edildi. Kime inanacağız, kimi dinleyeceğiz bilemiyoruz.       İnancımız, umutlarımız yıkılıyor. Kendi mahallemizde şaşkın şaşkın dolanıyoruz.      Toplumsal bir travma yaşanıyor.        Hiç kimsenin yaşadığı hayattan memnun, mutlu olduğuna inanmıyorum. Bu belki varlıklı, zengin...
 • TEK BAŞINA İKTİDAR

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

              Başarısız koalisyonlar siyasi ve ekonomik istikrarı o kadar kötü etkiledi ki; millet tek başına iktidar olursa hiçbir sorun kalmaz düşüncesine sıkı sıkıya sarıldı. Bu tek başınalık o kadar sevildi ki, zaman içerisinde hiçbir Anayasa Hukuku teorisinde olmayan garip bir sisteme geçildi. Artık tek başına iktidar olmak, bir parti için değil, şahıs için mümkün hale geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimini kim kazanırsa hükümeti tek başına kurduğundan iktidar da partinin değil şahsın oluyor....
 • ÜÇE ÜÇ VE BİTMEYEN DENİZ

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

       6 Mayıs 1972 tarihi, Deniz-Yusuf-Hüseyin’in idam sehpasında hayatlarını kaybettiği gün olarak tarihe geçmiştir. Ne yapmışlardır, suçları neydi, gerçekten idam edilmeyi hak etmişler midir şöyle bir bakalım.      Öncelikle neyin savaşını verdiler ne için ölüme gittiler, M. Kemal Atatürk, hayranıydılar onun Emperyalizme karşı verdiği savaşın, mücadelenin sonuna kadar arkasındaydılar. Yani tam bağımsızlık mücadelesi tek hedefleriydi. Osmanlı’nın son zamanlarını hatırlayın ülkeyi İngiliz’le Yunanlılar...
 • ATATÜRK’Ü ANLAMAK

  29 Mayıs 2021 Yazarlar

       Atatürk, “Beni görmek demek, herhalde yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir” dedi.      Birincisi, “Din ayrı, laiklik ayrı olur” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. İkincisi, “Dinin olduğu yerde, laiklik olmaz. Laikliğin olduğu yerde, din olmaz” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Üçüncüsü, “Atatürk bizi, ümmetten millet yaptı” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Ümmet, millet, toplum kavramları, insana, insanlara aitlik duygusu ve...