logo

15 Ağustos 2020

Gaflet uykusu


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım; Evrende her şey hak olarak varlığını devan ettiriyor, bütün canlılar doğal konumundalar ve hakkı yaşıyorlar, sapıtarak haktan çıkıp, batıla düşen sadece insan türüdür. Nedeni egosuna yenilmesidir, bundan dolayı insan türü çok büyük kriz yaşıyor. Allah ayetleriyle ve kitaplarıyla bizi desteklemesine rağmen, bu büyük krizden kendimizi kurtaramıyoruz.

     Gelişen teknolojinin yaşanan krizi çözmeye yararı olmuyor, üstelik krizin daha da derinleşmesine vesile oluyor. Çok bilenler, her gün medyada bir sürü süslü püslü laflar ediyorlar, yazılar yazıyorlar ama nafile, yazılanlar ve söylenenler hepsi boşuna. Zira, sorunu çözmeye en ufak bir faydası olmuyor olamaz. Çünkü, sorunun kaynağı doğru konmuyor, doğruyu söylemek veya yazmak işlerine gelmiyor. Ben dahil bizim bu gün yazdıklarımızı ve ileri sürdüğümüz düşünceleri gelecek kuşaklar okuyacak. Kimin kendileri için doğru ve faydalı fikirler savunduğunu görecekler.

     Bugün yapacağımız en hayırlı iş çocuklarımıza, torunlarımıza sorunsuz bir dünya bırakmaktır.

     Her seferinde ısrarla ifade ettiğim gibi, yine gerçeği olduğu gibi yazacağım. Gerçek insan nefsinden ve aç gözlülüğünden dolayı haktan çıkıp batıla düşmüş, doğru yoldan çıkıp sapık yola girmiştir. İşte işin püf noktası budur. Batılda kaldığımız sürece adalet OLMAZ, eşitlik OLMAZ, barış OLMAZ, din iman OLMAZ.

     Yaptığınız ibadetin, bütün hayırlı işlerin hesap gününde bize hiç bir faydası olmaz. Zira batıla düşmüş kişileri Allah affetmez. Batıl düzen sömürü ve zulmün düzenidir. Batıl düzen kötülük ve bunalım düzenidir. Bugün yaşanan bunalımın sebebi vatan, millet, din, mezheb, soy, sop değildir. İnsanlığın bir bütün olarak sömürü ve zulmün düzeni olan batıla düşmesidir.

     Bu, şu anlama geliyor; ulusların, sınıfların, cinslerin, dinlerin savaşıyla İNSAN türünün yaşadığı bunalım çözülemez. Batıldan kurtulma savaşıyla çözülür.

     Bu nasıl olacak, batıldan nasıl kurtulacağız. Eğer karar verme iradesini gösterip kurtulmamız gereken belaya savaş açarsak, kurtuluşumuz kolay olur. Ben inanıyorum ki, bizi batıla düşürenin nefsimiz ve aç gözlülüğümüz olduğumuz konusunda benimle aynı fikirdesiniz.

     O vakit, her kişi başka kişilerin yanlışlarıyla mücadele etmek yerine, kendi nefsine ve aç gözlülüğüne savaş açmalı, zira bizi sapıttırıp Batıla düşüren nefsimizdir. Aç gözlü olmaya gerek yok, hepimizin hak olan doğal düzende rızkı vardır. Bizim var olmamıza vesile olan irade, rızkınızı doğaya bırakmış. Size basit bir örnek vereyim. Köyünüze gidin biraz toprak ekin bir iki Hayvan besleyin, o yıl size yetecek kadar rızık elde edersiniz.

     Yani, rızkınız doğada mevcut. Her yıl biraz emek verin, rızkınızı alın hepsi bu kadar. Allah hepize bol bol yetecek rızık doğada ikram etmiştir, hiç bir ihtiyacımızı eksik bırakmamış.  

      Yeter ki, biz gaflet uykusundan uyanalım.

     Son sözüm, batılda olduğumuz sürece bizim Ayasofya da kıldığımız namazla, müşriklerin kabede kıldığı namaz aynı manada olur.

Share
3875 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Atamalar Şaşırtıyor!

  16 Ekim 2021 Yazarlar

       İlçemizde yerel seçimler bitmiş, seçim çalışmaları süresince Tarikat tarafından Önder Tanır’ın yanına verilen Recep Alper Çelik, görevini tamamlamış ve Tanır’da belediye başkanı seçilince, Rıfat Amil’in yerine Özel Kalem Müdürü olarak Çelik’i atamıştı.      Ve akabinde de “Kestel Belediyesi Menzil tarikatı tarafından mı yönetiliyor?” sorusu akıllarda yer edinmişti.      TÜMSİAD tarafından desteklenen Recep Alper Çelik, 2015 Milletvekili seçimlerinde de AKP’den aday adayı ol...
 • YERLİ VE MİLLİ ÖYLE Mİ !!!

  15 Ekim 2021 Yazarlar

       Yıllar önce bu garantili projeler başlarken, “kimsenin cebinden bir lira çıkmayacak” denmişti hatırlayın dostlar, hazineden ödenen bu geçiş, uçuş, hasta garantili paralar kimin cebinden çıkıyor acaba tam bir komedi. Bu kara deliklere bir yenisi daha ekleniyor Çanakkale köprüsü ve Ulaştırma bakanı bu köprünün geçiş fiyatını açıkladı 15 Euro yanlış duymadınız 15 Euro.      Bu köprünün yapım maliyeti 1,8 milyar Euro olarak hesaplanmış ve yıllık 16 milyon 425 bin araç geçiş garantisi verilmiş yapan ...
 • Şirin görünmenin bedeli mi 100 bin lira..?

  11 Ekim 2021 Yazarlar

       Milyarlarca geliri olmasına rağmen, adı her zaman yolsuzlukla anılan, hiçbir fırsatı kaçırmayıp, vatandaşlara sürekli iban numarası veren Kızılay, Kestel belediyesinden de 100 bin liralık nakdi yardım istemiş.      Ekim ayı meclisine geldi konu.      CHP ve İyi Parti doğru olanı yaparak, “Hayır” oyu kullandılar.      Ama, her zamanki gibi bir acelesi vardı Önder Tanır’ın, konuyu hemen oylatıp, biran önce gündeminden düşürmek istiyordu.   ...
 • DİKTATÖR REFLEKSİ HÜKÜMETLERE Mİ HAS?

  10 Ekim 2021 Yazarlar

  Siyasete ilişkin yorumlarımızda genelde hükümete yönelik eleştirilerimizi belirtiriz. Ülkeyi yöneten ve olanlardan sorumlu olan siyasi iktidar olduğundan bu durum çok doğal. Bugün ise doğrudan CHP ve CHP’de cisimleşmiş bir siyaset yapma biçiminden bahsedeceğiz. Belki görmüşsünüzdür. CHP’de Yüksek Disiplin Kurulu gibi önemli bir yerde üye olan, mesleği avukatlık olan Tuba Torun isimli bir hanımefendi. Fenerbahçe Stadı’nın Kadıköy merkezden taşınması ile ilgili bazı tweet’ler attı. Demokratik toplumlarda her konu tartışılabilir. Elbette bu fikri...