logo

18 Eylül 2023

10 Numara 5 yıldız yönetim!


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvekili adaylığı için tüm görevlerinden istifa eden, başarılı bir isimden bahsetmek istiyorum sizlere.

     Ahmet Eraslan…

     Geçtiğimiz hafta sonu yapılan MHP Kestel ilçe olağan kongresinde yeniden başkanlık görevine getirildi.

     MHP’nin kongrelerini sürekli takip eden bir gazetecilik kimliğim yok.

     İşin içerisine renkli kişilikler girince, ister istemez meraktan da olsa takip ediyoruz.

     Elini attığı her işten başarıyla çıkmayı bilen bir kişiliktir, Ahmet Eraslan.

     Sizlerinde bildiği partiler kongrelerini yapıyor, kimileri yaptı bitirdi, kimileri yapacak.

     Kongrelerde yönetimlere çok önem veririm.

     İlk ulaşmaya çalıştığım hemen liste olur genellikle..

     Hem listeye kimler girmiş merakımı yenmek, hem de bakalım liste güçlü mü.

     MHP’nin bu dönem yaptığı liste oldukça insanları kucaklayıcı bir görünüm sergiliyor.  

     Yerel seçimlerde iddialı olduğunu her fırsatta dile getiren Eraslan, tam da bunu düşünerek güzel bir yönetim kurulu yaparak çıkmış, partililerin karşısına.

     Eraslan’ın listesini incelediğimde; Muhtar, Dernek başkanı, Kooperatif başkanı, Avukat, Eczacı, Mimar, Mühendis, Ekonomist, İş insanı, çarpıcı isimler, köylü ve çiftçisine varıncaya kadar her kesimden kişi mevcut.

     Bu da, başarının geleceğinin habercisidir.

     Şuan mevcut hiçbir partide bu denli kapsamlı bir yönetim kurulu olduğunu sanmıyorum.

     Hatta, yeni kongresini yapan partilerde bile yok.

     Onlar, mevcut koltuğunu korumak için yönetim oluşturmaya çalışırlarken, bunlar yerelde nasıl başarıyı yakalayabiliriz telaşı içerisindeler.

     O bakımdan son seçimlerde artması gereken oylar düşerken, MHP’nin oyları Eraslan’ın sayesinde artmıştır.

     Bunun aksini kimse ispat bile edemez.

     Her şey ortada çünkü.

     MHP Kestel’i istiyor, Ahmet Eraslan’ın hedefi ve hayali yaşadığı, ticaret yaptığı, muhtarlık yaptığı, meclis üyeliği yaptığı kente, belediye başkanı olarak hizmet etmek.

     Bu hayal muhtemelen uzun yıllar sürmez gibi.

     Çünkü, adı rüşvet dedikodularıyla gündeme gelen Kestel Belediyesinin Başkanı Önder Tanır’ın bu seçimde nasıl değerlendirileceği tek merak konusu.

     Malum, Kestel’de hiçbir zaman bu kadar rüşvet iddiaları ortada dolaşmadı.

     Bir bakmışsınız, Kestel’i yerel seçimde AKP’den alıp, MHP’ye vermişler…

     Olmaz demeyin..!

    Belki de, bu dediğimin zamanı gelmiştir..!

Share
765 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...