logo

Gazetemiz 27. Yaşında

     Yıl 1994… Şubat ayında, Yine soğuk bir kış günü; imkânsızlıklardan imkân yaratılarak Kestel Yöre Gazetesi ilk sayısı ile okuyucusuna ulaştı. Farklı bir çizgi izleyeceğini, daha ilk sayısından itibaren hissettirmeye başlayan Kestel Yöre Gazetesinin topluma kendini kabul ettirmesi elbette kolay olmadı. “Seçim gazetesi, yakında kapanır”, “Kaynak bulamazlar kapanır” v.s yakıştırmaları altında yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen, Kestel Yöre Gazetesi, 1995 yılında birinci, 96’da ikinci derken, her gün biraz daha büyüyen ve topluma kendini kabul ettiren bir gazete oldu.

     Kurulduğu günden 2003 yılının Aralık ayına kadar tipo tekniği ile yayınlanan Gazetemiz, büyük fedakarlıkların neticesinde geçte olsa ofset sistemine geçmeyi başardı. Her ne olursa olsun, yayın politikasından taviz vermeyen gazetemiz, elbette bazılarını rahatsız etti. 1994 yılından başlamak üzere bir çok defa “yok etme” hareketlerine maruz kalan Kestel Yöre, azimliliği ve cesaretli duruşu sayesinde, yok etme politikalarını bertaraf etmeyi başardı.

     Ama, bizimle sürekli uğraşan karanlık zihniyetler şunu göz ardı ettiler: Yok etme hareketleri, bizlerin Kestel’e olan bağlılığını ve işe daha fazla sahiplenmemizi sağladı. Doğruları ortaya koyan, yeri geldiğinde genel iktidarı, yeri geldiğinde muhalefeti eleştirmekten çekinmeyen, herkesin “padişahım sen çok yaşa, sen ne yaparsan en iyisini yaparsın!” mantığıyla hareket ettiği bir ortamda, tüm yanlışları yeri geldiğinde belgelerle kamuoyuna yansıtan Kestel Yöre, bugün geldiği noktada insanların güvendiği, dert ve sıkıntılarını anlattığı bir gazete olmuştur.

     Dile kolay tam 26 yıl geride kaldı.

     Bu 26 yıl boyunca gazetemize emek veren yazarlarımız, dağıtım yapan elemanlarımız, gönüllü muhabirlerimiz, büyük fedakarlıklarda bulundular. Onlara buradan bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz. Gecesi-gündüzü, bayramı-tatili olmayan bir meslek dalında 26 yıl süreklilik arz etmenin kolay olmadığının bilinmesini istiyoruz.

     Kestel Yöre Gazetesi, 27. yılına girmenin mutluluğunu yaşıyor.

     Gazetemizin her sayısını sizlere, ilk günkü gibi ulaştırmanın heyecanı hep içimizde oldu.

     Çeyrek asırı devirmemize rağmen bu heyecanımız hiç gitmedi.

     Siz sevgili okurlarımız ve esnaflarımız bizlere destek olmak için;  Her türlü matbaa işleriniz reklam ve ilanlarınız için bizlere sürekli web adresimizden veya telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Göstereceğiniz duyarlılığa şimdiden teşekkür ediyorum.

     Bu duygular içerisinde gazetemizin bugünlere gelmesinde bizlerden desteklerini esirgemeyen siz değerli okuyucu ve dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

    Sizlerin desteğiyle, KESTEL YÖRE emin adımlarla, dik durarak, 26 yıldan beri olduğu gibi mazlumun yanında, zalimin karşısında yoluna devam edecektir.

     Kalın Sağlıcakla…

Share
2409 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?