logo

GÖSTERİŞ İÇİN 5 HAZİRAN ÇEVRE GÜNÜ’NDE ÇÖP TOPLAYACAĞINIZA

MANDIRAS DERESİNİN TEMİZ AKMASINI SAĞLAYIN

     İlçemiz havası ve kirliliği ile anılmaya devam ederken, Mandıras deresi de, rengarenk akmasıyla bu kirliliğe ortak oldu.

     5 Haziran Dünya Çevre Gününde Mesire alanlarında çöp topladıklarını videolarla ve haberlerle paylaşan Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, kendi reklamını sanal olarak yapmaya gelince başarılı, gerçekleri görünce sus pus.

     Hemen dibimizdeki mandıras deresi neden rengarenk akıyor?

     Bunun sebeplerini hiç merak edip araştırdınız mı?

     Bu akıntı ile, aşağı taraflarda sebzelerin sulandığını biliyor muydunuz?

     Reklam olsun diye, kameralar önünde çöp toplayacağınıza, bu ilçenin gerçek sorunu olan, hava kirliliği konusunda ne yapılabiliri hayata geçirmeniz daha doğru olacaktır.

     Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ta 8 Mayıs 2020 günü bu bölgeye gelmiş buradaki açıklamasında, şöyle diyerek kandırmıştı ilçe halkını, Mandıras Deresi, Kestel’in nefesi olacak. Kestel’in gelişen nüfusu ve bünyesine kattığı yatırımlarla güzelleştiğini Kestel’in sağlıklı nasıl büyütüleceğiyle ilgili projeler üzerinde durduklarını Mandıras Deresi mesaisinin de bunlardan biri olduğunu, Kale ve Vani Mehmet mahalleleri arasında kalan dere boyunca, yaklaşık 1.5 kilometre uzunluğuna sahip hat ile 14 dönümlük alanda; otopark, tretuvar, yeşil alanlar, oturma alanları, yürüyüş ve koşu parkurlarının yapıldığını, “Bu kapsamda 9 bin metrekarelik bölüm ise yeşillendirilecek. Yaklaşık yüzde 35’lik kısım tamamlandı. Temmuz ayı itibariyle parkı halkımızın kullanımına açmayı planlıyoruz”

     2 yıl aradan sonra dedikleriyle, yaptıklarının arasında bir uçurum olduğunu görüyoruz.

O bakımdan bırakın artık Kestel halkını kandırmayı da, Havamızı, suyumuzu kirletenlere gerekli ciddi ve kalıcı cezaları uygulayın..!

Share
436 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?