Homeopati her zaman olduğu gibi her kişinin gördüğü eşsiz ve bölünmez bir varlık her şeyin önemli olduğu zaman hasta, sadece onun hastalığı yaralanma karakteristikleri ancak anayasasını, diğer geçmiş veya şimdiki hastalıklar, davranış ve duygusal dünyada kim , zevkleri ve özlemleri, hayati anı … Ve bunların hepsi, rosaceanın neden olduğu görünüm ve semptomlarla birlikte bizi hastamız için en iyi tedavinin yoluna koyacaktır.

Böylece lezyonların görünümü ve CARBO ANIMALIS, ARNICA MONTANA, SANGUINARIA CANADENSIS, EUGENIA JAMBOSA veya CALCAREA FLUORICA gibi semptomları ile ilgili olarak sıklıkla kullandığımız bazı homeopatik ilaçlara sahip olacağız .

Diğer ilaçlar ise, kendi alanıyla, onları tanımlayan ve gerçek bir kişiselleştirilmiş tedavi yapmak istiyorsak görmezden gelemeyeceğimiz yönleriyle ilgili olacaktır . LACHESIS MUTUS, SULFUR, SEPIA OFFICINALIS veya THUYA OCCIDENTALIS, genellikle rosaceadan muzdarip olan ve tüm vücudunuzu hem fizyolojik hem de duygusal açıdan dengelemeye katkıda bulunan ilaçlardan bazılarıdır.

Homeopati’de göz önünde bulundurduğumuz bir başka husus , resmin muhtemel tetikleyicileridir . Bu nedenle, HYPERICUM PERFORATUM, tetiğin güneşe maruz kaldığı hastalarda iyi bir ilaç olabilir . Stres veya endişe sorumlu olduğunda, IGNATIA AMARA birçok durumda çok faydalı olacaktır. Ve bazen, hiç issetmediğimiz, aşağılanmış ya da sömürülmüş hissettiğimiz bir durumun bu rosacea krizinin tetikleyicisi olabileceğini ve ardından düşüneceğimiz ilacın STAPHYSAGRIA olacağını düşünüyoruz.

Sonunda , organizmanın drenajını ve detoksifikasyonunu uyaran homeopatik ilaçlara da güvenebiliriz . Ve bunu, NUX VOMICA, LYCOPODIUM OFİCİNALİS, CHELIDONIUM, SOLIDAGO, ANTIMONIUM CRUDUM gibi ilaçlarla birlikte yapacağız, böbrek, karaciğer veya sindirim sisteminin kendisi gibi organların işlevini aktive etmeye yardımcı olacak. Holistik Tıb’ın dediği gibi: Tedavi etmeden önce, bedeni temizlemek zorundasınız. Bu nedenle bedenin arandırması çok önemlidir.

Her zaman söylüyoruz: Homeopati yumuşak ve geleceğin tıbbıdır.

Dr. Ali Özgür diyor ki:”Bilenin uykusu azdır

One thought on “Homeopati ve ilaçları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir