logo

KESTEL KIRMIZI KONUTLARDAN ÖNDER TANIR’A KIRMIZI KART

     Geçtiğimiz hafta, Kestel Konutlar kapalı Pazar yerinde, kırmızı konutlarda oturan vatandaşlarla bir araya gelen Belediye başkanı Önder Tanır ve Belediye başkan yardımcıları, toplantıdan memnun kalmadılar.

     Kırmızı konutların dönüşmesi için proje yapacaklarını dile getiren Önder Tanır, burada toplanan mahalle sakinlerine; “Sizlere asansörlü, daha ferah ve daha geniş daireler yapacağız.”diyerek, kırmızı konutlarda oturan vatandaşlardan bu projeye destek vermelerini istedi.

       Eline mikrofon alan bir vatandaş; “Biz sizinle kardeş felan değiliz. Geleceğimizi, çocuklarımızı, torunlarımızı biz düşünürüz, siz değil. Ben, evimin önünde kocaman bir kule görmek istemiyorum. Eğer kuleye merakınız varsa, gidin kendi evinizin önüne yapın. Bizleri borçlandırmayı bırakın, Kırmızı konutlarla uğraşacağınıza, yıllardan beri çözülemeyen ve kerpiç evlerle dolu olan Vani Mehmet mahallesini dönüştürün, kurtarın. Biz pandemiyle mücadele ederken, onunla uğraşırken siz kırmızı konutları yıkma derdindesiniz. Bir binada 20 kişi oturuyor ve bunun 17’si karşı çıkıyor. Bizler evlerimizi vermek istemiyoruz” dediler.

     Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır ve ekibi, görmüş oldukları bu tepki karşısında; “Sizler istemezseniz, bu iş olmaz” diyerek toplantıyı bitirdiler.

Share
3301 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?