logo

18 Haziran 2021

Mezarda bile ayrımcılık… BAŞARILI MÜDÜR TURAN YAVUZ…


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Bu konuyu “yazmayayım, erteleyeyim” dedim kaç kez.

     Ama, her geçen gün gelen telefonlar, yolda yürürken yapılan şikayetler neticesinde, dile getirmenin gerektiğine inandım.

     Kestel Mezarlığı şu sıralar çok gündemde.

     Parası olanın gömüldüğü, olmayanın ise “Kimsesizler mezarlığı” gibi Erdoğanköye defnedildiği, şu günlerde bu konudan çok büyük bir rahatsızlık var.

     İnsanın ölüsünde bile ayrımcılık yapıldığını, üzülerek izliyoruz.

    “9 bin lira veremedik, o bakımdan Erdoğanköy’e defin ettik” diye söze başlayan ve “9 bin lira olsaydı, Kestel mezarlığına gömülecekti” diye biten bir konunun içerisinde buldum kendimi.

     Çok üzücü bir durum.

     Kestel mezarlığında kontenjanların bittiği söyleniyor.

     Hatta, geçenlerde de bir arkadaş, “Cenazeniz olursa, Önder Tanır’ı arayın. O ne derse o oluyor” demişti de, hayret içerisinde kalmıştım.

     Buna, İnsanın ölüsünden bile siyasi fayda sağlamaya çalışıyor denilebilir.

     Evet, mezarlıklarda yer kalmayabilir. Ama, Kestel’de başka bir mezar yeri bulunamaz mı?

     Elbette bulunur.

     “Mezarlıklara Büyükşehir bakıyor” denilerek, işin içinden çıkılması en kolay yol.

     Takip edin bakalım, Kestel Mezarlığına kimler defnediliyor..

     Anlayacaksınız, ne demek istediğimi…

BAŞARILI MÜDÜR TURAN YAVUZ…

     Yazıya Konfüçyüs’ün bir sözüyle başlayayım.

     “Bilgili insanlar; işini maaş karşılığı değil, bir hayat görevi olarak yerine getirir”

     Bu söz tam olarak, Kestel İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Turan Yavuz’a uyuyor.

     Gördüğümüz kadarıyla, Her zaman işinin başında olan, kendisine verilen her görevi layıkıyla yerine getiren, “Kestel ve Gençliği için neler yapılabilir”i sürekli araştıran Turan Yavuz, pandemi ve kapanma döneminde de bir çok vatandaşımızın işini kolaylaştırdı.

     İnsanlar arasında ayrım yapmayan, o şucu, bu şucu demeyen, sadece işinin gereklerini yerine getiren Turan Yavuz, umarım yan gelip yatan müdürlere de örnek oluyordur.

     Yener Acar’a birkaç defa farklı projelerle gittiğini biliyorum.

     Buz Hokey salonunu daha da aktif hale getirmek, ilçeye gelen sporcuların burada konaklaması için, bir otel projesi sunduğunu ve Kestel esnafına da faydasının dokunacağını daha önceki sohbetlerimizde anlatmıştı.

     Genç olmasına rağmen, tecrübeli bir isim Turan Yavuz…

     İlçemize gelmeden, bu lüksünü komşu ilçemiz Gürsu’da ispatlamıştır.

     Kestel olarak, bundan önce gelen ilçe spor müdürlerinin isimlerini bile bilmezdik.

     Ki, ben gazeteci olduğum halde zor bilirdim.

     Turan Yavuz, öyle değil ki, bir şekilde kendisini hissettiriyor, hatırlatıyor..

     “Kestel için, Gençlik için” diyor.

     “Temiz bir gelecek için” diye de devam ediyor.

     Gençliğe sahip çıkarsak, geleceğe sahip çıkarız.

     O bakımdan, elinde yetkisi olan gençlik adına bir şeyler yapmak isteyen olursa, kesinlikle Turan Yavuz müdürümüzle görüşmelidir.

     Mutlaka, onlara güzel birkaç projeden bahsedecektir.

     Kendisini, bu hassasiyetinden dolayı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Share
603 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...