logo

18 Haziran 2021

Mezarda bile ayrımcılık… BAŞARILI MÜDÜR TURAN YAVUZ…


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Bu konuyu “yazmayayım, erteleyeyim” dedim kaç kez.

     Ama, her geçen gün gelen telefonlar, yolda yürürken yapılan şikayetler neticesinde, dile getirmenin gerektiğine inandım.

     Kestel Mezarlığı şu sıralar çok gündemde.

     Parası olanın gömüldüğü, olmayanın ise “Kimsesizler mezarlığı” gibi Erdoğanköye defnedildiği, şu günlerde bu konudan çok büyük bir rahatsızlık var.

     İnsanın ölüsünde bile ayrımcılık yapıldığını, üzülerek izliyoruz.

    “9 bin lira veremedik, o bakımdan Erdoğanköy’e defin ettik” diye söze başlayan ve “9 bin lira olsaydı, Kestel mezarlığına gömülecekti” diye biten bir konunun içerisinde buldum kendimi.

     Çok üzücü bir durum.

     Kestel mezarlığında kontenjanların bittiği söyleniyor.

     Hatta, geçenlerde de bir arkadaş, “Cenazeniz olursa, Önder Tanır’ı arayın. O ne derse o oluyor” demişti de, hayret içerisinde kalmıştım.

     Buna, İnsanın ölüsünden bile siyasi fayda sağlamaya çalışıyor denilebilir.

     Evet, mezarlıklarda yer kalmayabilir. Ama, Kestel’de başka bir mezar yeri bulunamaz mı?

     Elbette bulunur.

     “Mezarlıklara Büyükşehir bakıyor” denilerek, işin içinden çıkılması en kolay yol.

     Takip edin bakalım, Kestel Mezarlığına kimler defnediliyor..

     Anlayacaksınız, ne demek istediğimi…

BAŞARILI MÜDÜR TURAN YAVUZ…

     Yazıya Konfüçyüs’ün bir sözüyle başlayayım.

     “Bilgili insanlar; işini maaş karşılığı değil, bir hayat görevi olarak yerine getirir”

     Bu söz tam olarak, Kestel İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Turan Yavuz’a uyuyor.

     Gördüğümüz kadarıyla, Her zaman işinin başında olan, kendisine verilen her görevi layıkıyla yerine getiren, “Kestel ve Gençliği için neler yapılabilir”i sürekli araştıran Turan Yavuz, pandemi ve kapanma döneminde de bir çok vatandaşımızın işini kolaylaştırdı.

     İnsanlar arasında ayrım yapmayan, o şucu, bu şucu demeyen, sadece işinin gereklerini yerine getiren Turan Yavuz, umarım yan gelip yatan müdürlere de örnek oluyordur.

     Yener Acar’a birkaç defa farklı projelerle gittiğini biliyorum.

     Buz Hokey salonunu daha da aktif hale getirmek, ilçeye gelen sporcuların burada konaklaması için, bir otel projesi sunduğunu ve Kestel esnafına da faydasının dokunacağını daha önceki sohbetlerimizde anlatmıştı.

     Genç olmasına rağmen, tecrübeli bir isim Turan Yavuz…

     İlçemize gelmeden, bu lüksünü komşu ilçemiz Gürsu’da ispatlamıştır.

     Kestel olarak, bundan önce gelen ilçe spor müdürlerinin isimlerini bile bilmezdik.

     Ki, ben gazeteci olduğum halde zor bilirdim.

     Turan Yavuz, öyle değil ki, bir şekilde kendisini hissettiriyor, hatırlatıyor..

     “Kestel için, Gençlik için” diyor.

     “Temiz bir gelecek için” diye de devam ediyor.

     Gençliğe sahip çıkarsak, geleceğe sahip çıkarız.

     O bakımdan, elinde yetkisi olan gençlik adına bir şeyler yapmak isteyen olursa, kesinlikle Turan Yavuz müdürümüzle görüşmelidir.

     Mutlaka, onlara güzel birkaç projeden bahsedecektir.

     Kendisini, bu hassasiyetinden dolayı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Share
373 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AKP’DEN İSTİFA EDEN EDENE…

  25 Eylül 2021 Yazarlar

       Türk siyaseti, tarihinde hiç olmadığı kadar içine düştüğü çıkmazı kendi siyasi döngüsü içerisinde yol bulmaya çalışsa da, maalesef toplumun beklentilerine hala çözüm bulabilmiş değildir. Ülkenin uzun süre iktidarında olan siyasetçiler şunu çok iyi öğrendiler; “Bu ülkede, halkın beklentilerine cevap bulamayan siyaset hiçbir zaman iktidarda kalamayacak, halkın beklentilerine cevap veremeyenlerde kendilerini siyasetin dışında bulacaktır.      Ülkede yaşanan siyasi ve ekonomik krizi dış güçlere veya...
 • AŞISIZLARA GETİRİLEN KISTLAMALAR HUKUKA UYGUN MU?

  21 Eylül 2021 Yazarlar

              Aşı olmayanlara getirilen yasaklar sadece Türkiye’de değil, dünyada da tartışma konusu. Şehirlerarası yolculuklarda, okullarda, işyerlerinde ya aşı ya da PCR testi zorunluluğu insanları hem aşıya zorlamak için, hem de toplum sağlığını korumak adına yapılan bir uygulama.             Son dönemde yoğun bakım istatistiklerinden de açıkça anlaşıldığı üzere Covid-19 nedeniyle yoğun bakımda yatan hastaların çok büyük bir kısmı...
 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...