logo

Sağlıklı Düzen, Nitelikli Yönetici

Sevgili okurlarım, bugün Türkiye’de yaşanan sorunların asıl sorumlusu devleti yönetenlerdir. Çok basit bir gözlem yapıldığında, bunun gerçek olduğu görülür. Aile kurumundan başlayıp, devlet kurumları hakkında azıcık bir araştırma yaptığımız zaman her türlü sorunların temelinde kötü yönetimin yattığını göreceğiz. Bu bağlamda, Avrupa’da insanların ekonomik durumunun neden daha iyi olduğunu ve adaletin niye daha iyi işlediğini anlamış oluruz. Zira, Avrupa’da yönetim biçimi hak ve adalet konusunda daha sağlıklı işliyor, yöneticiler bu sisteme uygun nitelikli kişilerden oluşuyor.

     Bu anlamda, özellikle kendisini Müslüman zanneden toplumlardaki, maddi ve manevi krizlerin gerçek nedeni bozuk düzenlerdir ve bu düzenlerin başındaki niteliksiz kişilerdir. Bu noktada varacağımız sonucu şöyle tarif etmemiz mümkün. İyi işleyen sağlıklı bir düzen, bu düzende görev yapan işinin ehli nitelikli kişilerden oluşan bir devlet yapılanması icap eder. Benim şahsen beklentim, eşitlikçi, adaletli düzen ve ona uygun yöneticilerdir.

     Türkiye’de beklentilerime uygun devlet oluşabilir mi?

     Bu soruya cevabım net değil. Kimi zaman çok karamsar oluyorum, kimi zaman umutlanıyorum. Geçen hafta umudumu pozitif olarak etkileyen bir olayla karşılaştım. İlçemizin kaymakamı sayın Ahmet Karakaya, gazetemizin bürosunda bizi ziyaret etme nezaketinde bulundu bu vesileyle kendisi ile biraz sohbet etme fırsatı buldum. Bu sohbetin bana çok olumlu katkısı oldu. Gelecekte, adaletli ve eşitlikçi bir Türkiye için umutlarım çoğaldı. Kaymakam bey meselelere son derece kapsamlı ve derinlikli yorum getiren bir kişi. Uzun zamandır sorunları tahlil etme konusunda kafası net, somut önermeler yapan kimseyle karşılaşmadım. Umarım, devletin oligarşik yapısı önüne engel koymaz, ülkeye ve halka en etkin bir şekilde hizmet eder. Zira, makamının hakkını verenin başımın, gözümün üstünde yeri var. Sayın Ahmet Karakaya’nın kuşağı Türkiye’ye adalet ve eşitlik düzeni getirecektir. Kendilerine inanıyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun.

Share
3003 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?