logo

Yeni Yıl “UMUT” Olsun

rmzn
Bu hafta, siyasetten biraz kaçalım günün anlamına yetişelim istedik.
Malum bugün yılın son günü..
2013’ün de sonuna geldik.
Her geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu yılda da acılarımız oldu, sevinçlerimiz oldu. Yeri geldi toplum olarak hüzünlendik, yeri geldi bireysel olarak sevindik.
Yeni yıl demek; yeni umutlar, yeni yaşamlar, yeni başlangıçlar demek.
Dünyadan çok, ülke olarak bizlerin yaşadığı şu ekonomik kriz günlerinde ise, sanırım en büyük umut, yılbaşında alınacak bir milli piyango bileti olacak kimileri için.
Talih kuşu, yılbaşı özel çekilişinde 50 milyon lira ile tarihinin en büyük ikramiyesini vermiş olacak. Yılbaşı özel çekilişinin ikinci büyük ikramiyesi, bu yıl da 5 milyon lira olacak. Talih kuşu, yılbaşı gecesi ayrıca 1 adet 3 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet de 1 milyon lira verecek. Böylece, ikramiyelerin tam, yarım ya da çeyrek bilete çıkma durumuna göre en az 5 kişi, en fazla da 13 kişi 2014’e milyoner olarak girebilecek.
Ülke olarak, AKP’nin de beceriksiz ekonomik uygulamaları neticesinde, şans oyunlarına daha çok yönelen bir toplum yaratıldı.
Asırlardan beri, yeni yılların bir önceki yılları aratmaması temennilerinde bulunur insanlar birbirlerine…
Ama, görünüyor ki, başımızdaki iktidar her geçen günü bize mumla aratıyor.
Ben, şahsen 2014 yılından umutlu değilim.
Bu ülke, adında ak, özünde kara olan iktidardan kurtulmadığı sürece, bizler halen yeni yıllarda mutluluk ve huzur dilemeye devam edeceğiz.
Demek ki, ülkede huzur ve mutluluk yok ki, en çok dilenen isteklerin başında bu temenni geliyor.
Annem, her ne kadar bana; “Oğlum yılbaşı bileti almayı unutma” dese de, ben kimsenin şansına mani ve ortak olmamak için, bu yıl da bilet almayı düşünmüyorum. Ama, bilet alan yoksul ve ihtiyaç sahibi insanlara da bol şans dilemek istiyorum.
Umarım bütün büyük ikramiyeler her yıl olduğu gibi bu yılda da çeyrek biletlere çıkarda, herkes yeni yılda umuduna dört koldan koşar…
Kuruyan Umutların, yeniden yeşermesi dileklerimle…
Kalın Sağlıcakla…

Share
197 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?