logo

30 METRELİK YOLUN YILDIRIM ETABINDA YIKIMLAR BAŞLADI

Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin ulaşılabilir kent çalışmaları kapsamında başlattığı Ankara Yolu altı 30 metrelik imar yolu çalışmalarının Yıldırım etabı, Millet Mahallesi´nde yapılan yıkımla başladı. Yıldırım´daki yol genişletme çalışmaları için 42 binanın kamulaştırıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Çalışmalar tamamlandığında bölgeye büyük prestij sağlayacak” dedi.

Bursa’da ulaşım sorununu raylı sistem yatırımlarıyla çözmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, yeni ana arterlerle de karayolu ulaşımına köklü çözümler üretiyor. Kenti baştan sona kat eden tek güzergah olması nedeniyle yükü her geçen gün artan Ankara yoluna alternatif olarak projelendirilen Soğanlı 30 metrelik imar yolu projesinin Osmangazi etabındaki çalışmalar hızla sürürken, Yıldırım etabındaki yıkımlara da başlandı. Projenin Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi sınırlarından geçen etabındaki çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kamulaştırılan 42 binanın yıkımı da başlatmış oldu.

Planlarda yol olarak görünen fakat uygulamada üzerinde bina olan mekanların bir bir kamulaştırıldığını ve ardından yıkılarak yol yapıldığını belirten Başkan Altepe, “Ankara yolu altı 30 metre yol genişletme çalışmaları kapsamında, daha önce Yalova-Acemler arasında yaklaşık 200 binayı kamulaştırmıştık. İnşallah oradaki çalışmalar, bu yaz ayları içerisinde tamamlanacak. Aynı çalışmaların devamı olan Yıldırım etabına da Millet Mahallesi´ndeki yıkımla başladık. Bu hedef doğrultusunda, Gökdere-Samanlı Yolu arasından İhtisas Kavşağı´na kadar olan planlar içerisindeki 42 binayı kamulaştırdık. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte girişi Millet Mahallesi´nden olan ana arter, Yunus Emre Bulvarı´na bağlanmış olacak” dedi.

Yol genişletme çalışmalarının ana hedefinin trafiğin rahatlatılması olduğunu kaydeden Başkan Altepe, Bursa´yı batıdan doğuya-güneyden kuzeye ana arterlerle donatmak istediklerini söyledi. Yıldırım´daki çalışmaların da bu hedef doğrultusunda başlatıldığını söyleyen Başkan Altepe, “Çalışmalar tamamlandığında bölgeye büyük prestij sağlayacak. Çalışmalara büyük katkıları olan başta Yıldırım Belediyemize, vatandaşlara ve mahalle sakinlerine teşekkür ediyorum. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe´ye sunduğu katkılar nedeniyle teşekkür eden Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Aydoğdu da Yıldırım´ın Büyükşehir Belediyesi sayesinde hizmet ağıyla donatıldığını belirtti.

Share
232 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?