logo

08 Kasım 2019

AKP’nin Sevgi Derneği mi..?…Duyarlılık lafla olmuyor..!


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Sizlerinde bildiği gibi, önceki Belediye başkanı Yener Acar tarafından kurulan bit Gıda bankamız vardı. Önder Tanır, ile birlikte bu isim birden Sevgi Derneğine dönüştü.

     Gitti; Gıda Bankası, Geldi Sevgi Derneği…

     Kasım ayı meclisinde, Kestel Belediyesi ile Sevgi Derneği arasında bir yardımlaşma amaçlı protokol imzalanması için meclise önerge verilmiş…

     CHP ve İYİ Parti bu önergeye red veren partiler…

     Sebebini ise şu şekilde açıklıyorlar: “Kafanıza göre protokol yapıyorsunuz, madem ki bu dernek Sevgi derneği, o zaman her siyasi partiden, sivil toplum kuruluşlarından birer kişi alarak, bunu Kestel’in derneği haline getirmeliyiz. Sevgi derneği şu an partizanlaşmış, derneğin faaliyetleri AKP’nin faaliyeti gibi gösteriliyor. Derneğin başkanlığını AKP’nin yönetim kurulu üyesi yapıyor. Derneğin yönetimi ve anlayışı değişmedikçe CHP ve İYİ Parti olarak Belediyeye bu konuda destek vermiyoruz” diyorlar.    

     Bana göre, sonuna kadar da haklılar…

     Bir duyuma göre de, yapılan yardımların AKP’den geldiğinin söylendiği yönünde.

     Hatta, geçtiğimiz günlerde bu konuyla ilgili sıkıntılardan gelip bana bahsedenler de oldu. Ama, ileriki haftalara erteledim, konuyu yazmayı. Kestel Belediye meclisine bu konu gelince de, CHP ve İYİ Partinin doğru olan noktada birleştiklerini öğrendim.

      Kutlarım, buradaki meclis üyesi arkadaşları…

      Şimdi, bu dernek kamu yararına görev yapan bir dernek olmadığı için, Kestel belediyesi ile arasında protokol yapabilmesi için Kestel kaymakamlığından izin alması gerekiyor.

     İşte tam da burada ortaya, dersine iyi çalışan meclis üyesi Sinan Keleş, çıkıyor ve soruyor: “Bu dernek ile protokol yapmak için kaymakamlıktan izin aldınız mı?”

     Beklemedikleri bu soru karşısındai müdürler de olmak üzere herkes birbirine bakıyor. Belediye başkanı Önder Tanır, “Hayır almadık, ama alırız” diyerek konuyu basitleştiriyor. Sonuç ise, AKP ve MHP meclis üyelerinin evet oylarıyla, protokol yapılması için başkana yetki veriliyor.

Duyarlılık lafla olmuyor..!

     Bazı insanlar vardır, çok hassas. Bazıları da vardır, kırmaya kıyamazsınız. Hem işine olan saygısı, hem de etrafa olan duyarlılığı ve her yerde olma becerisi gösteren.

     Bu dediklerim çok nadir insanlarda bulunur maalesef.

     Özellikle de, duyarlı olmak.

     Geçtiğimiz hafta, Atatürkçü Düşünce Derneği olarak bir panel düzenledik.

     Biliyoruz ki, bir çok insan bu panele gelmek istedi. Ama, iktidar baskısı ve korkusundan gelemedi.

     Oysa ki, konumuz “Atatürk ve Cumhuriyet” idi.

     Kimisi de, konu “Atatürk olursa ben sonuna kadar varım” diyerek başından sonuna kadar yanımızda durdu, yanımızda oldu.

     “Görünmez kahraman” diye buna derim işte ben.

     Öyle lafla olmuyor hiçbir şey.

     4 yıl derneğimizin başkanlığını yapmış, işinden, aşından, zamanından ayırmış ve halen daha aynı uğraşı veren Cevat Asa’dan bahsediyorum ve kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

     Böyle, duyarlı insanları gördükçe insan da yaptığı işten zevk alıyor.

Share
2396 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Çiftçinin Eyüp Kılıç’ı var

  21 Ocak 2021 Yazarlar

       Kestel’in her sorununa sahip çıkan bir Oda başkanı.      Kararlı ve dik duruşuyla, siyaset yapmaya çalışan oynaklara örnek olmayı da ihmal etmiyor.      Kendisini de eleştiriyor, çiftçiye yapılanları da.      Geçtiğimiz hafta, Gölcük köyünün barajında su kalmadığını ve buraya su basmanın toplamda maliyetinin 150 bin lira olduğunu duyunca çılgına dönen Kestel Ziraat Odası Başkanı Eyüp Kılıç, “Bunların Allah’tan korkuları yok” diyerek, görev başındaki i...
 • MUTLU OLMAK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Üzgünüm, kırgınım kelimeleri yerine, davranışı belirterek, sitem etmek gerekir. Düşünce, kural, eylem bir bütündür. Düşünce, kural, davranış bir bütündür. İnanç kişiseldir. Hayatta inançların yeri vardır. Din, inançlardan biridir. Kurallara göre davranan kişiye, inanılır, güvenilir. Allah bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Toplumsal ilgi düşüncesi, toplumla ilgili ideal davranışları belirtir. Din kuralları, idealist özellik taşır. Toplumsal ilgi düşüncesi kuralları, idealist özellik taşır. Kul, Allah’a karşı sorumlu olur...
 • KİŞİSEL VERİLER VE GİZLİLİK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Akıllı telefon ve kamera kullanımının artışı ile özel hayatın gizliliği ve kişisel veriler alanı hem büyük yara aldı hem de önemi arttı. İnsanların rızası olmadan görüntüleri, özel konuşmaları ve diğer kişisel bilgileri depolanmaya ve kullanılmaya başlandı. Hemen herkesin kullandığı whatsapp uygulamasının kişisel verilerin ve özel görüşmelerin tümünü kullanma iznini kullanıcılarından talep etmesi ile kullanıcıların büyük kısmı başka uygulamalara geçtiler. Whatsapp ın bu izni istemesi basit ticari kaygıların yanı sıra gerektiğinde istihbarî ...
 • GENÇLİK MECLİSİ ve DÜŞÜNCELERİM

  17 Ocak 2021 Yazarlar

      Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Kanaatimce herkes istişare etmenin, bilgi paylaşımının önem ve değerini bilir. Şeffaflık, samimiyet ve tarafsızlık esaslı her Şura, her Meclis mükemmele yakın memnuniyet kaynağıdır. Katılımcı üyelerini motive eder. Çözüm bekleyen bir sürü konuda hedefi doğrultusunda üyeleri adına, ait olduğu grubun sesi soluğu olur. İlgili birimlere karşılıklı köprü olur.       Yazımızın konusu Kestel ilçemizde Gençlik...