logo

08 Kasım 2019

AKP’nin Sevgi Derneği mi..?…Duyarlılık lafla olmuyor..!


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Sizlerinde bildiği gibi, önceki Belediye başkanı Yener Acar tarafından kurulan bit Gıda bankamız vardı. Önder Tanır, ile birlikte bu isim birden Sevgi Derneğine dönüştü.

     Gitti; Gıda Bankası, Geldi Sevgi Derneği…

     Kasım ayı meclisinde, Kestel Belediyesi ile Sevgi Derneği arasında bir yardımlaşma amaçlı protokol imzalanması için meclise önerge verilmiş…

     CHP ve İYİ Parti bu önergeye red veren partiler…

     Sebebini ise şu şekilde açıklıyorlar: “Kafanıza göre protokol yapıyorsunuz, madem ki bu dernek Sevgi derneği, o zaman her siyasi partiden, sivil toplum kuruluşlarından birer kişi alarak, bunu Kestel’in derneği haline getirmeliyiz. Sevgi derneği şu an partizanlaşmış, derneğin faaliyetleri AKP’nin faaliyeti gibi gösteriliyor. Derneğin başkanlığını AKP’nin yönetim kurulu üyesi yapıyor. Derneğin yönetimi ve anlayışı değişmedikçe CHP ve İYİ Parti olarak Belediyeye bu konuda destek vermiyoruz” diyorlar.    

     Bana göre, sonuna kadar da haklılar…

     Bir duyuma göre de, yapılan yardımların AKP’den geldiğinin söylendiği yönünde.

     Hatta, geçtiğimiz günlerde bu konuyla ilgili sıkıntılardan gelip bana bahsedenler de oldu. Ama, ileriki haftalara erteledim, konuyu yazmayı. Kestel Belediye meclisine bu konu gelince de, CHP ve İYİ Partinin doğru olan noktada birleştiklerini öğrendim.

      Kutlarım, buradaki meclis üyesi arkadaşları…

      Şimdi, bu dernek kamu yararına görev yapan bir dernek olmadığı için, Kestel belediyesi ile arasında protokol yapabilmesi için Kestel kaymakamlığından izin alması gerekiyor.

     İşte tam da burada ortaya, dersine iyi çalışan meclis üyesi Sinan Keleş, çıkıyor ve soruyor: “Bu dernek ile protokol yapmak için kaymakamlıktan izin aldınız mı?”

     Beklemedikleri bu soru karşısındai müdürler de olmak üzere herkes birbirine bakıyor. Belediye başkanı Önder Tanır, “Hayır almadık, ama alırız” diyerek konuyu basitleştiriyor. Sonuç ise, AKP ve MHP meclis üyelerinin evet oylarıyla, protokol yapılması için başkana yetki veriliyor.

Duyarlılık lafla olmuyor..!

     Bazı insanlar vardır, çok hassas. Bazıları da vardır, kırmaya kıyamazsınız. Hem işine olan saygısı, hem de etrafa olan duyarlılığı ve her yerde olma becerisi gösteren.

     Bu dediklerim çok nadir insanlarda bulunur maalesef.

     Özellikle de, duyarlı olmak.

     Geçtiğimiz hafta, Atatürkçü Düşünce Derneği olarak bir panel düzenledik.

     Biliyoruz ki, bir çok insan bu panele gelmek istedi. Ama, iktidar baskısı ve korkusundan gelemedi.

     Oysa ki, konumuz “Atatürk ve Cumhuriyet” idi.

     Kimisi de, konu “Atatürk olursa ben sonuna kadar varım” diyerek başından sonuna kadar yanımızda durdu, yanımızda oldu.

     “Görünmez kahraman” diye buna derim işte ben.

     Öyle lafla olmuyor hiçbir şey.

     4 yıl derneğimizin başkanlığını yapmış, işinden, aşından, zamanından ayırmış ve halen daha aynı uğraşı veren Cevat Asa’dan bahsediyorum ve kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

     Böyle, duyarlı insanları gördükçe insan da yaptığı işten zevk alıyor.

Share
2437 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İLETİŞİM DURUMU

  19 Nisan 2021 Yazarlar

  Bütün kavramına göre, bütünün parçaları eşit olur. Tanrı bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Kullar ve bireyler eşit olur. Bütün kavramına göre, iletişim kurulur. Bütün kavramı, soyutlama olur. Kullar bir bütün olur. Bütünün adına Allah denir. Bireyler bir bütün olur. Bütünün adına toplum denir. Kadın ve erkek bir bütün olur. Bütünün adına insan denir. Tez-antitez bir bütün olur. Bütünün adına sentez denir. Domates, biber, patlıcan bir bütün olur. Bütünün adına sebze denir. Elma, armut, kayısı bir bütün olur. Bütünün adın...
 • MONTRÖ

  14 Nisan 2021 Yazarlar

               Askerlik yapanlar bilir. Askerlerin bir istek ya da talep dile getirirken toplu hareket etmeleri kesinlikle yasaktır. Hele birden fazla kişinin imzaladığı bir belgeyi amirine sunmak toplu işlenen bir suçtur ve Askeri Ceza Kanunu’na göre ağır suç teşkil eder.             Emekli amirallerin bildirisini görünce aklıma bu geldi. Hangi akla hizmet, gece yarısı adeta bir muhtıra gibi açıklama yapma gereği hissettiler. He...
 • GENÇLİK ve HEMDE GÖNÜLLÜ

  13 Nisan 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas Dostlar ;       O kadar çok konu başlığı var ki, önceliklendiremiyorum. Bazı konuları ise seri olarak yazmak gerekiyor. Örneğin Mahallelerimiz-Köylerimiz veya Fırsat ve Feraset başlıklarının devamları var. İnşallah yazacağım. Hakeza Trafik ve Parklanmayı haftasına devamını yazacağım demiştim. Yazamadım.  Yazmam gereken BESOB-Çataltepe Büyük sanayi sitesi (!!!) aylardır yazamadığım bir konu. Gündemden düşmeyecek bir konu. Umutlar yok edildi. ...
 • Otoparktı Fitnes Salonu oluyor..! AKP’de Kazan kaynamaya başladı

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       İlçemizin en büyük sorunlarının başında kuşkusuz Trafik gelmekte.      Trafik sorununu ve parklanmayı önlemek için yapılan, Kestel katlı otoparkın üst katında bu aralar ummalı bir çalışma yapılmakta.      Acaba, buraya ne yapılıyor diye araştırdığımızda; Böyle bir saçmalığın ancak Kestel’de bu yönetimce yapılacağı kanaatine biz de vardık.      Katlı otoparkın en üstüne fitnes spor salonu yapılıyormuş.     Oysa ki, çürümeye terk edilm...