logo

AKP’nin Sevgi Derneği mi..?…Duyarlılık lafla olmuyor..!

     Sizlerinde bildiği gibi, önceki Belediye başkanı Yener Acar tarafından kurulan bit Gıda bankamız vardı. Önder Tanır, ile birlikte bu isim birden Sevgi Derneğine dönüştü.

     Gitti; Gıda Bankası, Geldi Sevgi Derneği…

     Kasım ayı meclisinde, Kestel Belediyesi ile Sevgi Derneği arasında bir yardımlaşma amaçlı protokol imzalanması için meclise önerge verilmiş…

     CHP ve İYİ Parti bu önergeye red veren partiler…

     Sebebini ise şu şekilde açıklıyorlar: “Kafanıza göre protokol yapıyorsunuz, madem ki bu dernek Sevgi derneği, o zaman her siyasi partiden, sivil toplum kuruluşlarından birer kişi alarak, bunu Kestel’in derneği haline getirmeliyiz. Sevgi derneği şu an partizanlaşmış, derneğin faaliyetleri AKP’nin faaliyeti gibi gösteriliyor. Derneğin başkanlığını AKP’nin yönetim kurulu üyesi yapıyor. Derneğin yönetimi ve anlayışı değişmedikçe CHP ve İYİ Parti olarak Belediyeye bu konuda destek vermiyoruz” diyorlar.    

     Bana göre, sonuna kadar da haklılar…

     Bir duyuma göre de, yapılan yardımların AKP’den geldiğinin söylendiği yönünde.

     Hatta, geçtiğimiz günlerde bu konuyla ilgili sıkıntılardan gelip bana bahsedenler de oldu. Ama, ileriki haftalara erteledim, konuyu yazmayı. Kestel Belediye meclisine bu konu gelince de, CHP ve İYİ Partinin doğru olan noktada birleştiklerini öğrendim.

      Kutlarım, buradaki meclis üyesi arkadaşları…

      Şimdi, bu dernek kamu yararına görev yapan bir dernek olmadığı için, Kestel belediyesi ile arasında protokol yapabilmesi için Kestel kaymakamlığından izin alması gerekiyor.

     İşte tam da burada ortaya, dersine iyi çalışan meclis üyesi Sinan Keleş, çıkıyor ve soruyor: “Bu dernek ile protokol yapmak için kaymakamlıktan izin aldınız mı?”

     Beklemedikleri bu soru karşısındai müdürler de olmak üzere herkes birbirine bakıyor. Belediye başkanı Önder Tanır, “Hayır almadık, ama alırız” diyerek konuyu basitleştiriyor. Sonuç ise, AKP ve MHP meclis üyelerinin evet oylarıyla, protokol yapılması için başkana yetki veriliyor.

Duyarlılık lafla olmuyor..!

     Bazı insanlar vardır, çok hassas. Bazıları da vardır, kırmaya kıyamazsınız. Hem işine olan saygısı, hem de etrafa olan duyarlılığı ve her yerde olma becerisi gösteren.

     Bu dediklerim çok nadir insanlarda bulunur maalesef.

     Özellikle de, duyarlı olmak.

     Geçtiğimiz hafta, Atatürkçü Düşünce Derneği olarak bir panel düzenledik.

     Biliyoruz ki, bir çok insan bu panele gelmek istedi. Ama, iktidar baskısı ve korkusundan gelemedi.

     Oysa ki, konumuz “Atatürk ve Cumhuriyet” idi.

     Kimisi de, konu “Atatürk olursa ben sonuna kadar varım” diyerek başından sonuna kadar yanımızda durdu, yanımızda oldu.

     “Görünmez kahraman” diye buna derim işte ben.

     Öyle lafla olmuyor hiçbir şey.

     4 yıl derneğimizin başkanlığını yapmış, işinden, aşından, zamanından ayırmış ve halen daha aynı uğraşı veren Cevat Asa’dan bahsediyorum ve kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

     Böyle, duyarlı insanları gördükçe insan da yaptığı işten zevk alıyor.

Share
2338 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?