logo

AKP’YE TAZE ÜYELER


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

rmzn
Ülkede, sürekli kan kaybediyor denilse de, İlçemizde durum oldukça farklı…
Hiç şüphesiz ki, yine açık ara bir farkla Kestel’den birinci parti çıkacaktır.
AKP…
Geçtiğimiz gün bir yöneticisiyle, kısa ve ayak üstü yaptığımız sohbetten, edindiğim bilgilerden bu kanıya vardım.
Daha düne kadar, CHP için çırpınan, CHP’ye laf söyletmeyen, Sosyal sitelerde AKP ile ilgili yapılan paylaşımlara dahi tahammülü olmayanların, bugün AKP saflarında yer almak için üye olmaları, yukarıda yazdığımı destekliyor.
MHP ve CHP’den yaşanan kopmaların birleştiği nokta AKP oldu…
Her geçen gün, üye sayısının arttığını dile getiren bu yönetici arkadaşımız; “Partimize gelip üye olan o kadar renkli simalar var ki, isimlerini söylesem şaşırırsın diyerek, İlk günkü aşkla hep birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz” demekte.
Gerek CHP’de, gerekse MHP’de 1 Kasım Genel seçimleri ile ilgili bir çalışma dikkatimizi çekmiyor.
7 Haziran sonrası, tabela partisi görünümünden kurtulamayan muhalefet partilerinin her hangi bir çalışma içerisinde olmaması da, zaten iktidar da olan ve daha da fazla başarı için çabalayan AKP’nin ekmeğine yağ sürmekte…
Seçimlere 21 gün kalması, AKP haricinde kimsenin umurunda değil gibi bir izlenim var ilçede…
Hep söylüyoruz,
Yine hatırlatalım:
Erken kalkan yol alır…
2 Kasım sabahı, kimse başını sağa sola vurup durmasın.
Belki de, 2 Kasım sabahı demokrasi denilen yaşam biçimi, akıllarına gelir de, en azından onu işletirler…
Gerçi, demokrasinin “D”sini dahi içerisine sindiremeyenlerden böyle bir beklenti içine girmekte, olsa olsa bizim iyi niyetimizden olur…
Çalışanın kazanacağı 1 Kasım seçimlerine sayılı günler kaldı.

KESTEL’İN GERÇEKLERİ DEĞİL, KESTEL’İN SOYTARILARI….
Kendisini arka planlara saklayıp, ortaya çıkma cesareti gösteremeyen ve önüne gelen herkesi karalayıcı iddialarda bulunan kişi veya kişilerin kimler olduğu bazı kesimlerce merak ediliyor.
Kulaktan duyma, aslı astarı olmayan bilgilerle, iftira ve hakaretlerle gündemi meşgul eden bu zihniyetler hakkında, konunun mağdurlarının bilişim suçlarına, bu kişi veya kişilerin ortaya çıkarılması için başvuracakları öğrenildi.
Sosyal paylaşım sitesinde, kurmuş oldukları “Kestel’in Gerçekleri” isimli bir rumuzla önüne gelene hakaret yağdıran bu şahısın, Kestel’in gerçeklerinden ne kadar haberdar olduğunu bilemeyiz.
Ama, toplumun ve özellikle internet kullanıcıların böyle ne idüğü belirsiz, kimliksiz ve kişiliksizlere de prim vermemesini tavsiye ederiz.
Bize göre, bunlar olsa olsa, Kestelin gerçekleri değil, soytarıları olurlar…

Mhp’den duyarlılık
Milliyetçi Hareket Partisi, 1 Kasım seçimleri için startını vermiş durumda.
Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte, diğer siyasi partilerde seçim otobüslerini meydanlara indirerek, bangır bangır bağırtmaya başladı.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinin aldığı karar doğrultusunda, Bu seçim öncesi şehit haberlerinin sık sık gelmesinden dolayı, aziz şehitlerimize saygı göstergesi olarak, seçim araçlarında müzik çalınmaması kararı alındı.
Türkiye’nin her yerinde bu uygulamanın sürdüğünü dile getiren ilçe başkanı Mehmet Kaplan, “Genel Merkezimizin aldığı karar doğrultusunda bizler de ilçemizde bu kararı uyguluyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

Share
200 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BAKIŞ AÇISI VE FARKLILIK

  21 Şubat 2021 Yazarlar

       Bilgi türleri, farklı olur ve dünyaya bakış açıları farklıdır. Bir-çok, bütün-parça kuralı, bire bir iletişimde etkili olur. Bütüne ait olma, bütünün parçası olma, duygusu hissedilir.      Allah bir, kul çok, Allah bütün, kul parça olur. Bütünün parçaları eşit olur. Ümmet kavramı hem toplum hem birey için kullanılır. Cümle içinde anlam kazanır. Peygamber bir, ümmet çok olur, peygamber bütün, ümmet parça olur. Ümmet bir, ümmet çok olur. Ümmet bütün, ümmet parça olur. Millet bir, vatandaş çok olur,...
 • Ferhat Erol’a başarılar…..CHP’de Sözcü Değişikliği…

  21 Şubat 2021 Yazarlar

       Kestel’de Ak Parti denilince akla ilk gelen isimlerden birisi, kuşkusuz Ferhat Erol’dur.      Partinin kuruluşundan bu yana, inandığı çizgisinden hiç taviz vermeyerek, sağa-sola sapmadan ilerleyenlerden birisidir.      O yüzden, partinin içindeki bazı muhaliflerin Ferhat Erol’a karşı bir çekememezliği de söz konusudur.      Parti de, Gençlik kolları başkanlığı, İlçe teşkilat başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğinde bulunan Ferhat Erol’un Kestel’de AKP’...
 • Kırmızı konutlara dokunma yanarsın..!

  17 Şubat 2021 Yazarlar

       Kestel’e Belediye başkanı seçileli 2 yıl olan Önder Tanır, geçen bu süre içerisinde hiçbir şey yapmayarak, Kestel’in tarihine de geçmiştir bence..      Hayali projelerle halkı kandırıp zaman kazanmaya çalışan Tanır, geçtiğimiz hafta Kırmızı konutlarda oturan vatandaşlardan da kırmızı kart gördü.      “Kule aşığı” olarak gözümüzde yer edinen Önder Tanır, gitmiş olduğu yerlerde alışılmadık tepkilerle karşılaşıyor.      Konutlar kapalı Pazar ve otoparkta...
 • YAKIŞMIYOR

  16 Şubat 2021 Yazarlar

       Bir üniversite rektörü nasıl seçilir aşağıda mükemmel bir örneğini anlatacağım.      Demokratik ülkelerde Rektör, hakim gibi kişiler atanmaz, liyakata göre seçilir, yani seçimle gelir, daha doğrusu bu önemli görevleri yapacak kişilerin belirlenmesi, işi bir kişinin iki dudağının arasından çıkmamalı, böyle uygulamalar tekrar söylüyorum; Demokratik ve laik ülkelerde olmaz.      Ülkemizin ve dünyanın en güzide üniversitelerinden biri Boğaziçi, sınavlarda ilk 300-500’e giren öğ...