logo

AKP’YE TAZE ÜYELER


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

rmzn
Ülkede, sürekli kan kaybediyor denilse de, İlçemizde durum oldukça farklı…
Hiç şüphesiz ki, yine açık ara bir farkla Kestel’den birinci parti çıkacaktır.
AKP…
Geçtiğimiz gün bir yöneticisiyle, kısa ve ayak üstü yaptığımız sohbetten, edindiğim bilgilerden bu kanıya vardım.
Daha düne kadar, CHP için çırpınan, CHP’ye laf söyletmeyen, Sosyal sitelerde AKP ile ilgili yapılan paylaşımlara dahi tahammülü olmayanların, bugün AKP saflarında yer almak için üye olmaları, yukarıda yazdığımı destekliyor.
MHP ve CHP’den yaşanan kopmaların birleştiği nokta AKP oldu…
Her geçen gün, üye sayısının arttığını dile getiren bu yönetici arkadaşımız; “Partimize gelip üye olan o kadar renkli simalar var ki, isimlerini söylesem şaşırırsın diyerek, İlk günkü aşkla hep birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz” demekte.
Gerek CHP’de, gerekse MHP’de 1 Kasım Genel seçimleri ile ilgili bir çalışma dikkatimizi çekmiyor.
7 Haziran sonrası, tabela partisi görünümünden kurtulamayan muhalefet partilerinin her hangi bir çalışma içerisinde olmaması da, zaten iktidar da olan ve daha da fazla başarı için çabalayan AKP’nin ekmeğine yağ sürmekte…
Seçimlere 21 gün kalması, AKP haricinde kimsenin umurunda değil gibi bir izlenim var ilçede…
Hep söylüyoruz,
Yine hatırlatalım:
Erken kalkan yol alır…
2 Kasım sabahı, kimse başını sağa sola vurup durmasın.
Belki de, 2 Kasım sabahı demokrasi denilen yaşam biçimi, akıllarına gelir de, en azından onu işletirler…
Gerçi, demokrasinin “D”sini dahi içerisine sindiremeyenlerden böyle bir beklenti içine girmekte, olsa olsa bizim iyi niyetimizden olur…
Çalışanın kazanacağı 1 Kasım seçimlerine sayılı günler kaldı.

KESTEL’İN GERÇEKLERİ DEĞİL, KESTEL’İN SOYTARILARI….
Kendisini arka planlara saklayıp, ortaya çıkma cesareti gösteremeyen ve önüne gelen herkesi karalayıcı iddialarda bulunan kişi veya kişilerin kimler olduğu bazı kesimlerce merak ediliyor.
Kulaktan duyma, aslı astarı olmayan bilgilerle, iftira ve hakaretlerle gündemi meşgul eden bu zihniyetler hakkında, konunun mağdurlarının bilişim suçlarına, bu kişi veya kişilerin ortaya çıkarılması için başvuracakları öğrenildi.
Sosyal paylaşım sitesinde, kurmuş oldukları “Kestel’in Gerçekleri” isimli bir rumuzla önüne gelene hakaret yağdıran bu şahısın, Kestel’in gerçeklerinden ne kadar haberdar olduğunu bilemeyiz.
Ama, toplumun ve özellikle internet kullanıcıların böyle ne idüğü belirsiz, kimliksiz ve kişiliksizlere de prim vermemesini tavsiye ederiz.
Bize göre, bunlar olsa olsa, Kestelin gerçekleri değil, soytarıları olurlar…

Mhp’den duyarlılık
Milliyetçi Hareket Partisi, 1 Kasım seçimleri için startını vermiş durumda.
Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte, diğer siyasi partilerde seçim otobüslerini meydanlara indirerek, bangır bangır bağırtmaya başladı.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinin aldığı karar doğrultusunda, Bu seçim öncesi şehit haberlerinin sık sık gelmesinden dolayı, aziz şehitlerimize saygı göstergesi olarak, seçim araçlarında müzik çalınmaması kararı alındı.
Türkiye’nin her yerinde bu uygulamanın sürdüğünü dile getiren ilçe başkanı Mehmet Kaplan, “Genel Merkezimizin aldığı karar doğrultusunda bizler de ilçemizde bu kararı uyguluyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

Share
246 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Atamalar Şaşırtıyor!

  16 Ekim 2021 Yazarlar

       İlçemizde yerel seçimler bitmiş, seçim çalışmaları süresince Tarikat tarafından Önder Tanır’ın yanına verilen Recep Alper Çelik, görevini tamamlamış ve Tanır’da belediye başkanı seçilince, Rıfat Amil’in yerine Özel Kalem Müdürü olarak Çelik’i atamıştı.      Ve akabinde de “Kestel Belediyesi Menzil tarikatı tarafından mı yönetiliyor?” sorusu akıllarda yer edinmişti.      TÜMSİAD tarafından desteklenen Recep Alper Çelik, 2015 Milletvekili seçimlerinde de AKP’den aday adayı ol...
 • YERLİ VE MİLLİ ÖYLE Mİ !!!

  15 Ekim 2021 Yazarlar

       Yıllar önce bu garantili projeler başlarken, “kimsenin cebinden bir lira çıkmayacak” denmişti hatırlayın dostlar, hazineden ödenen bu geçiş, uçuş, hasta garantili paralar kimin cebinden çıkıyor acaba tam bir komedi. Bu kara deliklere bir yenisi daha ekleniyor Çanakkale köprüsü ve Ulaştırma bakanı bu köprünün geçiş fiyatını açıkladı 15 Euro yanlış duymadınız 15 Euro.      Bu köprünün yapım maliyeti 1,8 milyar Euro olarak hesaplanmış ve yıllık 16 milyon 425 bin araç geçiş garantisi verilmiş yapan ...
 • Şirin görünmenin bedeli mi 100 bin lira..?

  11 Ekim 2021 Yazarlar

       Milyarlarca geliri olmasına rağmen, adı her zaman yolsuzlukla anılan, hiçbir fırsatı kaçırmayıp, vatandaşlara sürekli iban numarası veren Kızılay, Kestel belediyesinden de 100 bin liralık nakdi yardım istemiş.      Ekim ayı meclisine geldi konu.      CHP ve İyi Parti doğru olanı yaparak, “Hayır” oyu kullandılar.      Ama, her zamanki gibi bir acelesi vardı Önder Tanır’ın, konuyu hemen oylatıp, biran önce gündeminden düşürmek istiyordu.   ...
 • DİKTATÖR REFLEKSİ HÜKÜMETLERE Mİ HAS?

  10 Ekim 2021 Yazarlar

  Siyasete ilişkin yorumlarımızda genelde hükümete yönelik eleştirilerimizi belirtiriz. Ülkeyi yöneten ve olanlardan sorumlu olan siyasi iktidar olduğundan bu durum çok doğal. Bugün ise doğrudan CHP ve CHP’de cisimleşmiş bir siyaset yapma biçiminden bahsedeceğiz. Belki görmüşsünüzdür. CHP’de Yüksek Disiplin Kurulu gibi önemli bir yerde üye olan, mesleği avukatlık olan Tuba Torun isimli bir hanımefendi. Fenerbahçe Stadı’nın Kadıköy merkezden taşınması ile ilgili bazı tweet’ler attı. Demokratik toplumlarda her konu tartışılabilir. Elbette bu fikri...