logo

ALTINDA KARABORSA DÖNEMİ

çğğğ
Düğün sezonu olması ve altın fiyatlarındaki düşüş ile beraber, hem hediyelik hem de çeyrek ve Cumhuriyet altınına yatırım yapmak isteyen vatandaşlar kuyumcularda, “altın yok” cevabını alınca, farklı yorumlara neden oluyor.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Çağrı Kuyumcunun sahibi Kenan Çifci, “Grevde olan darphane, ürün üretimini azaltması sonucu, yılbaşından bu yana sıkıntı artarak devam etti, TV haberlerine yansımayan bu grev ve haberlerdeki alakasız altın fiyatları esnafı zor durumda bırakmaktadır. Mesela 130 tl olması gereken çeyrek altın fiyatı, maalesef darphanenin grevi ve bu sektördeki büyük toptancıların yüksek işçilik bedeli istemesi sonucu 10 tl’ye kadar karaborsa farkı yaratmaktadır, müşteriye 140 tl dediğimizde ise, müşterilerden ters tepki görmekteyiz. Fakat, ramazan ayı ile beraber düğünlerin azalması sonucu bu sıkıntının bir miktar azalacağını umuyoruz.
Düğün ve hediyelik durumlar haricinde, altına yatırım yapmak isteyen müşterilerimize işçiliksiz bilezik almalarını tavsiye ediyoruz, 109 tl’den 75 tl’ye düşen altın, şuan için en iyi yatırım aracıdır. Aşırı talep ve grevden dolayı piyasada çeyrek ve cumhuriyet sıkıntısı artmıştır, bunların yerine işçiliksiz bilezik tavsiyemizdir, müşterilerimize yatırım yaparken bu durumları göz önüne almalarını öneriyoruz.” dedi.

Share
37 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?