logo

“Araç boyuma uygun değil”

Yaklaşık 15-20 günden beri Kestel kamuoyunu meraklandıran bir konu, Kestel Belediye başkanının değiştirdiği makam aracı…

Dün, Aralık ayı meclis toplantısı vardı Belediyede.

İyi Parti ve CHP gurubu ikisi de değiştirilen makam aracı hakkında soru sordular başkan Önder Tanır’a.

     Aslında aracın fiyatından çok. Bu araç, MHP’li Belediye meclis üyesi Fatih Amil’in eski aracı olmasından kaynaklanıyordu merak.

     Konuyu Fatih Amil’e sorduğumuzda, “Ben aracı daha önce başkasına sattım. Sattığım kişide Belediyeye satmış” oldu.

      Bu cevap bizleri pek memnun etmesede, altında bir hülle kokusu burnumuza gelmedi değil.

     Gelelim Önder Tanır’ın verdiği cevaba: “Araç 2017 Model Audi A6 marka. Piyasa değerinin çok altında aldık. Bize, 320 bin liraya mal oldu. Makam aracını değiştirmemizdeki amaç, Yener Acar’ın kullandığı makam aracı benim boyuma uygun değil. Kafam tavana çarpıyordu. 70 milyon bütçesi olan bir belediyenin böyle bir araç alması normaldir.”

     Başkanlık koltuğuna oturduğundan beri 9 ay geçen Önder Tanır’ın bu zaman kadar demek ki, kafası çarpmamış. Başkan olduktan sonra boya gittiyse, bence dediği doğrudur.

      Ayrıca başkanın kendisini savunması da bir o kadar komik geldi bana. Şöyle ki; “2 tane makam aracımız var, onların satışından 220 bin lira elde edeceğiz ve yeni aldığımız bu araçta bize 100 bin liraya mal olacak.”

     Güler misin, ağlar mısın…

     Bu audi ve lüks düşkünlüğünün nereden geldiğini bilmiyoruz. Ama, belediye başkanı olmadan önce gayet tutumlu bir insan olduğunu biliyorduk.

     Aynı tutumun burada da olmasına gerektiğine inanıyoruz.

     Çünkü, bu kurumlar kimsenin babasının çiftliği değil…

Share
691 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?