logo

06 Haziran 2022

Arsenicum album


Ali Özgür
aliozgur@kestelyore.com

Yumuşak tıp HOMEOPATİDE kullanılan remedileri(ilaçları) tanıyalım. Bu hafta Arsenicum album ile tanışacağız.

Arsenicum album (arsenik anhidrit), hem akut hem de kronik hastalıklarda çoklu endikasyonları olan ve bilgi kaynağı esas olarak toksikolojiden (akut, subakut ve kronik) gelen harika bir homeopatik ilaçtır. Homeopatik doktorun hastalık korkusu çeşitli hastalıkları olan hastalarda çok yararlı bir ilacıdır(remedi).

Çocuklar için iyi ve yan etkişiz bir ilaç

Bu ilaçla tedaviye iyi yanıt veren çocuklar genellikle korku içindedir ve dünyayı tehlikeli bir yer olarak görürler. Hiperaktif olabilirler ve tırnaklarını ısırabilirler ve ayrıca kendilerini yorgun hissedebilirler. Karanlık ve hırsızlar gibi korktukları yalnızlığa dayanamazlar . 

Ayrıca masallara, hikayelere ve korku filmlerine tahammül etmezler ve genellikle içe dönük, şüpheci, yalnızdırlar ve çok fazla iletişim kuramazlar. Genelde yalnız kalmayı tercih ederler.

Oyuncaklar, okul ödevleri ve temizlik konusunda takıntılı ve titiz davranışları vardır. Diğerleri olmadığında kötü tolerans gösterirler. Her türlü nesneyi toplamayı severler ve koleksiyonları düzenli ve mükemmel bir şekilde organize edilmiştir.

Bencil ve hatta zorba, asabi, teselli edilemez ve kinci olabilir ve özellikle düelloları ve adaletsizlikleri kaybettikten sonra genellikle üzgün bir çocuktur.

Arsenicum albüm , prematüre bir yeni doğandan somatize bir ergene kadar çocukluğun tüm evrelerinde ve astım, dermatit, akut ve kronik mukozal hastalıklar, migren, uyku ve duygu durum ve davranış bozuklukları gibi birçok sağlık probleminde kullanılabilir.

Dr. Ali Özgür diyor ki:’’ Öfkenle uzun zaman geçir’’

Share
375 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SİYASİ PARTİ SEÇMENİ

  01 Aralık 2022 Yazarlar

  Siyaset, devlet işlerini yönetme sanatıdır. Siyasi, siyasetle ilgili olanı belirtir. Siyasi parti, devletin yönetilmesiyle ilgili siyasal örgüttür. Seçmen, seçimde oy kullanma hakkı olan kişidir. Seçmen, tercih ettiği siyasi partiye oyunu verir. Siyasi parti seçmeni olmak, demokrasinin bir kuralıdır. Siyasi parti, tüzüğü ve programıyla seçmene seslenir. Seçmen, siyasi partilerden birini tercih edip oy kullanır. Demokrasinin, emek-sermaye bütünlüğünün: Serbest piyasayı oluşturması kuralı var. Emek, sol olur. Sermaye, sağ olur. Emek-sermay...
 • KİRALIK  AMİGOLAR

  01 Aralık 2022 Yazarlar

       Bir ülkenin olmazsa olmaz değerleri vardır bunlar önemlidir vatanını, ülkesini seven insanlar için çok değerlidir. Mesela bayrağı, milli marşı, kan dökerek sahip olduğu toprağı ve tabi ki lideri hele hele bütün dünya liderlerinin övgü ile söz ettiği M. Kemal Atatürk gibi bir lideriniz varsa bu çok daha önemli hal alır, almalıdır onu anlamamak için bazı insani değerlerin o kişide eksik olması ya da hiç olmaması lazım.  10 Kasım bizim liderimizin ölüm günüdür milyonlarca insan hem Anıtkabirde hem de ülkenin her k...
 • Ben kabul etmiyorum!

  30 Kasım 2022 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;  Kadın terörist Kobani’den yola  çıkıyor, Suriye de bir miktar turist gibi gezi yaptıktan sonra, İdlip’ten Türkiye’ye giriş yapıyor, gelip İstanbul’a  yerleşiyor, aylarca İstanbul’da ikamet ediyor, şehrin göbeğinde bomba patlatıyor, 6 suçsuz günahsız insanımızın canına kast ediyor.  Zanlının ifadesine göre,  bu eylemi  PYD organize etmiş. Görüldüğü kadarıyla işin içinde çok farklı oyunlar var, dolayısıyla olayla ilgili söylenecek çok söz var. Ama, Türkiye’deki mevcut yas...
 • Tanımasakta Selam

  30 Kasım 2022 Yazarlar

         Kıymetli  Kestelliler        Değerli Okuyucular.         Kanaatimce hepimiz zorlanıyoruz. Maddi olarak iki yakamızı bir arada tutabilmenin mücadelesi içerisindeyiz. Manevi olarak pusulamızı şaşırmış durumdayız. Her hanede, her ortamda şiddetle huzur arayışı var.  Mutlu, keyifli değiliz. Gerçekten çok mücadele etmemiz, kanaatkâr olmamız, sabretmemiz gerekiyor. Yakınlarımızda olanları takip etmek, maddi manevi birbirimize destek olmak...