logo

06 Haziran 2022

Arsenicum album


Ali Özgür
aliozgur@kestelyore.com

Yumuşak tıp HOMEOPATİDE kullanılan remedileri(ilaçları) tanıyalım. Bu hafta Arsenicum album ile tanışacağız.

Arsenicum album (arsenik anhidrit), hem akut hem de kronik hastalıklarda çoklu endikasyonları olan ve bilgi kaynağı esas olarak toksikolojiden (akut, subakut ve kronik) gelen harika bir homeopatik ilaçtır. Homeopatik doktorun hastalık korkusu çeşitli hastalıkları olan hastalarda çok yararlı bir ilacıdır(remedi).

Çocuklar için iyi ve yan etkişiz bir ilaç

Bu ilaçla tedaviye iyi yanıt veren çocuklar genellikle korku içindedir ve dünyayı tehlikeli bir yer olarak görürler. Hiperaktif olabilirler ve tırnaklarını ısırabilirler ve ayrıca kendilerini yorgun hissedebilirler. Karanlık ve hırsızlar gibi korktukları yalnızlığa dayanamazlar . 

Ayrıca masallara, hikayelere ve korku filmlerine tahammül etmezler ve genellikle içe dönük, şüpheci, yalnızdırlar ve çok fazla iletişim kuramazlar. Genelde yalnız kalmayı tercih ederler.

Oyuncaklar, okul ödevleri ve temizlik konusunda takıntılı ve titiz davranışları vardır. Diğerleri olmadığında kötü tolerans gösterirler. Her türlü nesneyi toplamayı severler ve koleksiyonları düzenli ve mükemmel bir şekilde organize edilmiştir.

Bencil ve hatta zorba, asabi, teselli edilemez ve kinci olabilir ve özellikle düelloları ve adaletsizlikleri kaybettikten sonra genellikle üzgün bir çocuktur.

Arsenicum albüm , prematüre bir yeni doğandan somatize bir ergene kadar çocukluğun tüm evrelerinde ve astım, dermatit, akut ve kronik mukozal hastalıklar, migren, uyku ve duygu durum ve davranış bozuklukları gibi birçok sağlık probleminde kullanılabilir.

Dr. Ali Özgür diyor ki:’’ Öfkenle uzun zaman geçir’’

Share
1078 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...