logo

ÇEVRECİ TESİSLER ÖDÜLLENDİRİLİYOR

Çevreci fabrikalar
Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe’nin başkanı olduğu Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından Türkiye genelinde bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Çevreci Tesis Ödül Töreni’, 7 Aralık Pazartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilecek.
Sağlıklı Kentler Birliği, ‘Çevreci Tesis Ödülleri’ ile çevreye duyarlı firmaları ön plana çıkarırken aynı zamanda diğer kurum ve kuruluşları da çevre duyarlılığı konusunda teşvik etmeyi hedefliyor. Sağlıklı çevrelerin oluşturulması için kentlere öncülük eden Sağlıklı Kentler Birliği’nin girişimiyle 2013 yılında başlatılan ‘Çevreci Tesis Ödülleri’nin 2.’si, 7 Aralık Pazartesi İstanbul’da sahiplerini bulacak. Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin yürüttüğü çalışma sonucunda çevreye duyarlı 48 tesis ve 9 organize sanayi bölgesi ödül almaya değer görüldü.
Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği olarak yerel yönetimlerin gündemine sağlık konularını yerleştirmeyi hedeflediklerini dile getiren Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “2005 yılında 10 belediyenin girişimiyle kurulan Birliğimiz geçen süreçte üye sayısını 60’a çıkartmıştır. Her geçen artan üye sayımızla ülkemizi Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağında güçlü bir şekilde temsil etmektedir. Dünya Sağlık Örgütü ile birlikte yaptığımız çalışmalarda da görüyoruz ki günümüzde çevre kirliliği konusu küresel bir sorundur ve çevre konularında yerel yönetimlerin rolü büyük önem kazanmıştır. Bu tören ile çevreye duyarlı sanayi bölgelerimizin ve tesislerimizin de olduğunu duyurmak, paylaşmak ve Birlik olarak bunu teşvik ettiğimiz göstermek istiyoruz” diye konuştu.

Share
165 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?