logo

CHP’de üyeler seçimini yapıyor….Onur Ayva’dan Dik duruş…

     Partiler, delege seçimlerini yapmaya başladı.

     AKP, haftaya yapacak.

     CHP, geçtiğimiz hafta merkez mahalleleri bitirdi, köy delegelerini de muhtemelen önümüzdeki hafta yapacak.

     Gerek delege seçimleri olsun, gerekse ilçe başkanlığı seçimleri olsun birden fazla aday varsa, her zaman dikkat çekici olur.

     Geçtiğimiz Cumartesi ve Pazar günü de CHP’ye olan yoğun ilgi bu nedenleydi.

     Cumartesi günü öncelikli olarak Esentepe(Toki)nin delege seçimi yapıldı. Delegelerini seçmek için parti binasına gelen CHP’lilerin oylarından Hatice Doğan 14, Zeynel Üngör 13, Yıldıray Atlı 7 oy alabildi.

     Aynı günün akşamında ise, Kale mahallesinin delege seçimi yapıldı. Burada Zeynel Üngör’ün listesi ezici bir çoğunlukla iki listenin aldığı oyu aldı. Kale mahallesinde ise sonuçlar; Hatice Doğan 46, Zeynel Üngör 81 ve Yıldıray Atlı 47 oy aldı.

      Ertesi gün yani Pazar günü ilk olarak Vani Mehmet mahallesinin delege seçimi yapıldı. Burada da sonuç; Hatice Doğan’ın ezici bir üstünlüğü ile sonuçlandı Buna göre Vani Mehmet mahallesinde Hatice Doğan 26, Zeynel Üngör 12 ve Yıldıray Atlı 7 oy aldı.

      Sonra sıra saat 15:00 de başlayan ve herkesin merak ettiği Yenimahallenin delege seçimine geldi. Malum bu mahallede 30 delege olduğundan dolayı adaylar bu mahalleye ayrı bir  önem veriyordu. Hatta, bazı adaylar bazı kişileri de devreye sokarak, kendinden yana oy kullanmasını istiyorlardı. Fakat, hesaplamadıkları tek şey ise, yardım istedikleri kişilerin aslında Yenimahalle de bitik tipler olduğuydu. Oylama sonucunda da o kişilerin hiçbir şeye etki edemedikleri apaçık görüldü. Yenimahallenin delege seçim sonuçlarına geldiğimiz de, burada da Hatice Doğan’ın tek başına 2 listeden bir fazla oy aldığını görüyoruz. Bu da şu demek oluyor. Kimse, kimsenin oyuna ipotek koyamıyor.

Yenimahalle de; Hatice Doğan 45, Zeynel Üngör 24, Yıldıray Atlı 20 oy aldı.

      Merkezin en büyük mahallelerinden olan ve Pazar gününün son delege seçiminin yapılacağı yer A.V.P. mahallesiydi. Herkes, “burada sonuçlar nasıl gerçekleşecek acaba”  diye beklerken, kimsenin beklemediği bir durum oldu. Merkez mahallelerin hiç birinden çıkamayan Yıldıray Atlı’nın A.V.P’de listesini geri çektiği buradaki delege seçimlerine girmeyeceği ve yarıştan çekildiği haberi geldi.

     Yıldıray Atlı’nın listesinde olan ve bir anda ne yapacağını bilemeyen delege adaylarından çoğu oy kullanmadan partiden ayrılırken, kimilerinin de Hatice Doğan, listesini desteklediği görüldü. Burada yapılan delege seçimin sonuçları da, Hatice Doğan 65, Zeynel Üngör 30 olarak belirlendi.

     Beş merkez mahallede delege seçimlerini tamamlayan CHP’de şuan için köyler olduğu gibi duruyor. Muhtemelen önümüzdeki hafta köylerde de delege seçimleri tamamlanmış olacak. Yapılan bu delege seçimlerinde, 5 mahallenin dördünde birinci çıkan Hatice Doğan 62, sadece Kale mahallesinde birinci çıkan Zeynel Üngör ise, 18 delegeyi elinde bulunduruyor.

     Kestel’de Cumhuriyet Halk Partisinin delege sayısı ise; 130

     Hal böyle olunca adaylar şimdi gözlerini köylerdeki delegelere dikmeye başladı.

40 yıllık siyasetçilere adeta taş çıkarttı

Onur Ayva’dan dik duruş

     Kısa bir süre önce, atama ile Cumhuriyet Halk Partisi Kestel ilçe başkanlığına getirilen Onur Ayva, sergilemiş olduğu tarafsızlık ve birleştirici özelliğiyle, 40 yıllık siyasetçilere taş çıkarttı.

     Geçtiğimiz Cumartesi ve Pazar günü yapılan delege seçimlerinden alnının akıyla çıkan, hiç bir şekilde ardında şaibe bırakmayan ve kısa bir süre de olsa CHP’de uzun yıllardır göremediğimiz “Birlik ve bütünlüğü” herkese gösteren, yönetim içinde şeffaf ve ilk defa bir yönetimin tam desteğiyle, her türlü karara imza atan Onur Ayva’nın göstermiş olduğu bu idarecilik yönü, seçimlerin en çok konuşulanı olmalı bence.

     Kısa sürede, siyasetin güzel yönlerinden çok çirkinliklerini gördüğünü ve kendisinin siyaset yapmasının söz konusu olmayacağını ifade eden Ayva’nın yönetim kurulundan da hiçbir üye herhangi bir yere aday olmadı. Yönetim olarak aldıkları kararı sonuna kadar uyguladıklarına değinen Onur Ayva, “İlçe başkanlığına kim seçilirse bizim başkanımızdır. Ben, bir yere aday olmayacağım, görevimi tamamladıktan sonra işime bakacağım. Seçilecek olan arkadaşımıza da siyasi hayatında başarılar diliyorum” dedi.

Share
1427 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?