logo

Güneş: Hükümet Gezi’de gençlerin kafasına bastırdı!

Şenol Güneş
Haziran Direnişinde hükümetin gençliğin önünü keserek hata yaptığını söyleyen “bilge adam” lakaplı Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, “Biz futbolcuya ‘Kafanı kaldır, önünü gör’ deriz. Gençliğe ne diyeceğiz? Yine ‘Kafanı kaldır’ dememiz lazım ama sen kafayı bastırıyorsun!” dedi.

Socrates’in son sayısında Kutay Ersöz’e konuşan Güneş, “Gezi olaylarında bir hata yapıldı, bir şeyler karıştırıldı. Genç bir nesil, oraya düşüncesini söylemeye gitti, bir şeyler yapmak istedi. Kimlik arayışındaydı. Ve bu, doğru bir kimlik arayışıydı ama olay siyasi tarafa çekildi. Hükümet onların önünü kesti. Bence o noktada hata yapıldı. O gençlik, fikrini söyleme hakkını kullanmalıydı. Biz futbolcuya ‘Kafanı kaldır, önünü gör’ deriz. Gençliğe ne diyeceğiz? Yine ‘Kafanı kaldır’ dememiz lazım ama sen kafayı bastırıyorsun. Bastırmayla gelişme olur mu?” diye konuştu.

‘PARANIN GÜCÜNÜ KULLANIP EZİYET EDİYORLAR’
Makamın, paranın gücünü kullanarak başkasına eziyet etmeyi büyük ayıp olarak gördüğünü vurgulayan Güneş, “Ben sıradan insan olurum, kuyruğa girerim, hiç rahatsız olmam. Sen bakansın, toplantın var, yetişeceksin. Tamam. Ama halkı rahatsız eden bir yapıyı istemiyorum. Başbakan da cumhurbaşkanı da halkın içinde olmalı. Ama biz onu ilahlaştırıyoruz, uzaklaştırıyoruz kendimizden. Sonra al başına belayı” dedi.

Share
273 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?