logo

‘İşgalci’ belediyenin yaptığına bakın..!


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Kestel Belediyesi’nin paylaşımcı ve sonuca odaklı olmayan sözde “vizyon projelerimiz” dediği, ancak haktan itibar görmeyen milyon dolarlık yatırımların nasılda fiyaskoyla sonuçlandırıldığını yazmaya devam ediyoruz.
Bu konuda, hislerine tercüman olduğumuzu telefonla arayıp, mail göndererek ileten okurlarımıza teşekkür ederiz.
Bu haftaki konumuz, Kestel Belediyesi’nin halka ait yaya kaldırımlarını nasıl işgal ettiğidir.
Her fırsatta haktan, hukuktan, adaletten, müslümanlıktan söz ederken, mangalda kül bırakmayan belediye yönetimi, örneğini hiç bir yerde göremeyeceğiniz ‘işgal suçu’ işlemektedir.
İlçenin en önemli caddesi olan Yavuz Sultan Selim Caddesi, yani BUSKİ binasının önünden konutlara çıkan cadde.
Bir süredir vatandaşın dikkatini çekmiş olacak.
Bu caddeyle ilgili gazetemize çok sayıda şikayet ve fotoğraf gönderiliyor.
Bu caddede, yayalar için yolun iki yanındaki kaldırımları, Kestel’in dışında başka bir yerde görmeniz asla mümkün olmayacak, saygısızlık gözler önüne seriliyor.
Adı üzerinde yaya kaldırımlarına “Kestel Belediyesi Evsel Atık” yazılı çöp konteynırları konulmuş durumdadır.
Bir taraftan Kestel Esnafının koymuş olduğu dubaları yaya yolunu ve trafiği kapatıyor diye kaldıracaksın, diğer taraftan kendin yaya yolunu kapacaksın.
Bu nasıl bir çelişki..?
Sadece yayaların kullanımı için yapılmış kaldırımlar beceriksiz, iş bilmez belediye yönetimi yüzünden işgal edilerek, vatandaşın aklıyla adeta dalga geçilmektedir.
Olacak şey mi, kaldırımda yürürken karşınıza boyunuzdan büyük çöp konteynırı çıkıyor.
Bir tane, iki tane, üç tane değil, aynı duruma ilçenin diğer bazı caddelerinde de rastlamak mümkün.
İşte Kestel’i yönetenlerin ortaya koydukları hizmet anlayışı, vatandaşın sabrıyla dalga geçmekten ibarettir.
Şunu da belirtmekte yarar var.
Burada, sadece Kestel Belediye yönetiminin iş bilmezliği, bu ve benzer rezillikleri görmezlikten gelen MHP ve CHP ilçe başkanlarıyla meclis üyelerinin aynı zamanda sorumludur.
Belediye meclisinde soru önergesi vererek, bu rezilliği soramayacak kadar basiretsiz muhalefet, Kestel’in maalesef en büyük şansızlığıdır.

Share
219 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Okul Öncesi Eğitim

  19 Ocak 2022 Yazarlar

       Okul öncesi eğitim, oyun oynamak şeklinde uygulanır. Görsel bilgiyle desteklenir. Almanya ve Fransa gibi ülkelerin okul öncesi eğitimini anlatan bilgileri incelemek gerekir.      Çocuğun öğrenme gücüne göre ve somuttan soyuta doğru anlatım yapılır. Oyun içinde bilgi verilir. Kuklalarla gösteri yapılır.      Klaus Gebauer, Alman okul öncesi eğitim uzmanıdır. Almanya’da Din dersi ve Ahlak dersi ayrımı var. Din dersi, isteğe bağlı olur. Ahlak dersi mecburi olur. Din dersinde,...
 • KELEPÇE İLE MERHABA, ZİNCİR VE ASMA KİLİTLE HOŞÇA KAL !!

  19 Ocak 2022 Yazarlar

       Sevgili dostlar; 2021 sona erdi, erdi de inanın çok kötü bir yıl geçti diyebiliriz. Yüreğimizi yakan orman yangınları, Karadeniz bölgemizde yaşanan sel felaketleri, enflasyonun hızlı tırmanışı ve nerdeyse her gün yapılan zam üstüne zamlar, 18.36 TL.yi gören dolar ve döviz kurlarının rekorlar kırarak yükselişi, 13 TL. yi aşan benzin fiyatları nedeniyle aklınıza gelebilecek her mamulde fiyatların önlenemez yükselişi, hukuk ve adalet sistemindeki keyfilik AHİM ve Anayasa mahkemesi kararlarının dikkate alınmaması, Üniversi...
 • Gücümüzün farkında olalım

  18 Ocak 2022 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;  Dolar hızlı bir yükselişten sonra aniden beklenenden daha fazla bir düşüşe geçti. Kimi insanlar, dolar düştü diye halay çektiler.      Ben şahsen, halay çekmelerine bir anlam veremedim.      Halay çekeceğinize, dolar niye yükseliyor onu bileceksiniz, yukardan yapılan müdahaleyle düşmesinin bize faydası mı, zararı mı var bilinmesi gereken asıl konu budur.  Bir defa, son alınan hazine garantili Türk lirasıyla hesap açma meselesi,  tefeciler...
 • BESOB – BESKOOP-2

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kadirşinas Okuyucular.      Değerli  Can  Dostlar.      Bu haftada aynı konuyu, aynı başlıkla, edinebildiğim bilgilerin ışığında, dışarıdan bir bakışla değerlendirmelerde bulunacağım. Düşüncelerimi paylaşacağım.       Milletimizin büyük bir kesimini oluşturan esnafımızın dertleri derdimizdir. Onlar halkımızın her kesimi ile sürekli temas halindedirler. Halkımızla iç içe hayat sürmektedirler. Esnaflarımız berber, lokantacı, şoför, tam...