logo

‘İşgalci’ belediyenin yaptığına bakın..!


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Kestel Belediyesi’nin paylaşımcı ve sonuca odaklı olmayan sözde “vizyon projelerimiz” dediği, ancak haktan itibar görmeyen milyon dolarlık yatırımların nasılda fiyaskoyla sonuçlandırıldığını yazmaya devam ediyoruz.
Bu konuda, hislerine tercüman olduğumuzu telefonla arayıp, mail göndererek ileten okurlarımıza teşekkür ederiz.
Bu haftaki konumuz, Kestel Belediyesi’nin halka ait yaya kaldırımlarını nasıl işgal ettiğidir.
Her fırsatta haktan, hukuktan, adaletten, müslümanlıktan söz ederken, mangalda kül bırakmayan belediye yönetimi, örneğini hiç bir yerde göremeyeceğiniz ‘işgal suçu’ işlemektedir.
İlçenin en önemli caddesi olan Yavuz Sultan Selim Caddesi, yani BUSKİ binasının önünden konutlara çıkan cadde.
Bir süredir vatandaşın dikkatini çekmiş olacak.
Bu caddeyle ilgili gazetemize çok sayıda şikayet ve fotoğraf gönderiliyor.
Bu caddede, yayalar için yolun iki yanındaki kaldırımları, Kestel’in dışında başka bir yerde görmeniz asla mümkün olmayacak, saygısızlık gözler önüne seriliyor.
Adı üzerinde yaya kaldırımlarına “Kestel Belediyesi Evsel Atık” yazılı çöp konteynırları konulmuş durumdadır.
Bir taraftan Kestel Esnafının koymuş olduğu dubaları yaya yolunu ve trafiği kapatıyor diye kaldıracaksın, diğer taraftan kendin yaya yolunu kapacaksın.
Bu nasıl bir çelişki..?
Sadece yayaların kullanımı için yapılmış kaldırımlar beceriksiz, iş bilmez belediye yönetimi yüzünden işgal edilerek, vatandaşın aklıyla adeta dalga geçilmektedir.
Olacak şey mi, kaldırımda yürürken karşınıza boyunuzdan büyük çöp konteynırı çıkıyor.
Bir tane, iki tane, üç tane değil, aynı duruma ilçenin diğer bazı caddelerinde de rastlamak mümkün.
İşte Kestel’i yönetenlerin ortaya koydukları hizmet anlayışı, vatandaşın sabrıyla dalga geçmekten ibarettir.
Şunu da belirtmekte yarar var.
Burada, sadece Kestel Belediye yönetiminin iş bilmezliği, bu ve benzer rezillikleri görmezlikten gelen MHP ve CHP ilçe başkanlarıyla meclis üyelerinin aynı zamanda sorumludur.
Belediye meclisinde soru önergesi vererek, bu rezilliği soramayacak kadar basiretsiz muhalefet, Kestel’in maalesef en büyük şansızlığıdır.

Share
150 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • GENÇLİK MECLİSİ ve DÜŞÜNCELERİM

  17 Ocak 2021 Yazarlar

      Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Kanaatimce herkes istişare etmenin, bilgi paylaşımının önem ve değerini bilir. Şeffaflık, samimiyet ve tarafsızlık esaslı her Şura, her Meclis mükemmele yakın memnuniyet kaynağıdır. Katılımcı üyelerini motive eder. Çözüm bekleyen bir sürü konuda hedefi doğrultusunda üyeleri adına, ait olduğu grubun sesi soluğu olur. İlgili birimlere karşılıklı köprü olur.       Yazımızın konusu Kestel ilçemizde Gençlik...
 • Kestel Meclisi Belediye Başkanı Önder Tanır yüzünden dağıldı

  16 Ocak 2021 Yazarlar

       2021 yılının ilk meclis toplantısı, olaylı başladı. CHP’li meclis üyelerinin salonu terk etmesiyle birlikte, yılın ilk meclisinin de tadı tuzu kalmadı.      İlçemizin gerçekleştirilemeyen o kadar sorunu varken, Belediye Başkanı Önder Tanır’ın çıkıpta, CHP’deki taciz iddialarını ortaya atmasıyla başlayan tartışma ve devamında, özür dilememesi ortamı gerilmesine neden oldu.      Oysa ki, CHP’de yaşanan taciz olayından bile haberi olmayan sadece kulaktan veya ağabeylerinin yol...
 • O Kestel Halkının Sesidir

  15 Ocak 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım. Kestel belediyesi 2021 yılının ilk belediye meclisi toplantısını yaptı.      Sevgili başkanın yaptığı provokasyon yüzünden meclis salonu arenaya döndü.      Sevgili kardeşim Önder Tanır, sahi senin belediyedeki görevin nedir?      Kestel halkı seni niye seçti..?      Söyler misin; sen nesin, Kestel belediye başkanı mı, yoksa taciz işleri genel müdürümü.?          &nb...
 • SOSYAL MEDYA, KÜFÜR VE HUKUK

  07 Ocak 2021 Yazarlar

  Sosyal medya, artık hayatımızın bir parçası. Kimimiz haberleri ve gündemi bu mecradan takip ederken, kimimiz akraba ve arkadaş çevresi ile buradan iletişim kuruyor. Ancak yüz yüze iletişime göre bambaşka bir iletişim türü olduğundan insanlar çok daha rahat ve fütursuz olabiliyor. Hele gerçek adıyla değil de başka isimle hesap açılmış ise her türlü şeyin yazılabileceği gibi bir algı mevcut. Sosyal medyanın o kadar da özgür olmadığını anlamak için başınızın belaya girmesini beklemenize gerek yok. İnsanların yüz yüze iken söylediğinde suç teş...