logo

‘İşgalci’ belediyenin yaptığına bakın..!


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Kestel Belediyesi’nin paylaşımcı ve sonuca odaklı olmayan sözde “vizyon projelerimiz” dediği, ancak haktan itibar görmeyen milyon dolarlık yatırımların nasılda fiyaskoyla sonuçlandırıldığını yazmaya devam ediyoruz.
Bu konuda, hislerine tercüman olduğumuzu telefonla arayıp, mail göndererek ileten okurlarımıza teşekkür ederiz.
Bu haftaki konumuz, Kestel Belediyesi’nin halka ait yaya kaldırımlarını nasıl işgal ettiğidir.
Her fırsatta haktan, hukuktan, adaletten, müslümanlıktan söz ederken, mangalda kül bırakmayan belediye yönetimi, örneğini hiç bir yerde göremeyeceğiniz ‘işgal suçu’ işlemektedir.
İlçenin en önemli caddesi olan Yavuz Sultan Selim Caddesi, yani BUSKİ binasının önünden konutlara çıkan cadde.
Bir süredir vatandaşın dikkatini çekmiş olacak.
Bu caddeyle ilgili gazetemize çok sayıda şikayet ve fotoğraf gönderiliyor.
Bu caddede, yayalar için yolun iki yanındaki kaldırımları, Kestel’in dışında başka bir yerde görmeniz asla mümkün olmayacak, saygısızlık gözler önüne seriliyor.
Adı üzerinde yaya kaldırımlarına “Kestel Belediyesi Evsel Atık” yazılı çöp konteynırları konulmuş durumdadır.
Bir taraftan Kestel Esnafının koymuş olduğu dubaları yaya yolunu ve trafiği kapatıyor diye kaldıracaksın, diğer taraftan kendin yaya yolunu kapacaksın.
Bu nasıl bir çelişki..?
Sadece yayaların kullanımı için yapılmış kaldırımlar beceriksiz, iş bilmez belediye yönetimi yüzünden işgal edilerek, vatandaşın aklıyla adeta dalga geçilmektedir.
Olacak şey mi, kaldırımda yürürken karşınıza boyunuzdan büyük çöp konteynırı çıkıyor.
Bir tane, iki tane, üç tane değil, aynı duruma ilçenin diğer bazı caddelerinde de rastlamak mümkün.
İşte Kestel’i yönetenlerin ortaya koydukları hizmet anlayışı, vatandaşın sabrıyla dalga geçmekten ibarettir.
Şunu da belirtmekte yarar var.
Burada, sadece Kestel Belediye yönetiminin iş bilmezliği, bu ve benzer rezillikleri görmezlikten gelen MHP ve CHP ilçe başkanlarıyla meclis üyelerinin aynı zamanda sorumludur.
Belediye meclisinde soru önergesi vererek, bu rezilliği soramayacak kadar basiretsiz muhalefet, Kestel’in maalesef en büyük şansızlığıdır.

Share
197 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...
 • Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi

  14 Eylül 2021 Yazarlar

       Hikaye şöyle başlıyor:      "Bayburt halkı Senfoni Orkestrası'nı dinlemek için konser salonunu doldurur. Konser sonunda, bir gazetecinin "Konseri nasıl buldunuz?" sorusuna bir seyirci, "Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi" cevabını verir."      Bende şöyle değiştireyim;      Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi.      Ana caddelerin büyütülmesi, kaldırımların genişletilmesi, sağlam parke taşlarının sökülmesi, yeniden y...
 • İşgal ve Kurtuluş

  11 Eylül 2021 Yazarlar

        Kadirşinas  Okuyucular,       Değerli Can Dostlar.        Eylül ayının ikinci haftası hepimizi ilgilendirmelidir.  Çünkü Yunan işgalinin sonlandırıldığı günleri barındırır.  İlçemiz Kestel’in 10 Eylül  de, payitaht Osmanlı’nın ilk başkenti Bursamızın 11 Eylülde kurtuluşunu yaşadığımız günlerdendir.        Birinci dünya savaşı sonrası yapılan 12 Mayıs 1919 Paris konferansı kararları ile İzmir Yuna...