logo

‘İşgalci’ belediyenin yaptığına bakın..!


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Kestel Belediyesi’nin paylaşımcı ve sonuca odaklı olmayan sözde “vizyon projelerimiz” dediği, ancak haktan itibar görmeyen milyon dolarlık yatırımların nasılda fiyaskoyla sonuçlandırıldığını yazmaya devam ediyoruz.
Bu konuda, hislerine tercüman olduğumuzu telefonla arayıp, mail göndererek ileten okurlarımıza teşekkür ederiz.
Bu haftaki konumuz, Kestel Belediyesi’nin halka ait yaya kaldırımlarını nasıl işgal ettiğidir.
Her fırsatta haktan, hukuktan, adaletten, müslümanlıktan söz ederken, mangalda kül bırakmayan belediye yönetimi, örneğini hiç bir yerde göremeyeceğiniz ‘işgal suçu’ işlemektedir.
İlçenin en önemli caddesi olan Yavuz Sultan Selim Caddesi, yani BUSKİ binasının önünden konutlara çıkan cadde.
Bir süredir vatandaşın dikkatini çekmiş olacak.
Bu caddeyle ilgili gazetemize çok sayıda şikayet ve fotoğraf gönderiliyor.
Bu caddede, yayalar için yolun iki yanındaki kaldırımları, Kestel’in dışında başka bir yerde görmeniz asla mümkün olmayacak, saygısızlık gözler önüne seriliyor.
Adı üzerinde yaya kaldırımlarına “Kestel Belediyesi Evsel Atık” yazılı çöp konteynırları konulmuş durumdadır.
Bir taraftan Kestel Esnafının koymuş olduğu dubaları yaya yolunu ve trafiği kapatıyor diye kaldıracaksın, diğer taraftan kendin yaya yolunu kapacaksın.
Bu nasıl bir çelişki..?
Sadece yayaların kullanımı için yapılmış kaldırımlar beceriksiz, iş bilmez belediye yönetimi yüzünden işgal edilerek, vatandaşın aklıyla adeta dalga geçilmektedir.
Olacak şey mi, kaldırımda yürürken karşınıza boyunuzdan büyük çöp konteynırı çıkıyor.
Bir tane, iki tane, üç tane değil, aynı duruma ilçenin diğer bazı caddelerinde de rastlamak mümkün.
İşte Kestel’i yönetenlerin ortaya koydukları hizmet anlayışı, vatandaşın sabrıyla dalga geçmekten ibarettir.
Şunu da belirtmekte yarar var.
Burada, sadece Kestel Belediye yönetiminin iş bilmezliği, bu ve benzer rezillikleri görmezlikten gelen MHP ve CHP ilçe başkanlarıyla meclis üyelerinin aynı zamanda sorumludur.
Belediye meclisinde soru önergesi vererek, bu rezilliği soramayacak kadar basiretsiz muhalefet, Kestel’in maalesef en büyük şansızlığıdır.

Share
170 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MONTRÖ

  14 Nisan 2021 Yazarlar

               Askerlik yapanlar bilir. Askerlerin bir istek ya da talep dile getirirken toplu hareket etmeleri kesinlikle yasaktır. Hele birden fazla kişinin imzaladığı bir belgeyi amirine sunmak toplu işlenen bir suçtur ve Askeri Ceza Kanunu’na göre ağır suç teşkil eder.             Emekli amirallerin bildirisini görünce aklıma bu geldi. Hangi akla hizmet, gece yarısı adeta bir muhtıra gibi açıklama yapma gereği hissettiler. He...
 • GENÇLİK ve HEMDE GÖNÜLLÜ

  13 Nisan 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas Dostlar ;       O kadar çok konu başlığı var ki, önceliklendiremiyorum. Bazı konuları ise seri olarak yazmak gerekiyor. Örneğin Mahallelerimiz-Köylerimiz veya Fırsat ve Feraset başlıklarının devamları var. İnşallah yazacağım. Hakeza Trafik ve Parklanmayı haftasına devamını yazacağım demiştim. Yazamadım.  Yazmam gereken BESOB-Çataltepe Büyük sanayi sitesi (!!!) aylardır yazamadığım bir konu. Gündemden düşmeyecek bir konu. Umutlar yok edildi. ...
 • Otoparktı Fitnes Salonu oluyor..! AKP’de Kazan kaynamaya başladı

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       İlçemizin en büyük sorunlarının başında kuşkusuz Trafik gelmekte.      Trafik sorununu ve parklanmayı önlemek için yapılan, Kestel katlı otoparkın üst katında bu aralar ummalı bir çalışma yapılmakta.      Acaba, buraya ne yapılıyor diye araştırdığımızda; Böyle bir saçmalığın ancak Kestel’de bu yönetimce yapılacağı kanaatine biz de vardık.      Katlı otoparkın en üstüne fitnes spor salonu yapılıyormuş.     Oysa ki, çürümeye terk edilm...
 • Demokratik Anayasa

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım. Kişi, akılcı düşünme melekesini kaybedince her türlü akıl, mantık dışı fikir ileri sürer, artık o kişiden normal davranmayı beklemek eşyanın tabiatına aykırıdır.      Adaletsiz, bozuk düzenin alabildiğine derinleşen krizini çözme yeteneğini tamamen kaybeden yönetim kadroları, söylem ve eylemleriyle ekonomik ve sosyal krizin daha çok derinleşmesine sebep oluyorlar. Bu anlamda, en basit bir hadisede dahi akıl dışı beyanatlar vererek, bir bardak suda fırtınalar koparma basiretsizl...