logo

Kestel Daha Aktif ve Daha Sağlıklı Bir Yaşam için Harekete Geçti

kestel halk sağlığı
Coca-Cola İçecek ve Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü Kestel Toplum Sağlığı Merkezi İşbirliği ile kurulan Kestel Toplum Sağlığı Fiziksel Aktivite Merkezi, ilçe genelinde aktif yaşam konusunda farkındalığın artırılması ve fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılmasını sağlamak amacıyla faaliyetlerine başlıyor.
Alanlarında uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilecek olan ve Kestel halkının ücretsiz olarak yararlanabileceği kurs ve etkinliklerin düzenleneceği Fiziksel Aktivite Merkezi’nin açılışı Kestel Aile Parkı’nda gerçekleştirilen Aktif Yaşam Etkinliği ile yapıldı.
Anadolu Grubu’nun ana hissedarı olduğu, Türkiye’de 9 fabrika ve 3 bini aşkın çalışanıyla faaliyet gösteren Coca-Cola İçecek (CCİ) ve Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü Kestel Toplum Sağlığı Merkezi işbirliği ile aktif yaşam konusunda farkındalığın artırılması ve fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılmasını sağlamak amacıyla kurulan Fiziksel Aktivite Merkezi’nin açılışı Kestel halkının yoğun katılımıyla düzenlendi.
Açılış Töreni ve Aktif Yaşam Etkinliğinde protokol ve vatandaşlar ile birlikte düzenlenen Aktif Yaşam Yürüyüşünün ardından Badminton, Bocce, Hedef Oyunları gibi birçok aktivite ile harekete geçtiler.
Kestel Fiziksel Aktivite Merkezi Açılışı ve Aktif Yaşam Etkinliği öncesinde 3 gün boyunca Kestel Meydanı’na kurulan Aktif Yaşam İstasyonu’na Kestel halkı büyük ilgi gösterdi. Aktif Yaşam İstasyonu’nu ziyaret eden yaklaşık 500 kişinin fiziksel aktivite düzeyleri ölçüldü, fiziksel aktivite düzeylerini gösteren karneler ve ölçüm sonuçları neticesinde öneri ve ipuçlarını içeren ‘Fiziksel Aktivite Rehberi’ dağıtıldı. Aktif Yaşam İstasyonu’nu ziyaret eden kişiler Fiziksel Aktivite Merkezi’nde düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgilendirildi ve etkinliklere katılımları yönünde teşvik edildi.

Share
135 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?