logo

“Kestel’i Gürsu’nun şemsiyesi altına koyacağız”

rmzn
Bursa ve Türkiye ekonomisinin önde gelen kuruluşlarının barındığı Gürsu Organize Sanayi Bölgesi (GÜSAB)’ın, Kestel 2 Nolu Sanayi ile birleşmesine çok az zaman bir zaman kaldı.
734 dönüm alana kurulu bulunan 96 Sanayi kuruluşu ve 136 parselden oluşan Kestel 2 Nolu Sanayi, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’ın da imzasıyla birlikte Gürsu sınırlarına terk ediliyor.
Bu birleşmenin ardından ortaya çıkacak olan ve Bursa Sanayinde yerine alacak olan Uludağ OSB, Yer tespit komisyonu birleşme için geri sayıma başlamış durumda.
Konu hakkında kendisiyle görüştüğüm KESİAD başkanı Mustafa Ülker ise, Kestel’li sanayicinin Belediye Başkanı Yener Acar tarafından yalnız bırakıldığını ve Gürsu OSB ile birleşmenin zorunlu olduğunu ifade ederek, “Kestel’i Gürsu’nun şemsiyesi altına koyacağız. OSB mevzuatına göre yönetileceğiz diyen Ülker, Bu bölgede OSB statüsüne girmek istemeyen birkaç firmanın da dışarıda tutulduğunu dile getirdi.
İlçemiz için önemli bir gelir kaynağı olan Kestel 2 nolu Sanayinin GÜSAB’a devredilmesi için imza koyan Belediye Başkanı Yener Acar, adeta bu imzasıyla altın yumurtlayan tavuğu kendi elleri teslim etmiş oldu.
Kendileriyle görüştüğüm birkaç sanayici ise, Kestel Belediyesi tarafından hiçbir ihtiyaçları karşılanmadığı gibi, sadece gelir kapısı olarak görüldüklerini dile getirdiler ve Belediye Başkanı Acar’ın atmış olduğu bu imza ile hem kendi kaderlerini, hem de ilçenin kaderini yanlış çizmiş olduğunu ifade ettiler.
Gürsu OSB’nin ıslah komisyon kararının 2. maddesi ise, “Belirlenen ıslah koşullarının yerine getirilmesinin Gürsu OSB Tüzel kişiliği kapsamında yürütülmesine.” demekte.
Her geçen gün önemli kaynaklarını kaybeden Kestel belediyesi, 2 Nolu Sanayinin ardından bakalım hangi kaynaklarını daha kaybedecek…

HER İLÇEYE LAZIM
Geçtiğimiz hafta sonu, Nilüfer CHP ilçesinin düzenlemiş olduğu dayanışma yemeğine, Gazetemizin de köşe yazarı olan Osman Fahri Ünal’ın daveti üzerine katıldım.
Aynı gün yeni parti binalarının açılışı ve gecesinde yemek, genel merkezden gelen misafirlerle ilgilenmek derken, koşuşturan bir Osman Fahri Ünal’ı izledim büyük zevkle..
Ardından da iç geçirerek, “İşte Kestel CHP’nin başında bu adam olmalıydı” diye düşündüm.
Kendisine verilen her görevi, üzerine koyarak fazlasıyla yerine getiren tam bir Atatürkçü, Cumhuriyet sevdalısı, demokrasi savunucusu bu ağabeyimizi yürekten kutluyorum.
Nilüfer ilçesinin düzenlediği yemek davetiyelerinin fiyatı 125 lira olmasına rağmen, boş koltuk yok gibiydi.
CHP’nin her ilçe teşkilatı, meclis üyeleriyle birlikte, neredeyse tam teşkilat yerini almış vaziyetteydi.
Tabiî ki hal böyle olunca, benim gözlerimde Kestel CHP ilçe teşkilatını aradı durdu.
Tek adamlığın devam ettiği, Kestel ilçe teşkilatından Nilüfer ilçesinin yemeğine katılan kaç kişiydi dersiniz…
Elbette tek kişi…
O da ilçe başkanı…
Ana muhalefet partisinin ilçe başkanı, gittiği yerlere yanında kimseyi götüremiyorsa, demek ki, teşkilatta kongre yapmakla sıkıntı aşılamıyormuş…
Ana muhalefet partisinin 1500 kişilik düğün salonunda düzenlediği genişletilmiş üye toplantısına, eş, dost, ahbaplar dahil yüz kişilik bir gurup katılıyorsa, sorunların hiç bitmediği, partinin hedefinden sürekli uzaklaştığı görülemiyorsa, diyecek sözüm de olmaz.
Yapılan genişletilmiş üye toplantısına hazırlıklı bir şekilde gelerek, divan başkanlığını kabul eden eski meclis üyesi Şükrü Aksu, herkesi şaşkına uğrattı.
Mevcut yönetimden, halen medet bekliyor görüntüsü çizen Şükrü Aksu, meclis dışında neden kaldığını tez unutmuşa benziyor.
Aksu’nun bu tutumundan dolayı, bazı yol arkadaşlarının rahatsız olduğu gözlerden kaçmazken, bu tutumu “Fırsat değerlendirmesi” olarak yorumlandı.
Konudan fazla uzaklaşmadan, Nilüfer CHP yemeği özlenen bir yemek oldu. Emeği geçen herkese ve Siyasette, çok önemli yerlere geleceğine yürekten inandığım Osman abimize çok teşekkür ediyorum.

Share
149 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?