logo

Kestel’i Rezil Eden Fiyasko Projeler (2)


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Vatandaşın 6 trilyonu harcanarak yapılan Sosyal Yaşam Merkezi bakın nasıl kasaphane oldu???
Geçtiğimiz hafta buradan, bu sütunlardan Varan 1, Varan 2 ve Varan 3 şeklinde, Kestel Belediyesi’nin vizyon proje diye halkın önüne koyduğu yatırımların, nasıl da fiyaskoyla sonuçlandığını aktarmıştım.
Bu haftaki konumuzu da, geçen haftanın devamı niteliğinde önemli bir meseleyi sizlerle paylaşmak istedim.
Belediye Başkanı Yener Acar’ın 13 yıllık görev süresince yaptığı en önemli yatırım diyerek, 6 milyon liraya mal olan Sosyal Yaşam Merkezi’nin şuan ne amaçlı kullanıldığını biliyor musunuz?
Ya da şöyle sorayım:
Halkın 6 milyon (eski parayla 6 trilyon) lirası harcanarak yapılan sosyal tesise acaba altı kere gittiniz mi?
Eminim ki, gitmemişinizdir.
Doğruya niye gidesiniz ki?
Gitmenizi gerektirecek sebep yok çünkü..!
Şimdi bu tesisi yapan zihniyete şunu sorsak:
“Kendi paranızı harcayarak, böyle bir tesis yapıp para kazanmayı düşünür müydünüz?”
Cevap, “Kesinlikle hayır” olacaktır.
Çünkü, vatandaşın parasını plansız, programsız, halka danışmadan har vurup harman savurmak kolay, nasıl olsa hesap soran yok.
5 yıl önce açılışı yapılan Sosyal Yaşam Merkezi bakın şu anda ne halde olduğunu, kimlerin nasıl kullandığını size anlatayım.
Burası kurulduğu günden bu yana zarar ediyor.
Yani, halen vatandaşın parası harcanıyor.
Şimdi de belediye buraya ilçedeki beşinci düğün salonunu yapıyor.
Hatırlatayım, biri Yeni Mahalle Düğün Salonu, diğerleri otoparkın üstündeki Merkez Düğün Salonu, bir diğeri Barakfakif Düğün Salonu, son iki tanesi de Sosyal Yaşam Merkezi’nin bir açık hava düğün salonu şimdi de aynı yere kapalı düğün salonu yapılıyor.
Bu şu demek oluyor;
Belediye yönetimi, beceriksizliğini düğün salonu yaparak örtbas etmeye çalışıyor.
Bu da yetmiyor, sosyal tesisin mutfak bölümü Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi olan BURFAŞ’ın kasap hanesine dönüştürülmüş durumda.
BURFAŞ, kent genelinde işlettiği 29 tesisinin et ihtiyacını kasaphaneye dönüştürülen Kestel Sosyal Tesisleri’ne getirilip konulan dev buzdolaplarında muhafaza ettiği gibi buradan dağıtımını yapıyor.
Durun, durun daha bitmedi…
Yine Sosyal Yaşam Tesisi’nin alt katındaki kapalı otoparkın BURFAŞ’ın diğer tesislerine gönderilmek üzere kuru bakliyat deposu olarak da kullanmaktadır.
Düşünebiliyor musunuz?
Vatandaşın sosyal ihtiyaçlarının karşılanması için trilyonlarca harcanan para ne amaçlı kullanılıyor.
Sonrada haktan, hukuktan, eşitlikten, Müslümanlıktan söz ediyorlar.
Tüyü bitmemiş yetimin bile hakkı olduğu parayı bu şekilde siz harcadıkça, isteyin bakalım size haklarını helal edecek mi bu insanlar.
İlçemizde gerek ana, gerekse de yavru muhalefetinde görevini yapmaması, bu gibi konulardan haberlerinin dahi olmaması, büyük bir muhalefet boşluğunu da değerlendiren mevcut yönetimin meydanı boş bulup at oynatması boşuna değildir.
Ocak ayı meclis toplantısında Belediye Başkanı Acar, geçtiğimiz sayıda yazdığımız, “Kaldırımlar niye yapılmadı?” isimli yazımızı eleştirerek, “Biz ilçemizin her yerindeki kaldırımları yapıyoruz. Bir burayı mı yapamayacağız” diyerek serzenişte bulunmuş.
Oysaki, o bölgeye Kentsel dönüşüm gelecekse bile (ki tarihi bile belli değil) görsellik açısından yapılmalıydı.
Yok, “Biz fuzili halkın parasını çarçur etmeyiz” diyorsanız, bugüne kadar yaptığınız hizmetler dönüp bir bakmanızı tavsiye ederim..
Kalın Sağlıcakla…

Share
197 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Okul Öncesi Eğitim

  19 Ocak 2022 Yazarlar

       Okul öncesi eğitim, oyun oynamak şeklinde uygulanır. Görsel bilgiyle desteklenir. Almanya ve Fransa gibi ülkelerin okul öncesi eğitimini anlatan bilgileri incelemek gerekir.      Çocuğun öğrenme gücüne göre ve somuttan soyuta doğru anlatım yapılır. Oyun içinde bilgi verilir. Kuklalarla gösteri yapılır.      Klaus Gebauer, Alman okul öncesi eğitim uzmanıdır. Almanya’da Din dersi ve Ahlak dersi ayrımı var. Din dersi, isteğe bağlı olur. Ahlak dersi mecburi olur. Din dersinde,...
 • KELEPÇE İLE MERHABA, ZİNCİR VE ASMA KİLİTLE HOŞÇA KAL !!

  19 Ocak 2022 Yazarlar

       Sevgili dostlar; 2021 sona erdi, erdi de inanın çok kötü bir yıl geçti diyebiliriz. Yüreğimizi yakan orman yangınları, Karadeniz bölgemizde yaşanan sel felaketleri, enflasyonun hızlı tırmanışı ve nerdeyse her gün yapılan zam üstüne zamlar, 18.36 TL.yi gören dolar ve döviz kurlarının rekorlar kırarak yükselişi, 13 TL. yi aşan benzin fiyatları nedeniyle aklınıza gelebilecek her mamulde fiyatların önlenemez yükselişi, hukuk ve adalet sistemindeki keyfilik AHİM ve Anayasa mahkemesi kararlarının dikkate alınmaması, Üniversi...
 • Gücümüzün farkında olalım

  18 Ocak 2022 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;  Dolar hızlı bir yükselişten sonra aniden beklenenden daha fazla bir düşüşe geçti. Kimi insanlar, dolar düştü diye halay çektiler.      Ben şahsen, halay çekmelerine bir anlam veremedim.      Halay çekeceğinize, dolar niye yükseliyor onu bileceksiniz, yukardan yapılan müdahaleyle düşmesinin bize faydası mı, zararı mı var bilinmesi gereken asıl konu budur.  Bir defa, son alınan hazine garantili Türk lirasıyla hesap açma meselesi,  tefeciler...
 • BESOB – BESKOOP-2

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kadirşinas Okuyucular.      Değerli  Can  Dostlar.      Bu haftada aynı konuyu, aynı başlıkla, edinebildiğim bilgilerin ışığında, dışarıdan bir bakışla değerlendirmelerde bulunacağım. Düşüncelerimi paylaşacağım.       Milletimizin büyük bir kesimini oluşturan esnafımızın dertleri derdimizdir. Onlar halkımızın her kesimi ile sürekli temas halindedirler. Halkımızla iç içe hayat sürmektedirler. Esnaflarımız berber, lokantacı, şoför, tam...