logo

Kestel’i Rezil Eden Fiyasko Projeler (2)


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Vatandaşın 6 trilyonu harcanarak yapılan Sosyal Yaşam Merkezi bakın nasıl kasaphane oldu???
Geçtiğimiz hafta buradan, bu sütunlardan Varan 1, Varan 2 ve Varan 3 şeklinde, Kestel Belediyesi’nin vizyon proje diye halkın önüne koyduğu yatırımların, nasıl da fiyaskoyla sonuçlandığını aktarmıştım.
Bu haftaki konumuzu da, geçen haftanın devamı niteliğinde önemli bir meseleyi sizlerle paylaşmak istedim.
Belediye Başkanı Yener Acar’ın 13 yıllık görev süresince yaptığı en önemli yatırım diyerek, 6 milyon liraya mal olan Sosyal Yaşam Merkezi’nin şuan ne amaçlı kullanıldığını biliyor musunuz?
Ya da şöyle sorayım:
Halkın 6 milyon (eski parayla 6 trilyon) lirası harcanarak yapılan sosyal tesise acaba altı kere gittiniz mi?
Eminim ki, gitmemişinizdir.
Doğruya niye gidesiniz ki?
Gitmenizi gerektirecek sebep yok çünkü..!
Şimdi bu tesisi yapan zihniyete şunu sorsak:
“Kendi paranızı harcayarak, böyle bir tesis yapıp para kazanmayı düşünür müydünüz?”
Cevap, “Kesinlikle hayır” olacaktır.
Çünkü, vatandaşın parasını plansız, programsız, halka danışmadan har vurup harman savurmak kolay, nasıl olsa hesap soran yok.
5 yıl önce açılışı yapılan Sosyal Yaşam Merkezi bakın şu anda ne halde olduğunu, kimlerin nasıl kullandığını size anlatayım.
Burası kurulduğu günden bu yana zarar ediyor.
Yani, halen vatandaşın parası harcanıyor.
Şimdi de belediye buraya ilçedeki beşinci düğün salonunu yapıyor.
Hatırlatayım, biri Yeni Mahalle Düğün Salonu, diğerleri otoparkın üstündeki Merkez Düğün Salonu, bir diğeri Barakfakif Düğün Salonu, son iki tanesi de Sosyal Yaşam Merkezi’nin bir açık hava düğün salonu şimdi de aynı yere kapalı düğün salonu yapılıyor.
Bu şu demek oluyor;
Belediye yönetimi, beceriksizliğini düğün salonu yaparak örtbas etmeye çalışıyor.
Bu da yetmiyor, sosyal tesisin mutfak bölümü Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi olan BURFAŞ’ın kasap hanesine dönüştürülmüş durumda.
BURFAŞ, kent genelinde işlettiği 29 tesisinin et ihtiyacını kasaphaneye dönüştürülen Kestel Sosyal Tesisleri’ne getirilip konulan dev buzdolaplarında muhafaza ettiği gibi buradan dağıtımını yapıyor.
Durun, durun daha bitmedi…
Yine Sosyal Yaşam Tesisi’nin alt katındaki kapalı otoparkın BURFAŞ’ın diğer tesislerine gönderilmek üzere kuru bakliyat deposu olarak da kullanmaktadır.
Düşünebiliyor musunuz?
Vatandaşın sosyal ihtiyaçlarının karşılanması için trilyonlarca harcanan para ne amaçlı kullanılıyor.
Sonrada haktan, hukuktan, eşitlikten, Müslümanlıktan söz ediyorlar.
Tüyü bitmemiş yetimin bile hakkı olduğu parayı bu şekilde siz harcadıkça, isteyin bakalım size haklarını helal edecek mi bu insanlar.
İlçemizde gerek ana, gerekse de yavru muhalefetinde görevini yapmaması, bu gibi konulardan haberlerinin dahi olmaması, büyük bir muhalefet boşluğunu da değerlendiren mevcut yönetimin meydanı boş bulup at oynatması boşuna değildir.
Ocak ayı meclis toplantısında Belediye Başkanı Acar, geçtiğimiz sayıda yazdığımız, “Kaldırımlar niye yapılmadı?” isimli yazımızı eleştirerek, “Biz ilçemizin her yerindeki kaldırımları yapıyoruz. Bir burayı mı yapamayacağız” diyerek serzenişte bulunmuş.
Oysaki, o bölgeye Kentsel dönüşüm gelecekse bile (ki tarihi bile belli değil) görsellik açısından yapılmalıydı.
Yok, “Biz fuzili halkın parasını çarçur etmeyiz” diyorsanız, bugüne kadar yaptığınız hizmetler dönüp bir bakmanızı tavsiye ederim..
Kalın Sağlıcakla…

Share
155 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İLETİŞİM DURUMU

  19 Nisan 2021 Yazarlar

  Bütün kavramına göre, bütünün parçaları eşit olur. Tanrı bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Kullar ve bireyler eşit olur. Bütün kavramına göre, iletişim kurulur. Bütün kavramı, soyutlama olur. Kullar bir bütün olur. Bütünün adına Allah denir. Bireyler bir bütün olur. Bütünün adına toplum denir. Kadın ve erkek bir bütün olur. Bütünün adına insan denir. Tez-antitez bir bütün olur. Bütünün adına sentez denir. Domates, biber, patlıcan bir bütün olur. Bütünün adına sebze denir. Elma, armut, kayısı bir bütün olur. Bütünün adın...
 • MONTRÖ

  14 Nisan 2021 Yazarlar

               Askerlik yapanlar bilir. Askerlerin bir istek ya da talep dile getirirken toplu hareket etmeleri kesinlikle yasaktır. Hele birden fazla kişinin imzaladığı bir belgeyi amirine sunmak toplu işlenen bir suçtur ve Askeri Ceza Kanunu’na göre ağır suç teşkil eder.             Emekli amirallerin bildirisini görünce aklıma bu geldi. Hangi akla hizmet, gece yarısı adeta bir muhtıra gibi açıklama yapma gereği hissettiler. He...
 • GENÇLİK ve HEMDE GÖNÜLLÜ

  13 Nisan 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas Dostlar ;       O kadar çok konu başlığı var ki, önceliklendiremiyorum. Bazı konuları ise seri olarak yazmak gerekiyor. Örneğin Mahallelerimiz-Köylerimiz veya Fırsat ve Feraset başlıklarının devamları var. İnşallah yazacağım. Hakeza Trafik ve Parklanmayı haftasına devamını yazacağım demiştim. Yazamadım.  Yazmam gereken BESOB-Çataltepe Büyük sanayi sitesi (!!!) aylardır yazamadığım bir konu. Gündemden düşmeyecek bir konu. Umutlar yok edildi. ...
 • Otoparktı Fitnes Salonu oluyor..! AKP’de Kazan kaynamaya başladı

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       İlçemizin en büyük sorunlarının başında kuşkusuz Trafik gelmekte.      Trafik sorununu ve parklanmayı önlemek için yapılan, Kestel katlı otoparkın üst katında bu aralar ummalı bir çalışma yapılmakta.      Acaba, buraya ne yapılıyor diye araştırdığımızda; Böyle bir saçmalığın ancak Kestel’de bu yönetimce yapılacağı kanaatine biz de vardık.      Katlı otoparkın en üstüne fitnes spor salonu yapılıyormuş.     Oysa ki, çürümeye terk edilm...