logo

Kestel’i Rezil Eden Fiyasko Projeler (2)


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Vatandaşın 6 trilyonu harcanarak yapılan Sosyal Yaşam Merkezi bakın nasıl kasaphane oldu???
Geçtiğimiz hafta buradan, bu sütunlardan Varan 1, Varan 2 ve Varan 3 şeklinde, Kestel Belediyesi’nin vizyon proje diye halkın önüne koyduğu yatırımların, nasıl da fiyaskoyla sonuçlandığını aktarmıştım.
Bu haftaki konumuzu da, geçen haftanın devamı niteliğinde önemli bir meseleyi sizlerle paylaşmak istedim.
Belediye Başkanı Yener Acar’ın 13 yıllık görev süresince yaptığı en önemli yatırım diyerek, 6 milyon liraya mal olan Sosyal Yaşam Merkezi’nin şuan ne amaçlı kullanıldığını biliyor musunuz?
Ya da şöyle sorayım:
Halkın 6 milyon (eski parayla 6 trilyon) lirası harcanarak yapılan sosyal tesise acaba altı kere gittiniz mi?
Eminim ki, gitmemişinizdir.
Doğruya niye gidesiniz ki?
Gitmenizi gerektirecek sebep yok çünkü..!
Şimdi bu tesisi yapan zihniyete şunu sorsak:
“Kendi paranızı harcayarak, böyle bir tesis yapıp para kazanmayı düşünür müydünüz?”
Cevap, “Kesinlikle hayır” olacaktır.
Çünkü, vatandaşın parasını plansız, programsız, halka danışmadan har vurup harman savurmak kolay, nasıl olsa hesap soran yok.
5 yıl önce açılışı yapılan Sosyal Yaşam Merkezi bakın şu anda ne halde olduğunu, kimlerin nasıl kullandığını size anlatayım.
Burası kurulduğu günden bu yana zarar ediyor.
Yani, halen vatandaşın parası harcanıyor.
Şimdi de belediye buraya ilçedeki beşinci düğün salonunu yapıyor.
Hatırlatayım, biri Yeni Mahalle Düğün Salonu, diğerleri otoparkın üstündeki Merkez Düğün Salonu, bir diğeri Barakfakif Düğün Salonu, son iki tanesi de Sosyal Yaşam Merkezi’nin bir açık hava düğün salonu şimdi de aynı yere kapalı düğün salonu yapılıyor.
Bu şu demek oluyor;
Belediye yönetimi, beceriksizliğini düğün salonu yaparak örtbas etmeye çalışıyor.
Bu da yetmiyor, sosyal tesisin mutfak bölümü Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi olan BURFAŞ’ın kasap hanesine dönüştürülmüş durumda.
BURFAŞ, kent genelinde işlettiği 29 tesisinin et ihtiyacını kasaphaneye dönüştürülen Kestel Sosyal Tesisleri’ne getirilip konulan dev buzdolaplarında muhafaza ettiği gibi buradan dağıtımını yapıyor.
Durun, durun daha bitmedi…
Yine Sosyal Yaşam Tesisi’nin alt katındaki kapalı otoparkın BURFAŞ’ın diğer tesislerine gönderilmek üzere kuru bakliyat deposu olarak da kullanmaktadır.
Düşünebiliyor musunuz?
Vatandaşın sosyal ihtiyaçlarının karşılanması için trilyonlarca harcanan para ne amaçlı kullanılıyor.
Sonrada haktan, hukuktan, eşitlikten, Müslümanlıktan söz ediyorlar.
Tüyü bitmemiş yetimin bile hakkı olduğu parayı bu şekilde siz harcadıkça, isteyin bakalım size haklarını helal edecek mi bu insanlar.
İlçemizde gerek ana, gerekse de yavru muhalefetinde görevini yapmaması, bu gibi konulardan haberlerinin dahi olmaması, büyük bir muhalefet boşluğunu da değerlendiren mevcut yönetimin meydanı boş bulup at oynatması boşuna değildir.
Ocak ayı meclis toplantısında Belediye Başkanı Acar, geçtiğimiz sayıda yazdığımız, “Kaldırımlar niye yapılmadı?” isimli yazımızı eleştirerek, “Biz ilçemizin her yerindeki kaldırımları yapıyoruz. Bir burayı mı yapamayacağız” diyerek serzenişte bulunmuş.
Oysaki, o bölgeye Kentsel dönüşüm gelecekse bile (ki tarihi bile belli değil) görsellik açısından yapılmalıydı.
Yok, “Biz fuzili halkın parasını çarçur etmeyiz” diyorsanız, bugüne kadar yaptığınız hizmetler dönüp bir bakmanızı tavsiye ederim..
Kalın Sağlıcakla…

Share
553 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...