logo

Kestel’i Rezil Eden Fiyasko Projeler (2)


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Vatandaşın 6 trilyonu harcanarak yapılan Sosyal Yaşam Merkezi bakın nasıl kasaphane oldu???
Geçtiğimiz hafta buradan, bu sütunlardan Varan 1, Varan 2 ve Varan 3 şeklinde, Kestel Belediyesi’nin vizyon proje diye halkın önüne koyduğu yatırımların, nasıl da fiyaskoyla sonuçlandığını aktarmıştım.
Bu haftaki konumuzu da, geçen haftanın devamı niteliğinde önemli bir meseleyi sizlerle paylaşmak istedim.
Belediye Başkanı Yener Acar’ın 13 yıllık görev süresince yaptığı en önemli yatırım diyerek, 6 milyon liraya mal olan Sosyal Yaşam Merkezi’nin şuan ne amaçlı kullanıldığını biliyor musunuz?
Ya da şöyle sorayım:
Halkın 6 milyon (eski parayla 6 trilyon) lirası harcanarak yapılan sosyal tesise acaba altı kere gittiniz mi?
Eminim ki, gitmemişinizdir.
Doğruya niye gidesiniz ki?
Gitmenizi gerektirecek sebep yok çünkü..!
Şimdi bu tesisi yapan zihniyete şunu sorsak:
“Kendi paranızı harcayarak, böyle bir tesis yapıp para kazanmayı düşünür müydünüz?”
Cevap, “Kesinlikle hayır” olacaktır.
Çünkü, vatandaşın parasını plansız, programsız, halka danışmadan har vurup harman savurmak kolay, nasıl olsa hesap soran yok.
5 yıl önce açılışı yapılan Sosyal Yaşam Merkezi bakın şu anda ne halde olduğunu, kimlerin nasıl kullandığını size anlatayım.
Burası kurulduğu günden bu yana zarar ediyor.
Yani, halen vatandaşın parası harcanıyor.
Şimdi de belediye buraya ilçedeki beşinci düğün salonunu yapıyor.
Hatırlatayım, biri Yeni Mahalle Düğün Salonu, diğerleri otoparkın üstündeki Merkez Düğün Salonu, bir diğeri Barakfakif Düğün Salonu, son iki tanesi de Sosyal Yaşam Merkezi’nin bir açık hava düğün salonu şimdi de aynı yere kapalı düğün salonu yapılıyor.
Bu şu demek oluyor;
Belediye yönetimi, beceriksizliğini düğün salonu yaparak örtbas etmeye çalışıyor.
Bu da yetmiyor, sosyal tesisin mutfak bölümü Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi olan BURFAŞ’ın kasap hanesine dönüştürülmüş durumda.
BURFAŞ, kent genelinde işlettiği 29 tesisinin et ihtiyacını kasaphaneye dönüştürülen Kestel Sosyal Tesisleri’ne getirilip konulan dev buzdolaplarında muhafaza ettiği gibi buradan dağıtımını yapıyor.
Durun, durun daha bitmedi…
Yine Sosyal Yaşam Tesisi’nin alt katındaki kapalı otoparkın BURFAŞ’ın diğer tesislerine gönderilmek üzere kuru bakliyat deposu olarak da kullanmaktadır.
Düşünebiliyor musunuz?
Vatandaşın sosyal ihtiyaçlarının karşılanması için trilyonlarca harcanan para ne amaçlı kullanılıyor.
Sonrada haktan, hukuktan, eşitlikten, Müslümanlıktan söz ediyorlar.
Tüyü bitmemiş yetimin bile hakkı olduğu parayı bu şekilde siz harcadıkça, isteyin bakalım size haklarını helal edecek mi bu insanlar.
İlçemizde gerek ana, gerekse de yavru muhalefetinde görevini yapmaması, bu gibi konulardan haberlerinin dahi olmaması, büyük bir muhalefet boşluğunu da değerlendiren mevcut yönetimin meydanı boş bulup at oynatması boşuna değildir.
Ocak ayı meclis toplantısında Belediye Başkanı Acar, geçtiğimiz sayıda yazdığımız, “Kaldırımlar niye yapılmadı?” isimli yazımızı eleştirerek, “Biz ilçemizin her yerindeki kaldırımları yapıyoruz. Bir burayı mı yapamayacağız” diyerek serzenişte bulunmuş.
Oysaki, o bölgeye Kentsel dönüşüm gelecekse bile (ki tarihi bile belli değil) görsellik açısından yapılmalıydı.
Yok, “Biz fuzili halkın parasını çarçur etmeyiz” diyorsanız, bugüne kadar yaptığınız hizmetler dönüp bir bakmanızı tavsiye ederim..
Kalın Sağlıcakla…

Share
142 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Çiftçinin Eyüp Kılıç’ı var

  21 Ocak 2021 Yazarlar

       Kestel’in her sorununa sahip çıkan bir Oda başkanı.      Kararlı ve dik duruşuyla, siyaset yapmaya çalışan oynaklara örnek olmayı da ihmal etmiyor.      Kendisini de eleştiriyor, çiftçiye yapılanları da.      Geçtiğimiz hafta, Gölcük köyünün barajında su kalmadığını ve buraya su basmanın toplamda maliyetinin 150 bin lira olduğunu duyunca çılgına dönen Kestel Ziraat Odası Başkanı Eyüp Kılıç, “Bunların Allah’tan korkuları yok” diyerek, görev başındaki i...
 • MUTLU OLMAK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Üzgünüm, kırgınım kelimeleri yerine, davranışı belirterek, sitem etmek gerekir. Düşünce, kural, eylem bir bütündür. Düşünce, kural, davranış bir bütündür. İnanç kişiseldir. Hayatta inançların yeri vardır. Din, inançlardan biridir. Kurallara göre davranan kişiye, inanılır, güvenilir. Allah bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Toplumsal ilgi düşüncesi, toplumla ilgili ideal davranışları belirtir. Din kuralları, idealist özellik taşır. Toplumsal ilgi düşüncesi kuralları, idealist özellik taşır. Kul, Allah’a karşı sorumlu olur...
 • KİŞİSEL VERİLER VE GİZLİLİK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Akıllı telefon ve kamera kullanımının artışı ile özel hayatın gizliliği ve kişisel veriler alanı hem büyük yara aldı hem de önemi arttı. İnsanların rızası olmadan görüntüleri, özel konuşmaları ve diğer kişisel bilgileri depolanmaya ve kullanılmaya başlandı. Hemen herkesin kullandığı whatsapp uygulamasının kişisel verilerin ve özel görüşmelerin tümünü kullanma iznini kullanıcılarından talep etmesi ile kullanıcıların büyük kısmı başka uygulamalara geçtiler. Whatsapp ın bu izni istemesi basit ticari kaygıların yanı sıra gerektiğinde istihbarî ...
 • GENÇLİK MECLİSİ ve DÜŞÜNCELERİM

  17 Ocak 2021 Yazarlar

      Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Kanaatimce herkes istişare etmenin, bilgi paylaşımının önem ve değerini bilir. Şeffaflık, samimiyet ve tarafsızlık esaslı her Şura, her Meclis mükemmele yakın memnuniyet kaynağıdır. Katılımcı üyelerini motive eder. Çözüm bekleyen bir sürü konuda hedefi doğrultusunda üyeleri adına, ait olduğu grubun sesi soluğu olur. İlgili birimlere karşılıklı köprü olur.       Yazımızın konusu Kestel ilçemizde Gençlik...