logo

Kestel’i Rezil Eden Fiyasko Projeler (2)


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Vatandaşın 6 trilyonu harcanarak yapılan Sosyal Yaşam Merkezi bakın nasıl kasaphane oldu???
Geçtiğimiz hafta buradan, bu sütunlardan Varan 1, Varan 2 ve Varan 3 şeklinde, Kestel Belediyesi’nin vizyon proje diye halkın önüne koyduğu yatırımların, nasıl da fiyaskoyla sonuçlandığını aktarmıştım.
Bu haftaki konumuzu da, geçen haftanın devamı niteliğinde önemli bir meseleyi sizlerle paylaşmak istedim.
Belediye Başkanı Yener Acar’ın 13 yıllık görev süresince yaptığı en önemli yatırım diyerek, 6 milyon liraya mal olan Sosyal Yaşam Merkezi’nin şuan ne amaçlı kullanıldığını biliyor musunuz?
Ya da şöyle sorayım:
Halkın 6 milyon (eski parayla 6 trilyon) lirası harcanarak yapılan sosyal tesise acaba altı kere gittiniz mi?
Eminim ki, gitmemişinizdir.
Doğruya niye gidesiniz ki?
Gitmenizi gerektirecek sebep yok çünkü..!
Şimdi bu tesisi yapan zihniyete şunu sorsak:
“Kendi paranızı harcayarak, böyle bir tesis yapıp para kazanmayı düşünür müydünüz?”
Cevap, “Kesinlikle hayır” olacaktır.
Çünkü, vatandaşın parasını plansız, programsız, halka danışmadan har vurup harman savurmak kolay, nasıl olsa hesap soran yok.
5 yıl önce açılışı yapılan Sosyal Yaşam Merkezi bakın şu anda ne halde olduğunu, kimlerin nasıl kullandığını size anlatayım.
Burası kurulduğu günden bu yana zarar ediyor.
Yani, halen vatandaşın parası harcanıyor.
Şimdi de belediye buraya ilçedeki beşinci düğün salonunu yapıyor.
Hatırlatayım, biri Yeni Mahalle Düğün Salonu, diğerleri otoparkın üstündeki Merkez Düğün Salonu, bir diğeri Barakfakif Düğün Salonu, son iki tanesi de Sosyal Yaşam Merkezi’nin bir açık hava düğün salonu şimdi de aynı yere kapalı düğün salonu yapılıyor.
Bu şu demek oluyor;
Belediye yönetimi, beceriksizliğini düğün salonu yaparak örtbas etmeye çalışıyor.
Bu da yetmiyor, sosyal tesisin mutfak bölümü Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi olan BURFAŞ’ın kasap hanesine dönüştürülmüş durumda.
BURFAŞ, kent genelinde işlettiği 29 tesisinin et ihtiyacını kasaphaneye dönüştürülen Kestel Sosyal Tesisleri’ne getirilip konulan dev buzdolaplarında muhafaza ettiği gibi buradan dağıtımını yapıyor.
Durun, durun daha bitmedi…
Yine Sosyal Yaşam Tesisi’nin alt katındaki kapalı otoparkın BURFAŞ’ın diğer tesislerine gönderilmek üzere kuru bakliyat deposu olarak da kullanmaktadır.
Düşünebiliyor musunuz?
Vatandaşın sosyal ihtiyaçlarının karşılanması için trilyonlarca harcanan para ne amaçlı kullanılıyor.
Sonrada haktan, hukuktan, eşitlikten, Müslümanlıktan söz ediyorlar.
Tüyü bitmemiş yetimin bile hakkı olduğu parayı bu şekilde siz harcadıkça, isteyin bakalım size haklarını helal edecek mi bu insanlar.
İlçemizde gerek ana, gerekse de yavru muhalefetinde görevini yapmaması, bu gibi konulardan haberlerinin dahi olmaması, büyük bir muhalefet boşluğunu da değerlendiren mevcut yönetimin meydanı boş bulup at oynatması boşuna değildir.
Ocak ayı meclis toplantısında Belediye Başkanı Acar, geçtiğimiz sayıda yazdığımız, “Kaldırımlar niye yapılmadı?” isimli yazımızı eleştirerek, “Biz ilçemizin her yerindeki kaldırımları yapıyoruz. Bir burayı mı yapamayacağız” diyerek serzenişte bulunmuş.
Oysaki, o bölgeye Kentsel dönüşüm gelecekse bile (ki tarihi bile belli değil) görsellik açısından yapılmalıydı.
Yok, “Biz fuzili halkın parasını çarçur etmeyiz” diyorsanız, bugüne kadar yaptığınız hizmetler dönüp bir bakmanızı tavsiye ederim..
Kalın Sağlıcakla…

Share
185 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...
 • Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi

  14 Eylül 2021 Yazarlar

       Hikaye şöyle başlıyor:      "Bayburt halkı Senfoni Orkestrası'nı dinlemek için konser salonunu doldurur. Konser sonunda, bir gazetecinin "Konseri nasıl buldunuz?" sorusuna bir seyirci, "Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi" cevabını verir."      Bende şöyle değiştireyim;      Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi.      Ana caddelerin büyütülmesi, kaldırımların genişletilmesi, sağlam parke taşlarının sökülmesi, yeniden y...
 • İşgal ve Kurtuluş

  11 Eylül 2021 Yazarlar

        Kadirşinas  Okuyucular,       Değerli Can Dostlar.        Eylül ayının ikinci haftası hepimizi ilgilendirmelidir.  Çünkü Yunan işgalinin sonlandırıldığı günleri barındırır.  İlçemiz Kestel’in 10 Eylül  de, payitaht Osmanlı’nın ilk başkenti Bursamızın 11 Eylülde kurtuluşunu yaşadığımız günlerdendir.        Birinci dünya savaşı sonrası yapılan 12 Mayıs 1919 Paris konferansı kararları ile İzmir Yuna...