logo

01 Eylül 2019

Kestel’in Ömer’i Özer Turan mı..? …. Said Önder Albayrak


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

Geçtiğimiz günlerde parti teşkilatlarına getirilecek isimler için talimat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öyle isimler bulun ki, o ilin o ilçenin Ömer’i olsun.Sözüne güvenilen isimler olsun. Şaibe olmasın” demişti.
Sizlerinde bildiği gibi, “Ülke ve Kestel siyaseti bayramdan sonra daha da hız kazanacak” diye yazmıştım.
Sürekli kan kaybeden, umutsuzluğun yaşandığı bir parti haline Ak Partinin ilçe başkanlığı için bazı isimler duyuyoruz.
Ama, Tayyip Erdoğan’ın bahsettiği kriterleri de Özer Turan’da görüyoruz.
Partinin kurucu yönetim kurulu arasında yer alan ve hiçbir şaibeye bulaşmayan Turan’ın Kestel’in Ömer’i olma yolunda büyük bir şansının olduğu muhakkak.
Toplumun her kesimiyle barışık olması da, ayrı bir avantaj. Bir çok AKP’linin daha şimdiden Özer Turan adına çalışma yaptığı ve sürekli kan kaybeden bu partinin, ancak bu aday ile yeniden toparlanma sürecine gireceğine inanan partililer, “Sağ da, Sol da aday aramaya gerek yok. Eğer bir Ömer aranıyorsa, o da Özer Turan’dır” demekteler….

………. ………………. …………………….

 Hayallerinin her zaman peşinde koşan ve bunları gerçeğe dönüştürmek için sonuna kadar mücadele eden, ilçemizin sevilen ve öncü gençlerinden biri olan Said Önder Albayrak, çocukluk yıllarındaki hedefine ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor şu sıralar.
 İlçemizden böyle beyinlerin çıkması elbette ki, bizler için çok gurur vericidir. Fakat, bu beyinleri ve beyin göçünü önlemekte, o ilçenin yerel idarecilerinin başlıca görevi olmalıdır. Başta, Kestel Belediyesi olmak üzere bir çok kurumun bunu ciddi anlamda değerlendirmesi gerekir. Said Önder Albayrak, İngiliz firmasıyla bir anlaşma yapmış ve bu anlaşma büyük ses getirmiştir.
 Henüz yoluın başında olan bu kardeşimizin, başarısı küçümsenecek cinsten değildir.
 Şuan gençlerimiz hiçbir destek görmeden böyle başarılara imza atıyorsa, destek verildiğinde nasıl bir başarıyı yakalayacağını siz düşünün.
 Kestel’e hizmet etmek, sadece yol, asfalt ve bina yapmak değildir. 
 Bu gibi cevherleri destekleyerek, hem gençliğe sahip çıkmak hem de, başarısına ortak olmaktır.
 Said Önder Albayrak, kardeşimizin sonuna kadar desteklenmesi gerektiğine inanıyorum.
 Bilmem siz ne düşünürsünüz..!

Share
426 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ORTAK PAYDA

  05 Mart 2021 Yazarlar

         Mantık, her şart altında, dürüst, tutarlı, pervasız ve duygusuz davran: Asla soğukkanlılığını kaybetme, demektir. Mantık, düzendir, prensiptir.      Toplum hayatı, kurallara göre yaşanır. Maneviyat, ölçülemeyen değer özelliği taşır.  Maddiyat, ölçülebilen eşdeğer özellik taşır. Kurallar, toplumda ortak payda oluşturur. Bilim, bilimsel bilgi dünya bilgisi olur. Dünya bilgisi ile kurallar oluşturulur. Toplumda, ortak payda oluşturulur. Pozitivizm, düşüncenin ölçü bildiren kelimeler...
 • Lider Olmak

  28 Şubat 2021 Yazarlar

       2002’de Ak parti nasıl iktidar olmuştu. öncelik 3-Y hatırlayın yani Yolsuzluk – Yoksulluk - Yasaklar sloganı çokta iyi bir girişti ve önemli konulardı. Erdoğan’ın parmağındaki tek yüzük hikayesi, her kesimi çok etkilemişti ve devlette bir türlü iyi gitmeyen işler sık sık değişen hükümetler insanları bunalttı ve bir lider arayışına itti. Erdoğan ve AKP’nin bu samimi söylemleri umutları arttırdı ve ciddi bir destekle iktidar oldular. İlk başlarda güzel şeylerde yapıldı, tam umutlar bir kat daha artarken hatalar başladı, ...
 • GÖRDÜM HİSSETTİM

  28 Şubat 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Yaklaşık beş aydır ziyaret vesilesi ve ilçemizde bulunan bazı firmalarımızın İhracaat imkanlarına destek olmak, kendimi de meşgul etmek amacıyla bulunduğum Amerika Birleşik Devletlerinden bu hafta döndüm.                     Gerçekten büyük bir tüketim pazarı olan Amerika Birleşik Devletlerinde pandemi v...
 • Adana’da Büyük Buluşma!…. Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?

  27 Şubat 2021 Yazarlar

       Audi A6 arabasını Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a makam aracı olarak satan ve bu davranışıyla ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen Fatih Amil, daha sonrasında ilçe başkanlığı tarafından gurup sözcülüğünden alınmıştı.      İlçemiz tarihinde hiç yaşanmayan bu olay, birden herkesin gündemine oturdu.      Kimisi, Fatih Amil’in işlerinin bozukluğunu öne sürdü, kimisi de Önder Tanır’ın böyle yaparak, MHP gurubunu bir şekilde bağladığını söyledi.     ...