logo

01 Eylül 2019

Kestel’in Ömer’i Özer Turan mı..? …. Said Önder Albayrak


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

Geçtiğimiz günlerde parti teşkilatlarına getirilecek isimler için talimat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öyle isimler bulun ki, o ilin o ilçenin Ömer’i olsun.Sözüne güvenilen isimler olsun. Şaibe olmasın” demişti.
Sizlerinde bildiği gibi, “Ülke ve Kestel siyaseti bayramdan sonra daha da hız kazanacak” diye yazmıştım.
Sürekli kan kaybeden, umutsuzluğun yaşandığı bir parti haline Ak Partinin ilçe başkanlığı için bazı isimler duyuyoruz.
Ama, Tayyip Erdoğan’ın bahsettiği kriterleri de Özer Turan’da görüyoruz.
Partinin kurucu yönetim kurulu arasında yer alan ve hiçbir şaibeye bulaşmayan Turan’ın Kestel’in Ömer’i olma yolunda büyük bir şansının olduğu muhakkak.
Toplumun her kesimiyle barışık olması da, ayrı bir avantaj. Bir çok AKP’linin daha şimdiden Özer Turan adına çalışma yaptığı ve sürekli kan kaybeden bu partinin, ancak bu aday ile yeniden toparlanma sürecine gireceğine inanan partililer, “Sağ da, Sol da aday aramaya gerek yok. Eğer bir Ömer aranıyorsa, o da Özer Turan’dır” demekteler….

………. ………………. …………………….

 Hayallerinin her zaman peşinde koşan ve bunları gerçeğe dönüştürmek için sonuna kadar mücadele eden, ilçemizin sevilen ve öncü gençlerinden biri olan Said Önder Albayrak, çocukluk yıllarındaki hedefine ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor şu sıralar.
 İlçemizden böyle beyinlerin çıkması elbette ki, bizler için çok gurur vericidir. Fakat, bu beyinleri ve beyin göçünü önlemekte, o ilçenin yerel idarecilerinin başlıca görevi olmalıdır. Başta, Kestel Belediyesi olmak üzere bir çok kurumun bunu ciddi anlamda değerlendirmesi gerekir. Said Önder Albayrak, İngiliz firmasıyla bir anlaşma yapmış ve bu anlaşma büyük ses getirmiştir.
 Henüz yoluın başında olan bu kardeşimizin, başarısı küçümsenecek cinsten değildir.
 Şuan gençlerimiz hiçbir destek görmeden böyle başarılara imza atıyorsa, destek verildiğinde nasıl bir başarıyı yakalayacağını siz düşünün.
 Kestel’e hizmet etmek, sadece yol, asfalt ve bina yapmak değildir. 
 Bu gibi cevherleri destekleyerek, hem gençliğe sahip çıkmak hem de, başarısına ortak olmaktır.
 Said Önder Albayrak, kardeşimizin sonuna kadar desteklenmesi gerektiğine inanıyorum.
 Bilmem siz ne düşünürsünüz..!

Share
719 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Pirim vermeyelim

  13 Ağustos 2022 Yazarlar

  Sevgili okurlarım; “Kestel Yöre”nin geçen sayısında Ramazan Kestane, “CHP ve ön seçim” başlıklı  köşe yazısı yazmıştı, gayet isabetli bir tespitler yaptığı için kendisini tebrik ediyorum.      Kimi CHP’li arkadaşları anlamakta zorluk çekiyorum.  CHP de ön seçim olsa ne olacak. Türkiye’nin bu gün karşı karşıya olduğu çok ciddi sorunların hangisi çözülecek, anlamış değilim. Türkiye toplumunun büyük bir kesimi, işsizlik ve pahalılık mağduruyken, insanlar kuru soğana muhtaç durumdayken, halkı bu dertten kurtarmak i...
 • KİBİR ABİDESİ

  13 Ağustos 2022 Yazarlar

       Bir Belediye başkanı düşünün ki, Esnafı rahatsız, köylüsü şikayetçi…      “Kibir abidesi” lakabını yakıştırmışlar.      Yandaşları ve kalemşörleri hariç, kimse ulaşamıyor kendisine…      Sadece esnaf, köylü değil ki; Partisinin yöneticilerinden bile rahatsız olanlar var.      Hele geçmiş yönetimler, alayı istemiyor..      Bir insan bu topraklarda doğar, büyür de neden kısa bir süre içerisinde istenmeyen ad...
 • SIĞINMACILAR

  12 Ağustos 2022 Yazarlar

              Ülkemizde on milyon civarında sığınmacı yaşadığı tahmin ediliyor. Normal bir ülkede tahmin edilmeyip, kayıtlara göre rakam verilmesi gerekirdi elbette ama bizde böyle. Her gün bir kamyonun kasasından sağa sola kaçışan genç erkekleri izliyoruz. Bunlar iyiniyetli midir, ne yer ne içerler, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının güvenliği, yaşam hakkı, sosyal yaşantılarının güvencede olması, mal ve ırz güvenliklerinin korunması ile böylesine bir akının ne derece uyuştuğuna seçmenler k...
 • İKİNCİ ABDÜLHAMİT

  03 Ağustos 2022 Yazarlar

  Her şey bilgi bütünlüğü ile ilgili olur. İkinci Abdülhamit de bilgi bütünlüğü ile ilgili olur. Bilgi bütün olur. Bilgi, dini bilgi ve dünya bilgisi olarak ikiye ayrılır. Dini bilgi, dünya bilgisini, kutsayıp kabul eder. Dini bilgi içinde, kutsanmış dünya bilgisi vardır. Feodal sistemde, dini bilgi, dünya bilgisini denetler. Denetleme, fetva ile yapılır. Kapitalist sistemde, bilgi bütünlüğü vardır. Bilgi, ikiye ayrılır. Dini bilgi ve dünya bilgisi, bilgi bütünlüğü olur. Dini bilginin ibadet kuralları için fetva verilir. Dünya bilgisi için fe...