logo

01 Eylül 2019

Kestel’in Ömer’i Özer Turan mı..? …. Said Önder Albayrak


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

Geçtiğimiz günlerde parti teşkilatlarına getirilecek isimler için talimat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öyle isimler bulun ki, o ilin o ilçenin Ömer’i olsun.Sözüne güvenilen isimler olsun. Şaibe olmasın” demişti.
Sizlerinde bildiği gibi, “Ülke ve Kestel siyaseti bayramdan sonra daha da hız kazanacak” diye yazmıştım.
Sürekli kan kaybeden, umutsuzluğun yaşandığı bir parti haline Ak Partinin ilçe başkanlığı için bazı isimler duyuyoruz.
Ama, Tayyip Erdoğan’ın bahsettiği kriterleri de Özer Turan’da görüyoruz.
Partinin kurucu yönetim kurulu arasında yer alan ve hiçbir şaibeye bulaşmayan Turan’ın Kestel’in Ömer’i olma yolunda büyük bir şansının olduğu muhakkak.
Toplumun her kesimiyle barışık olması da, ayrı bir avantaj. Bir çok AKP’linin daha şimdiden Özer Turan adına çalışma yaptığı ve sürekli kan kaybeden bu partinin, ancak bu aday ile yeniden toparlanma sürecine gireceğine inanan partililer, “Sağ da, Sol da aday aramaya gerek yok. Eğer bir Ömer aranıyorsa, o da Özer Turan’dır” demekteler….

………. ………………. …………………….

 Hayallerinin her zaman peşinde koşan ve bunları gerçeğe dönüştürmek için sonuna kadar mücadele eden, ilçemizin sevilen ve öncü gençlerinden biri olan Said Önder Albayrak, çocukluk yıllarındaki hedefine ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor şu sıralar.
 İlçemizden böyle beyinlerin çıkması elbette ki, bizler için çok gurur vericidir. Fakat, bu beyinleri ve beyin göçünü önlemekte, o ilçenin yerel idarecilerinin başlıca görevi olmalıdır. Başta, Kestel Belediyesi olmak üzere bir çok kurumun bunu ciddi anlamda değerlendirmesi gerekir. Said Önder Albayrak, İngiliz firmasıyla bir anlaşma yapmış ve bu anlaşma büyük ses getirmiştir.
 Henüz yoluın başında olan bu kardeşimizin, başarısı küçümsenecek cinsten değildir.
 Şuan gençlerimiz hiçbir destek görmeden böyle başarılara imza atıyorsa, destek verildiğinde nasıl bir başarıyı yakalayacağını siz düşünün.
 Kestel’e hizmet etmek, sadece yol, asfalt ve bina yapmak değildir. 
 Bu gibi cevherleri destekleyerek, hem gençliğe sahip çıkmak hem de, başarısına ortak olmaktır.
 Said Önder Albayrak, kardeşimizin sonuna kadar desteklenmesi gerektiğine inanıyorum.
 Bilmem siz ne düşünürsünüz..!

Share
526 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AŞISIZLARA GETİRİLEN KISTLAMALAR HUKUKA UYGUN MU?

  21 Eylül 2021 Yazarlar

              Aşı olmayanlara getirilen yasaklar sadece Türkiye’de değil, dünyada da tartışma konusu. Şehirlerarası yolculuklarda, okullarda, işyerlerinde ya aşı ya da PCR testi zorunluluğu insanları hem aşıya zorlamak için, hem de toplum sağlığını korumak adına yapılan bir uygulama.             Son dönemde yoğun bakım istatistiklerinden de açıkça anlaşıldığı üzere Covid-19 nedeniyle yoğun bakımda yatan hastaların çok büyük bir kısmı...
 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...
 • Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi

  14 Eylül 2021 Yazarlar

       Hikaye şöyle başlıyor:      "Bayburt halkı Senfoni Orkestrası'nı dinlemek için konser salonunu doldurur. Konser sonunda, bir gazetecinin "Konseri nasıl buldunuz?" sorusuna bir seyirci, "Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi" cevabını verir."      Bende şöyle değiştireyim;      Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi.      Ana caddelerin büyütülmesi, kaldırımların genişletilmesi, sağlam parke taşlarının sökülmesi, yeniden y...