logo

01 Eylül 2019

Kestel’in Ömer’i Özer Turan mı..? …. Said Önder Albayrak


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

Geçtiğimiz günlerde parti teşkilatlarına getirilecek isimler için talimat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öyle isimler bulun ki, o ilin o ilçenin Ömer’i olsun.Sözüne güvenilen isimler olsun. Şaibe olmasın” demişti.
Sizlerinde bildiği gibi, “Ülke ve Kestel siyaseti bayramdan sonra daha da hız kazanacak” diye yazmıştım.
Sürekli kan kaybeden, umutsuzluğun yaşandığı bir parti haline Ak Partinin ilçe başkanlığı için bazı isimler duyuyoruz.
Ama, Tayyip Erdoğan’ın bahsettiği kriterleri de Özer Turan’da görüyoruz.
Partinin kurucu yönetim kurulu arasında yer alan ve hiçbir şaibeye bulaşmayan Turan’ın Kestel’in Ömer’i olma yolunda büyük bir şansının olduğu muhakkak.
Toplumun her kesimiyle barışık olması da, ayrı bir avantaj. Bir çok AKP’linin daha şimdiden Özer Turan adına çalışma yaptığı ve sürekli kan kaybeden bu partinin, ancak bu aday ile yeniden toparlanma sürecine gireceğine inanan partililer, “Sağ da, Sol da aday aramaya gerek yok. Eğer bir Ömer aranıyorsa, o da Özer Turan’dır” demekteler….

………. ………………. …………………….

 Hayallerinin her zaman peşinde koşan ve bunları gerçeğe dönüştürmek için sonuna kadar mücadele eden, ilçemizin sevilen ve öncü gençlerinden biri olan Said Önder Albayrak, çocukluk yıllarındaki hedefine ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor şu sıralar.
 İlçemizden böyle beyinlerin çıkması elbette ki, bizler için çok gurur vericidir. Fakat, bu beyinleri ve beyin göçünü önlemekte, o ilçenin yerel idarecilerinin başlıca görevi olmalıdır. Başta, Kestel Belediyesi olmak üzere bir çok kurumun bunu ciddi anlamda değerlendirmesi gerekir. Said Önder Albayrak, İngiliz firmasıyla bir anlaşma yapmış ve bu anlaşma büyük ses getirmiştir.
 Henüz yoluın başında olan bu kardeşimizin, başarısı küçümsenecek cinsten değildir.
 Şuan gençlerimiz hiçbir destek görmeden böyle başarılara imza atıyorsa, destek verildiğinde nasıl bir başarıyı yakalayacağını siz düşünün.
 Kestel’e hizmet etmek, sadece yol, asfalt ve bina yapmak değildir. 
 Bu gibi cevherleri destekleyerek, hem gençliğe sahip çıkmak hem de, başarısına ortak olmaktır.
 Said Önder Albayrak, kardeşimizin sonuna kadar desteklenmesi gerektiğine inanıyorum.
 Bilmem siz ne düşünürsünüz..!

Share
464 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • NE oluyor NELER oluyor

  31 Mayıs 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Kafamız öyle karıştırıldı ki, rahatımız, huzurumuz darmadağın edildi. Kime inanacağız, kimi dinleyeceğiz bilemiyoruz.       İnancımız, umutlarımız yıkılıyor. Kendi mahallemizde şaşkın şaşkın dolanıyoruz.      Toplumsal bir travma yaşanıyor.        Hiç kimsenin yaşadığı hayattan memnun, mutlu olduğuna inanmıyorum. Bu belki varlıklı, zengin...
 • TEK BAŞINA İKTİDAR

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

              Başarısız koalisyonlar siyasi ve ekonomik istikrarı o kadar kötü etkiledi ki; millet tek başına iktidar olursa hiçbir sorun kalmaz düşüncesine sıkı sıkıya sarıldı. Bu tek başınalık o kadar sevildi ki, zaman içerisinde hiçbir Anayasa Hukuku teorisinde olmayan garip bir sisteme geçildi. Artık tek başına iktidar olmak, bir parti için değil, şahıs için mümkün hale geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimini kim kazanırsa hükümeti tek başına kurduğundan iktidar da partinin değil şahsın oluyor....
 • ÜÇE ÜÇ VE BİTMEYEN DENİZ

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

       6 Mayıs 1972 tarihi, Deniz-Yusuf-Hüseyin’in idam sehpasında hayatlarını kaybettiği gün olarak tarihe geçmiştir. Ne yapmışlardır, suçları neydi, gerçekten idam edilmeyi hak etmişler midir şöyle bir bakalım.      Öncelikle neyin savaşını verdiler ne için ölüme gittiler, M. Kemal Atatürk, hayranıydılar onun Emperyalizme karşı verdiği savaşın, mücadelenin sonuna kadar arkasındaydılar. Yani tam bağımsızlık mücadelesi tek hedefleriydi. Osmanlı’nın son zamanlarını hatırlayın ülkeyi İngiliz’le Yunanlılar...
 • ATATÜRK’Ü ANLAMAK

  29 Mayıs 2021 Yazarlar

       Atatürk, “Beni görmek demek, herhalde yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir” dedi.      Birincisi, “Din ayrı, laiklik ayrı olur” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. İkincisi, “Dinin olduğu yerde, laiklik olmaz. Laikliğin olduğu yerde, din olmaz” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Üçüncüsü, “Atatürk bizi, ümmetten millet yaptı” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Ümmet, millet, toplum kavramları, insana, insanlara aitlik duygusu ve...