logo

01 Aralık 2022

KİRALIK  AMİGOLAR


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

     Bir ülkenin olmazsa olmaz değerleri vardır bunlar önemlidir vatanını, ülkesini seven insanlar için çok değerlidir. Mesela bayrağı, milli marşı, kan dökerek sahip olduğu toprağı ve tabi ki lideri hele hele bütün dünya liderlerinin övgü ile söz ettiği M. Kemal Atatürk gibi bir lideriniz varsa bu çok daha önemli hal alır, almalıdır onu anlamamak için bazı insani değerlerin o kişide eksik olması ya da hiç olmaması lazım. 

10 Kasım bizim liderimizin ölüm günüdür milyonlarca insan hem Anıtkabirde hem de ülkenin her köşesinde saat dokuzu beş geçe bir dakikalığına hayatı durdurur her yıl, araçlar durup sürücüler aşağı inip kornalar çalınır, herkes çalıştığı yerden caddeye çıkar esas duruşta ve gözyaşları ile saygısını gösterir dünyanın hiçbir ülkesinde böyle bir saygı duruşu uygulaması böyle bir sevgi seline şahit olamazsınız.

Bizler için bu kadar duygu yüklü bir günde 15-20 kişi civarında bir grup resmi törenler sırasında ki halka yasak olduğu halde içeri alınıp ve en ön sıraya yerleştirilip Ak Parti Genel Başkanı oradan geçerken (her yer Tayyip her yer Erdoğan) diye slogan attırılıyor bunu da sn. Erdoğan keyifle izliyor.

Beyler orası sizin miting alanınız veya toplantı salonunuz değildir orası yüzyılın lideri sarı saçlı, mavi gözlü dev adam M. Kemal Atatürk’ün mabedi, ebedi istirahat garıdır, kabir demek mezar demektir yani anıt mezardır orası sonuçta bir mezarda bağırıp çağırmak, slogan atmak ölülerin manevi şahsiyetlerine terbiyesizlik ve saygısızlıktır gerçekten bunlara insan diyemezsiniz, bunu daha öncede yapmışlardı umarım bunlar daha doğrusu bu rezillikler son görüntüler olacaktır çünkü bir daha iktidar olma şansları zaten kalmadı, şimdi gelelim bu amigoları yasak olduğu halde içeri alıp en ön sıraya gelmelerine izin verenlere G. Kurmay başkanlığına bağlı Anıtkabir komutanlığına, ADD bu kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu belki bu süreçte bir işlem yapılmayacak ama inanın bunların hesabı birer birer sorulacak kimse merak etmesin.

Çok sevindiğim bir olayda zamanında sn. A. Gül C. Bşk’nı iken böyle özel günlerde bir rahatsızlık uydurup hastaneye yatardı ya birde bizim diyanet işleri başkanımız var Ali Erbaş tesadüf oda yurt dışı seyahatindeymiş sn. Erbaş olmamanızdan büyük keyf aldık bunu bilmenizi isteriz.

Birde T. Futbol Federasyonumuz var size de yazıklar olsun ne yazık ki onlarda Atamızın doğum gününü unuttular, 10 Kasımda oynanan kupa maçlarında saygı duruşunda bulunmayıp büyük bir skandala imza attılar TFF başkanı Mehmet Büyükekşi’den hala bir açıklama yok daha doğrusu neyi açıklayacak bu rezaletimi.

FIRINCIDA  HAKARETTEN  GİTTİ

Adı Cihan Kolivar ekmek üreticileri sendikası başkanı soyadı nedeniyle acaba gayri müslüm vatandaşlarımızdan mı diye düşünmüştüm ama değil R. T. Erdoğan ile hemşeri Rizeli müthiş bir adam kimseden de korkusu yok dobra dobra düşündüğünü söylüyor ve geri vitesi de yok ne demişti geçen hafta ekmeği çok yiyen toplumlar aptal oluyor o nedenle 20 yıldır bu yönetime katlanıyorlar biz bu sözleri yüzünden tutukladılar diye düşünüyorduk ama bu nedenle değilmiş, geçen yıl mart ayında birisi C. Başkanının diplomasından bahsetmiş oda olsa dükkân senin demiş bunu aşağılama hakaret sayıp tutuklamışlar adamı inanılır gibi değil suçu bu.

Bu suçu üç kez işlediğim için iyi bilirim kimse seni dinlemez hapis cezaları aldım bir dünyada para cezası hala ödüyorum bitmiyor o nedenle sn. Kolivar korkmayın söyleyeceğinizi söyleyin dese de siz yine de demokrasimize geçiş sürecine kadar ağzınızdan çıkana ve yazdıklarınıza dikkat edin bizim yaşadıklarımızı yaşamayın biraz sabır az kaldı.

Aslında sn. Kolivar’ın ilk söylediğini bilim insanları da doğruluyor ekmek ağırlıklı tek yönlü beslenme sağlığa zararlı mesela ülkemizde kişi başı yıllık ekmek tüketimi 210 kg. İsveç, Norveç, Danimarka gibi ülkelerde ise bu rakam 45-50 kg., 25 yıllık üst komşum kardeşim diyebilirim uzman doktor Mikrobiyoloji uzmanı  sn. Uğur Karataş yıllar önce şunu söylemişti bana doğru bir beslenme şekli değil ama Türk toplumunu ayakta tutan ekmektir, buda bir gerçektir eskisi kadar olmasa da hala  ekmeksiz sofraya oturmuyoruz o yüzden nimettir bizim için  yerde görsek alıp bir kenara koyarız düşürsek öpüp alnımıza koyarız.

KILIÇDAROĞLU’NU GERÇEKTEN KUTLAMAK LAZIM

Chp gen. bşk. nı Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu vefat etti Allah rahmet eylesin diyelim Kemal bey bir süre önce hastanede ziyaret etmişti cenazesinde de oradaydı bir haylide üzgündü altı kardeşten biri atsan atılmaz satsan satılmaz ne yaparsın yaptıklarına bakarsan doğru bir insan değil Kemal bey çok sabırlı bir insan böyle birinin cenazesine kimse kusura bakmasın kardeşimde olsa katılmam hayatımdan da silerim.

Birilerinin  kumpasına gelip abisi için yandaş medyada söylemedik şey bırakmadı yine AKP’nin ajansında çalışan birinin kurduğu ve kullandığı bilinen Twitter hesabı açıldı bu hesabın adı K. Kılıçdaroğlu’nun kardeşiydi bu hesap üzerinden CHP ve abisine yapılmadık hakaret kalmadı, Rabia işaretleri yaparak 2017 de Akp ‘ye üye oldu 2016 da Didim Cumhuriyet meydanında çadır kurdu elindeki pankartta ne yazıyordu biliyor musunuz (sn. C. Başkanımızı Allah başımızdan eksik etmesin) daha sonra ise sözde abisine karşı ölüm orucuna başladı ve fetocu abi istemiyorum pankartları taşıttılar bu zavallıya inanın elindeki pankartlarda ne yazdığını da bilmiyordu yaşanan linç olayından sonra şöyle dedirttiler (vallahi ben mutluyum yani, döven arkadaşlara helal olsun ,tebrik ediyorum) böyle kullandılar ve sonunda ne oldu biliyor musunuz kullana kullana tükettiler boş patates çuvalı gibi bir köşeye bıraktılar bu zavallının aklı ancak o zaman başına geldi ve her şeyi itiraf etti.

Kendisine ev, araba, para vaat edilmiş, bunların karşısında söyleneni yapması istenmiş bırakın bunları yapmadıkları gibi  mahkemede kendisini savunan avukatın bile parasını ödememişler, çok pişman olmuş ama iş işten çoktan geçmişti, daha da ilginç olan onu böylesine kullananlardan bir kişi bile cenazesinde yoktu tabi ki olmayacaktı, bu kadar hakarete ve yaşanana rağmen onu yine abisi K. Kılıçdaroğlu son yolculuğuna uğurladı, o nedenle gerçekten büyük insansın, sözün bittiği yer.

NE  ESMA KALDI  NE  RABİA, SIRADAKİ GELSİN

Dokuz yıl oldu bu kişi hakkında söylenmedik şey kalmadı katil, firavun, darbeci peki sonuç havaya kaldırdığı dört parmağı indirip baş parmağıyla birleştirip tükürdüğün yüzün elini sıkıyorsun bu ne liderliğe sığar ne diplomasiye ne Demokrasiye nede halka saygıya neyse sıradaki gelsin, sn. Bahçeli’yi daha heyecanlı görüyoruz acelesi de var Sisi’den sonra Katil dediği Eset’lede görüşülmeli diyor hayırlısı dostlar yıllardır yapmadıkları veya yapamadıkları şeyleri bu altı ay içinde yapacaklar öyle gözüküyor.

BU NE ÇİRKİNLİK, AHLAKİ ÇÖKÜŞ

Hükümetin bakanları mecliste şerefsiz, satılık adam, terörist, nah alırsın, muhalefette boş durmuyor namussuz, hain, aşağılık, yalaka,  resmen yuh derim bu ne rezalet arkadaşlar ne saygı kalmış ne sevgi nede ahlak gel de arama eski siyasileri gerçekten sevgi olmasa da inanılmaz bir saygı vardı çok üzgünüm AKP döneminde başladı bu davranışlar aldıkları oy ve tek başına hükümet olmaları onları iyice şımarttı ve karşısında kim varsa yok saydılar keser döner sap döner beyler kendinize gelin sorulanlara cevap verin vermeniz gerekiyor sorumluluğunuz gereği bu gün vermezseniz yarın vermek zorunda kalırsınız, kalacaksınız.

GERÇEKTEN YORULDUK

1960 lar da Ermeni terörü ile başladı daha sonra sağ sol çatışmaları ardından pkk ve komşularda dış destekli dini siyasete istismar eden Radikal İslamcı terör son olarak ta Suriye savaşı nedeniyle ülkemizi pençesi altına alan terör olayları inanın hepimiz yorulduk gencecik insanlarımız ve günahsız sivilleri, çocuklarımızı kaybetmeye devam ediyoruz artık tek yürek tek ses olmak zorundayız birlikte göğüs germeliyiz iktidarı muhalefeti ile.

Son günlerde İstanbul ve G. Antep de kaybettiğimiz insanlarımıza tanrıdan rahmet acılı ailelerine sabır diliyoruz, milletimizin başı sağ olsun.

Kalın sağlıcakla

Share
213 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...