logo

03 Şubat 2020

Muhtarlık bahane, binanın önü açılıyor şahane..!


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’ın kurnazlıklarına kimse akıl sır erdiremiyor.

     Daha önce, bir araç konusundan bahsetmiştim.

     Kamuoyunda, hülle yoluyla alınan bu araca tepkilerin arttığını gören, kurnaz belediye başkanı Önder Tanır, “Arabanın arka koltuğuna oturduğumda, kafam tavana çarpıyor” diyerek, komik ve bir o kadar da kimsenin aklına gelmeyen bir bahane üretmişti.

     Ben, bu açıklamayı duyduğum anda, neredeyse gülme krizine kapılacaktım ki, Allah’tan gülmeyi kısadan kestim.

     Hatta, bu açıklama öyle bir kafamı kurcalamıştı ki, Opel İnsignia araçlarına kimi binerken görsem, “Acaba bu başkandan kısa mı, yoksa uzun mu” diye halen daha düşünür dururum.

     Şimdilerde ise, bizim bu araçların arka koltuklarına sığamayan selvi boylumuz, muhtarlık binalarının yerlerini, değiştirmekte ve yeni muhtarlık binaları yapmakla meşgul oluyor.

     Muhtarlar için yapılacak ne varsa, her zaman muhtarlarımızın yanındayız.

     Ama, kendi binasının önünü açarak, kendi binasının fiyatını artırmak için yapılan kurnazlıklara da, bir o kadar karşıyız.

     Bizim bu selvi boylu, meclis üyesiyken de Kale mahallesi muhtarlığının yerini birkaç defa değiştirmek istemiş, fakat Yener Acar tarafından bu isteği hep red edilmişti.

     Şimdilerde bakıyoruz da, Kale mahallesi okulunun yanında bir muhtarlık binasının yapıldığını görmekteyiz. Asıl mesele, buraya muhtarlık binası felan yapmak değil. Mevcut muhtarlık binasının yerinden kaldırıp, kendi binasının ve bir zamanlar ofis olarak kullandığı işyerinin önünü açmak ve aynı zamanda değerini artırmak.

     Yoksa ki, muhtarlık yapmak işin devede tüy boyutu.

     Yukarda da dedim ya, kimsenin aklına gelmeyenler geliyor bizim başkanım aklına.

     Belediyenin ve halkın parasına geldi mi, çarçur etmekte çekinmeyen ve belediyenin iç dizaynı için bile, binlerce lira harcamaktan geri kalmayan selvi boylum, kendi binası içinde böyle çözüm yolu bulmuş anlaşılan.

Share
1096 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?

#

Muhtarlık bahane, binanın önü açılıyor şahane..!” için 1 yorum

 1. Mine : diyor ki:

  🤭 burası Türkiye

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Lider Olmak

  28 Şubat 2021 Yazarlar

       2002’de Ak parti nasıl iktidar olmuştu. öncelik 3-Y hatırlayın yani Yolsuzluk – Yoksulluk - Yasaklar sloganı çokta iyi bir girişti ve önemli konulardı. Erdoğan’ın parmağındaki tek yüzük hikayesi, her kesimi çok etkilemişti ve devlette bir türlü iyi gitmeyen işler sık sık değişen hükümetler insanları bunalttı ve bir lider arayışına itti. Erdoğan ve AKP’nin bu samimi söylemleri umutları arttırdı ve ciddi bir destekle iktidar oldular. İlk başlarda güzel şeylerde yapıldı, tam umutlar bir kat daha artarken hatalar başladı, ...
 • GÖRDÜM HİSSETTİM

  28 Şubat 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Yaklaşık beş aydır ziyaret vesilesi ve ilçemizde bulunan bazı firmalarımızın İhracaat imkanlarına destek olmak, kendimi de meşgul etmek amacıyla bulunduğum Amerika Birleşik Devletlerinden bu hafta döndüm.                     Gerçekten büyük bir tüketim pazarı olan Amerika Birleşik Devletlerinde pandemi v...
 • Adana’da Büyük Buluşma!…. Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?

  27 Şubat 2021 Yazarlar

       Audi A6 arabasını Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a makam aracı olarak satan ve bu davranışıyla ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen Fatih Amil, daha sonrasında ilçe başkanlığı tarafından gurup sözcülüğünden alınmıştı.      İlçemiz tarihinde hiç yaşanmayan bu olay, birden herkesin gündemine oturdu.      Kimisi, Fatih Amil’in işlerinin bozukluğunu öne sürdü, kimisi de Önder Tanır’ın böyle yaparak, MHP gurubunu bir şekilde bağladığını söyledi.     ...
 • 16 Canımız son şehitlerimiz olsun

  26 Şubat 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;      Eğer bir coğrafyada insan öldürmenin çok fazla gerekçeleri varsa, o coğrafyada yaşayan toplumlarda cana kıymak rutin bir olay olur.      İnsan hayatı önemini kaybettiği noktada, başka sorunları konuşmanın bir anlamı yoktur.      Ben kendimi bildim bileli, islam coğrafyasında kan dökmek adeta sıradan bir olaydır.      Herkes kafasına göre bir neden buluyor, bu nedene göre öldürmesi gereken düşmanı oluyo...