logo

Muhtarlık bahane, binanın önü açılıyor şahane..!

     Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’ın kurnazlıklarına kimse akıl sır erdiremiyor.

     Daha önce, bir araç konusundan bahsetmiştim.

     Kamuoyunda, hülle yoluyla alınan bu araca tepkilerin arttığını gören, kurnaz belediye başkanı Önder Tanır, “Arabanın arka koltuğuna oturduğumda, kafam tavana çarpıyor” diyerek, komik ve bir o kadar da kimsenin aklına gelmeyen bir bahane üretmişti.

     Ben, bu açıklamayı duyduğum anda, neredeyse gülme krizine kapılacaktım ki, Allah’tan gülmeyi kısadan kestim.

     Hatta, bu açıklama öyle bir kafamı kurcalamıştı ki, Opel İnsignia araçlarına kimi binerken görsem, “Acaba bu başkandan kısa mı, yoksa uzun mu” diye halen daha düşünür dururum.

     Şimdilerde ise, bizim bu araçların arka koltuklarına sığamayan selvi boylumuz, muhtarlık binalarının yerlerini, değiştirmekte ve yeni muhtarlık binaları yapmakla meşgul oluyor.

     Muhtarlar için yapılacak ne varsa, her zaman muhtarlarımızın yanındayız.

     Ama, kendi binasının önünü açarak, kendi binasının fiyatını artırmak için yapılan kurnazlıklara da, bir o kadar karşıyız.

     Bizim bu selvi boylu, meclis üyesiyken de Kale mahallesi muhtarlığının yerini birkaç defa değiştirmek istemiş, fakat Yener Acar tarafından bu isteği hep red edilmişti.

     Şimdilerde bakıyoruz da, Kale mahallesi okulunun yanında bir muhtarlık binasının yapıldığını görmekteyiz. Asıl mesele, buraya muhtarlık binası felan yapmak değil. Mevcut muhtarlık binasının yerinden kaldırıp, kendi binasının ve bir zamanlar ofis olarak kullandığı işyerinin önünü açmak ve aynı zamanda değerini artırmak.

     Yoksa ki, muhtarlık yapmak işin devede tüy boyutu.

     Yukarda da dedim ya, kimsenin aklına gelmeyenler geliyor bizim başkanım aklına.

     Belediyenin ve halkın parasına geldi mi, çarçur etmekte çekinmeyen ve belediyenin iç dizaynı için bile, binlerce lira harcamaktan geri kalmayan selvi boylum, kendi binası içinde böyle çözüm yolu bulmuş anlaşılan.

Share
1016 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?

#

Muhtarlık bahane, binanın önü açılıyor şahane..!” için 1 yorum

  1. Mine : diyor ki:

    🤭 burası Türkiye