logo

03 Şubat 2020

Muhtarlık bahane, binanın önü açılıyor şahane..!


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’ın kurnazlıklarına kimse akıl sır erdiremiyor.

     Daha önce, bir araç konusundan bahsetmiştim.

     Kamuoyunda, hülle yoluyla alınan bu araca tepkilerin arttığını gören, kurnaz belediye başkanı Önder Tanır, “Arabanın arka koltuğuna oturduğumda, kafam tavana çarpıyor” diyerek, komik ve bir o kadar da kimsenin aklına gelmeyen bir bahane üretmişti.

     Ben, bu açıklamayı duyduğum anda, neredeyse gülme krizine kapılacaktım ki, Allah’tan gülmeyi kısadan kestim.

     Hatta, bu açıklama öyle bir kafamı kurcalamıştı ki, Opel İnsignia araçlarına kimi binerken görsem, “Acaba bu başkandan kısa mı, yoksa uzun mu” diye halen daha düşünür dururum.

     Şimdilerde ise, bizim bu araçların arka koltuklarına sığamayan selvi boylumuz, muhtarlık binalarının yerlerini, değiştirmekte ve yeni muhtarlık binaları yapmakla meşgul oluyor.

     Muhtarlar için yapılacak ne varsa, her zaman muhtarlarımızın yanındayız.

     Ama, kendi binasının önünü açarak, kendi binasının fiyatını artırmak için yapılan kurnazlıklara da, bir o kadar karşıyız.

     Bizim bu selvi boylu, meclis üyesiyken de Kale mahallesi muhtarlığının yerini birkaç defa değiştirmek istemiş, fakat Yener Acar tarafından bu isteği hep red edilmişti.

     Şimdilerde bakıyoruz da, Kale mahallesi okulunun yanında bir muhtarlık binasının yapıldığını görmekteyiz. Asıl mesele, buraya muhtarlık binası felan yapmak değil. Mevcut muhtarlık binasının yerinden kaldırıp, kendi binasının ve bir zamanlar ofis olarak kullandığı işyerinin önünü açmak ve aynı zamanda değerini artırmak.

     Yoksa ki, muhtarlık yapmak işin devede tüy boyutu.

     Yukarda da dedim ya, kimsenin aklına gelmeyenler geliyor bizim başkanım aklına.

     Belediyenin ve halkın parasına geldi mi, çarçur etmekte çekinmeyen ve belediyenin iç dizaynı için bile, binlerce lira harcamaktan geri kalmayan selvi boylum, kendi binası içinde böyle çözüm yolu bulmuş anlaşılan.

Share
1057 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

#

Muhtarlık bahane, binanın önü açılıyor şahane..!” için 1 yorum

 1. Mine : diyor ki:

  🤭 burası Türkiye

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Şampiyonun Ardından

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Bir şampiyonun ardından yazmak zormuş. Hemde bayağı zormuş. Ne yazacaksın, nasıl başlayacaksın. Giden uğurlanıyor, ama unutulmuyor...     Güle güle Reşit ağabey.  Güle güle ŞAMPIYON. Güle güle güzel insan. Allah rahmet eylesin. Mekanın aydınlık , sorgulanman kolay olsun.        Seni unutamayız. Seni unutmayacağız. Çünkü sen Dadaşlar diyarı Erzurumumuz’un bu millete hediye ettiği, Ana...
 • Cevabı kendiniz bulun

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım.      Dünyadaki bütün insanların kusurları vardır. Yani mükemmel insan yoktur.      Kusursuz sandığımız ve kendimize idol seçtiğimiz kişilerin  bir çok hata ve kusurları vardır, zira hata yapmak insanın fıtratında vardır.      Fakat kişinin kusurlu davranışı konusunda bilmemiz icap eden çok önemli bir durum var.      Kişi yanlış davranışı; bile isteye, kasten mi yapıyor, yoksa istemediği halde bilinçsiz...
 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...