logo

17 Aralık 2019

“Özel Hastane gibi çalışıyoruz”


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

    Zaman zaman dile getirdiğimiz, Kestel Devlet Hastanesindeki sıkıntıları hem yerinde görmek, hem de Hastanenin başhekimi Murat Ersal ile tanışmak için geçtiğimiz hafta bir ziyarette bulundum.

     Ersal’ın; Genç, dinamik ve çalışkan bir yapıya sahip olduğu gözlerimizden kaçmazken, heyecan dolu anlatımları ve hastanenin her birimine olan hakimliği, ekip çalışmasına verdiği önem sonucunda, başarının kaçınılmaz olacağının altı özellikle çizilmekte.

     Yeni olan, yeni taşınılan her kurumda mutlaka aksaklıkların meydana gelebileceğini ifade eden Ersal, “Önemli olan bunların tekrar yaşanmaması” diyor.

     Kestel devlet hastanesi, yaklaşık 23 bin metrekare alana inşa edilen ve yoğun bakım dâhil 150 yatak kapasitesine sahip Kestel Devlet Hastanesi, yalnızca Kestellilerin değil, Yıldırım’ın doğusu ve Gürsu’da yaşayan vatandaşların da sağlık ihtiyacını karşılıyor. 8 aylık süreçte, 100 – 110 binin üstünde poliklinik hizmeti verildiğini ve bine yakın ameliyat gerçekleştirildiğini görüyoruz. Hastanemize poliklinik hizmeti için başvuran vatandaşlarımız her geçen artarken hali hazırda günlük binin üzerinde poliklinik gerçekleştirilmektedir. Yine acil sağlık hizmeti hastanemize günlük ortalama 800’ün üzerinde acil başvuru yapılmakta.

     Hastanede yakın süreç içerisinde doğum servisi hizmete girdi ve ilk bebeğimize belediye başkanımız tarafından hediyesi verilmiştir.  İlk bebeğimize, Poyraz ismi konulmuştur. Ayrıca hali hazırda hizmet veren 6 yataklı 1. seviye yoğun bakım ünitesinin yanında 8+2 yataklı 2. seviye yoğun bakım ünitemiz de yakın süreç içerisinde hizmete girecek. Yine c-d grubu olan fizik tedavi ünitesi a-b grubuna yükselecek. Hastanemizin vatandaşlarımıza maksimum seviyede hizmet vermesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

     Evde sağlık hizmetimiz var. 600 – 700 hastaya bakıyoruz. Randevu alamayan yaşlılarımız için polikliniğimizin girişinde randevu alma yerini faaliyetini geçirdik. Hastalarımız sıralarını beklerken kütüphanemizin kitaplarından faydalanabilirler, kan alma ünitemizde yoğunluk oluyordu onu da kısa sürede çözdük, hastalarımız burada beklemek zorunda kalmıyor ve birisi dışarıda diğeri içeride olmak üzere iki tane çocuk parkımız hastanemizde hizmete girdi. Belediye başkanımıza  buraya park yapılmasını söylediğimizde hiç tereddütsüz hemen yaptırdı, buradan kendisine teşekkür ediyoruz. Hiç bir konuda ayrımcılık yapmıyoruz, vatandaşın her birine eşit muamele yapıyoruz. Özel hastane gibi çalışıyoruz. Hastanemiz temizlik ve sakinlik bakımından bir çok ilçenin önünde gelmektedir. Benim telefonum 24 saat açıktır. İsteyen günün her saatinde arayıp, şikayet ve öneri de bulunabiliyor. Biz nasıl daha güzel bir hizmet, nasıl daha fazla vatandaşımızı memnun edebiliriz bunun peşindeyiz” demekte..

Share
602 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • NE oluyor NELER oluyor

  31 Mayıs 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Kafamız öyle karıştırıldı ki, rahatımız, huzurumuz darmadağın edildi. Kime inanacağız, kimi dinleyeceğiz bilemiyoruz.       İnancımız, umutlarımız yıkılıyor. Kendi mahallemizde şaşkın şaşkın dolanıyoruz.      Toplumsal bir travma yaşanıyor.        Hiç kimsenin yaşadığı hayattan memnun, mutlu olduğuna inanmıyorum. Bu belki varlıklı, zengin...
 • TEK BAŞINA İKTİDAR

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

              Başarısız koalisyonlar siyasi ve ekonomik istikrarı o kadar kötü etkiledi ki; millet tek başına iktidar olursa hiçbir sorun kalmaz düşüncesine sıkı sıkıya sarıldı. Bu tek başınalık o kadar sevildi ki, zaman içerisinde hiçbir Anayasa Hukuku teorisinde olmayan garip bir sisteme geçildi. Artık tek başına iktidar olmak, bir parti için değil, şahıs için mümkün hale geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimini kim kazanırsa hükümeti tek başına kurduğundan iktidar da partinin değil şahsın oluyor....
 • ÜÇE ÜÇ VE BİTMEYEN DENİZ

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

       6 Mayıs 1972 tarihi, Deniz-Yusuf-Hüseyin’in idam sehpasında hayatlarını kaybettiği gün olarak tarihe geçmiştir. Ne yapmışlardır, suçları neydi, gerçekten idam edilmeyi hak etmişler midir şöyle bir bakalım.      Öncelikle neyin savaşını verdiler ne için ölüme gittiler, M. Kemal Atatürk, hayranıydılar onun Emperyalizme karşı verdiği savaşın, mücadelenin sonuna kadar arkasındaydılar. Yani tam bağımsızlık mücadelesi tek hedefleriydi. Osmanlı’nın son zamanlarını hatırlayın ülkeyi İngiliz’le Yunanlılar...
 • ATATÜRK’Ü ANLAMAK

  29 Mayıs 2021 Yazarlar

       Atatürk, “Beni görmek demek, herhalde yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir” dedi.      Birincisi, “Din ayrı, laiklik ayrı olur” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. İkincisi, “Dinin olduğu yerde, laiklik olmaz. Laikliğin olduğu yerde, din olmaz” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Üçüncüsü, “Atatürk bizi, ümmetten millet yaptı” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Ümmet, millet, toplum kavramları, insana, insanlara aitlik duygusu ve...