logo

17 Aralık 2019

“Özel Hastane gibi çalışıyoruz”


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

    Zaman zaman dile getirdiğimiz, Kestel Devlet Hastanesindeki sıkıntıları hem yerinde görmek, hem de Hastanenin başhekimi Murat Ersal ile tanışmak için geçtiğimiz hafta bir ziyarette bulundum.

     Ersal’ın; Genç, dinamik ve çalışkan bir yapıya sahip olduğu gözlerimizden kaçmazken, heyecan dolu anlatımları ve hastanenin her birimine olan hakimliği, ekip çalışmasına verdiği önem sonucunda, başarının kaçınılmaz olacağının altı özellikle çizilmekte.

     Yeni olan, yeni taşınılan her kurumda mutlaka aksaklıkların meydana gelebileceğini ifade eden Ersal, “Önemli olan bunların tekrar yaşanmaması” diyor.

     Kestel devlet hastanesi, yaklaşık 23 bin metrekare alana inşa edilen ve yoğun bakım dâhil 150 yatak kapasitesine sahip Kestel Devlet Hastanesi, yalnızca Kestellilerin değil, Yıldırım’ın doğusu ve Gürsu’da yaşayan vatandaşların da sağlık ihtiyacını karşılıyor. 8 aylık süreçte, 100 – 110 binin üstünde poliklinik hizmeti verildiğini ve bine yakın ameliyat gerçekleştirildiğini görüyoruz. Hastanemize poliklinik hizmeti için başvuran vatandaşlarımız her geçen artarken hali hazırda günlük binin üzerinde poliklinik gerçekleştirilmektedir. Yine acil sağlık hizmeti hastanemize günlük ortalama 800’ün üzerinde acil başvuru yapılmakta.

     Hastanede yakın süreç içerisinde doğum servisi hizmete girdi ve ilk bebeğimize belediye başkanımız tarafından hediyesi verilmiştir.  İlk bebeğimize, Poyraz ismi konulmuştur. Ayrıca hali hazırda hizmet veren 6 yataklı 1. seviye yoğun bakım ünitesinin yanında 8+2 yataklı 2. seviye yoğun bakım ünitemiz de yakın süreç içerisinde hizmete girecek. Yine c-d grubu olan fizik tedavi ünitesi a-b grubuna yükselecek. Hastanemizin vatandaşlarımıza maksimum seviyede hizmet vermesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

     Evde sağlık hizmetimiz var. 600 – 700 hastaya bakıyoruz. Randevu alamayan yaşlılarımız için polikliniğimizin girişinde randevu alma yerini faaliyetini geçirdik. Hastalarımız sıralarını beklerken kütüphanemizin kitaplarından faydalanabilirler, kan alma ünitemizde yoğunluk oluyordu onu da kısa sürede çözdük, hastalarımız burada beklemek zorunda kalmıyor ve birisi dışarıda diğeri içeride olmak üzere iki tane çocuk parkımız hastanemizde hizmete girdi. Belediye başkanımıza  buraya park yapılmasını söylediğimizde hiç tereddütsüz hemen yaptırdı, buradan kendisine teşekkür ediyoruz. Hiç bir konuda ayrımcılık yapmıyoruz, vatandaşın her birine eşit muamele yapıyoruz. Özel hastane gibi çalışıyoruz. Hastanemiz temizlik ve sakinlik bakımından bir çok ilçenin önünde gelmektedir. Benim telefonum 24 saat açıktır. İsteyen günün her saatinde arayıp, şikayet ve öneri de bulunabiliyor. Biz nasıl daha güzel bir hizmet, nasıl daha fazla vatandaşımızı memnun edebiliriz bunun peşindeyiz” demekte..

Share
659 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İNSAN HAYATI

  03 Aralık 2021 Yazarlar

       İnsan hayatını, hareket ederek devam ettirir. Hareket ederek, almak ve vermek gerçekleşir.  Yaşam boyu hareket ederek denge kurmaya çalışılır. Hayat, bir öğrenme sürecidir. Hatalardan ders alınıp yaşantı sürdürülür. Sorunu eleştirmek yerine, sorunun çözümüne odaklanılır.      Kibir, diğer insanların yaklaşmasını engelleyen bir savunma mekanizmasıdır. Alaycılık, huysuzluk, kabalık, küstahlık, utangaçlık, gevezelik birer savunma mekanizmasıdır.      İnsan, sevgi ve korku...
 • ŞEHİDE SAYGI

  01 Aralık 2021 Yazarlar

       Geçenlerde Bingöl’de tatsız bir olay yaşandı. İyi parti milletvekili Lütfü Türkkan Genel Başkanı Meral Akşener’e küfreden şehit abisine küfür etti diye ülke karıştı. Tükenmiş olan iktidar en ufak bir olayı bile ki böyle hassas bir konuda gündeme oturtup buradan kendine çıkar sağlamaya çalışıyor, ilerleyen bölümde şehitlerimize ne sıkıntılar yaşattıklarını ne hakaretler ettiklerini de yazacağız. Türkan, yanlış yapmıştır siyasetçi hele böyle bir zamanda bu tuzaklara düşmemelidir. Neticede, partideki görevinden alınıp özü...
 • ÇOCUK HAKLARI

  01 Aralık 2021 Yazarlar

  20 Kasım, Dünya Çocuk Hakları Günü olarak kutlanmaktadır. 1989 yılında imzalanan Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi ile çocukları hakları yasalar ile de güvence altına alınmaya başladı. Haklarını koruyamayan, bilmeyen, buna gücü de olmayan, ama dünyanın da en güzel varlıkları olan çocukların haklarını güvenceye almak ve çocukları korumak elbette yetişkinlerin sorumluluğunda. Özellikle toplumsal krizler ve savaşlarda en büyük yarayı alan kesim çocuklar olur. Atatürk’ün meşhur “Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir” sözü anne...
 • Avrupa’daki Kestel’liler

  29 Kasım 2021 Yazarlar

      Kıymetli Okuyucular,      Değerli Can Dostlar.      Herkes gibi bende seyahat etmekten keyif alıyorum. Fırsat buldukça da imkanlarımı kullanıyorum. Kendimi yeniliyorum. Dağarcığımda yeni ufuklara yelken açıyorum. Yeni yeni şeyler öğreniyorum. Pandemi dolayısı ile uzun bir süredir bu imkanı bulamadık.  Esasen Mimarlık öğrencisi kızımla 29 Ekim Cumhuriyet bayramı tatiline odaklanmıştık.   İstanbul da okuyan kızımızın online eğitimi sonlanınca ev, yurt vs. d...