logo

“Özel Hastane gibi çalışıyoruz”

    Zaman zaman dile getirdiğimiz, Kestel Devlet Hastanesindeki sıkıntıları hem yerinde görmek, hem de Hastanenin başhekimi Murat Ersal ile tanışmak için geçtiğimiz hafta bir ziyarette bulundum.

     Ersal’ın; Genç, dinamik ve çalışkan bir yapıya sahip olduğu gözlerimizden kaçmazken, heyecan dolu anlatımları ve hastanenin her birimine olan hakimliği, ekip çalışmasına verdiği önem sonucunda, başarının kaçınılmaz olacağının altı özellikle çizilmekte.

     Yeni olan, yeni taşınılan her kurumda mutlaka aksaklıkların meydana gelebileceğini ifade eden Ersal, “Önemli olan bunların tekrar yaşanmaması” diyor.

     Kestel devlet hastanesi, yaklaşık 23 bin metrekare alana inşa edilen ve yoğun bakım dâhil 150 yatak kapasitesine sahip Kestel Devlet Hastanesi, yalnızca Kestellilerin değil, Yıldırım’ın doğusu ve Gürsu’da yaşayan vatandaşların da sağlık ihtiyacını karşılıyor. 8 aylık süreçte, 100 – 110 binin üstünde poliklinik hizmeti verildiğini ve bine yakın ameliyat gerçekleştirildiğini görüyoruz. Hastanemize poliklinik hizmeti için başvuran vatandaşlarımız her geçen artarken hali hazırda günlük binin üzerinde poliklinik gerçekleştirilmektedir. Yine acil sağlık hizmeti hastanemize günlük ortalama 800’ün üzerinde acil başvuru yapılmakta.

     Hastanede yakın süreç içerisinde doğum servisi hizmete girdi ve ilk bebeğimize belediye başkanımız tarafından hediyesi verilmiştir.  İlk bebeğimize, Poyraz ismi konulmuştur. Ayrıca hali hazırda hizmet veren 6 yataklı 1. seviye yoğun bakım ünitesinin yanında 8+2 yataklı 2. seviye yoğun bakım ünitemiz de yakın süreç içerisinde hizmete girecek. Yine c-d grubu olan fizik tedavi ünitesi a-b grubuna yükselecek. Hastanemizin vatandaşlarımıza maksimum seviyede hizmet vermesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

     Evde sağlık hizmetimiz var. 600 – 700 hastaya bakıyoruz. Randevu alamayan yaşlılarımız için polikliniğimizin girişinde randevu alma yerini faaliyetini geçirdik. Hastalarımız sıralarını beklerken kütüphanemizin kitaplarından faydalanabilirler, kan alma ünitemizde yoğunluk oluyordu onu da kısa sürede çözdük, hastalarımız burada beklemek zorunda kalmıyor ve birisi dışarıda diğeri içeride olmak üzere iki tane çocuk parkımız hastanemizde hizmete girdi. Belediye başkanımıza  buraya park yapılmasını söylediğimizde hiç tereddütsüz hemen yaptırdı, buradan kendisine teşekkür ediyoruz. Hiç bir konuda ayrımcılık yapmıyoruz, vatandaşın her birine eşit muamele yapıyoruz. Özel hastane gibi çalışıyoruz. Hastanemiz temizlik ve sakinlik bakımından bir çok ilçenin önünde gelmektedir. Benim telefonum 24 saat açıktır. İsteyen günün her saatinde arayıp, şikayet ve öneri de bulunabiliyor. Biz nasıl daha güzel bir hizmet, nasıl daha fazla vatandaşımızı memnun edebiliriz bunun peşindeyiz” demekte..

Share
357 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?