logo

14 Ağustos 2020

PAZAR GÜNÜ DUDAKLI’YA KOŞALIM


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Geçtiğimiz Salı günü Merinos Parkında bulunan Gönül Dostları Sofrasında kahvaltı da buluştuk. L♥VERUN DUDAKLI 2020 ekibiyle.

     16 Ağustos günü Dudaklı mahallemizde yapılması planlanan koşu için tüm ayrıntılar düşünülmüş. Pandemisinden tutunda, dezenfaktan standları, hediyeler, gösteriler v.s

     Emeği geçenleri kutlamamak olmaz.

     Hepinizin bildiği gibi 2 ay önce sel felaketine maruz kalmıştı Dudaklı mahallemiz.

     Burada oldukça yüksek maddi hasar ve can kayıpları karşısında derin üzüntülere boğulmuştuk.

     Bu sürecide çok kısa sürede atlatmayı bildik.

     L♥VERUN DUDAKLI 2020’nin baş mimarı olan, kendisi de bir atlet ve aynı zamanda fotoğrafçı olan Mehmet İşsever hocamızı, bu organizasyonu özellikle Dudaklı mahallemizde yapacak olmasından dolayı kutluyorum.

     Dudaklı mahallemizde yaralar her ne kadar sarılsa da, moraller bozuk. Bozuk olan bu morallere böyle bir organizasyonun ilaç gibi geleceğinden en küçük bir şüphem yok.

     Mehmet İşsever hocamız, ilçemiz protokolünü de bu organizasyona davet etmiş. Adı üzerinde protokol bu. Gelir mi gelmez mi, o gün göreceğiz.

     Ama, ilçemizin adının duyurulması ve sportif bir faaliyet açısından oldukça önemsediğim bir organizasyon bu.

     Bu organizasyonun ulusal basında da yer alacağından en küçük bir şüphem yok.

     Çünkü, Dudaklı mahallesinin yaralarının sarılmasından ardından, böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapması güzel bir haber değeri taşır.

     Bu da, ilçemiz tanıtımına güzel bir katkıdır.

     Umarım, ilçeyi yönetenlerde benim gibi düşünür de, bu etkinliğe sahip çıkarlar.

     Yoksa, ayağımıza gelen fırsatı tepmiş oluruz.

     Çünkü, Mehmet İşsever hocanın kahvaltıda söylediği bir söz çok netti:

     “Biz bu “L♥VERUN DUDAKLI 2020” etkinliğini belki seneye;  “L♥VERUN KEMALPAŞA 2021” yaparak bunu gelenekselleştirebiliriz.” demesi içimde bir Kestel’li olarak boşluk bıraktı.

     Bana göre bu organizasyon gelenekselleşecek ise, “L♥VERUN DUDAKLI 2021-2022” diye devam etmelidir.

     Burada da iş yöneticilerimize düşüyor.

     “Hadi bakalım, verin desteğinizi, organizasyon her yıl burada yapılsın.” demek en güzel dilek olacaktır diye düşünüyorum.

     Kendim koşar mıyım, orasını bende bilmiyorum.

     Ama, orada olacağımı biliyorum.

     Kahvaltı esnasında Mehmet İşsever hocamızın, Dudaklı mahallemiz muhtarı İsmail Esen ile neredeyse her gün görüştüğünü söylemesi, beni de sevindirdi.

     Mahallesi için her türlü fedakarlığı yapan, Dudaklıya hizmet etmek için 24 saat mahallelimin emrindeyim diyen bir muhtar ve hizmet sevdalısı olduğunu zaten biliyorduk.

    Böyle bir organizasyona da ev sahipliği yapacak olmasından dolayı mutlu olduğunu her fırsatta hissettiriyor.

     Bırakın yarışmaya gelenleri, izlemeye gelenlerin bile bolca eğleneceği bir  L♥VERUN DUDAKLI 2020 izlemeye ne dersiniz.

     Sizlerde bu mutluluğa ve eğlenceye şahitlik etmek isterseniz, 16 Ağustos Pazar günü Dudaklı mahallesi Çınarlı yola gitmeyi unutmayın.

Share
3149 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?

#

PAZAR GÜNÜ DUDAKLI’YA KOŞALIM” için 2 Yorum

 1. Deniz : diyor ki:

  Güzel düşünülmüş bir etkinlik. Umarım her yıl kendini geliştiren ve büyüyerek gelenekselleşen bir organizasyon olur.

 2. Deniz : diyor ki:

  İçinde sporun olduğu güzel bir etkinlik olmuş. Umarım her sene kendini geliştirerek ve büyüyerek devam eder.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...
 • DEPREM VE YAĞMACILIK

  13 Kasım 2020 Yazarlar

           İnsan özünde iyi midir kötü müdür sorusu, felsefenin sağlam tartışma alanlarından biri. Bu soruya belki herkes yaşadıkları üzerinden zaman zaman farklı cevaplar verebilir. Ülkemizin gerçeği olan deprem, her tekrar ettiğinde insanların enkaz altından canlı çıkmasına, hayatlarına geri dönebilmelerine dair umudumu 1999 depreminden kalan yağma hikayeleri gölgeler. Bu yağmacıların varlığı da insanın özünde iyi falan değil rezil bir yaratık olduğu fikrine iter beni.      &...
 • Suçlu onların batıl cahiliye düzenidir

  13 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Bir aydan fazla zamandır Tunceli ili Ovacık ilçesinin Yaka tarla köyündeyim. Köyde elektrik olmadığı için Elektrik ihtiyacını güneş paneli aracılığıyla karşılıyoruz. Bir kaç gündür hava yağmurlu olduğu için elektriksiz kaldık, onun için telefon, televizyon gibi araçlarımız devre dışı olmuş durumda ve Türkiye’deki önemli olaylardan haberdar değilim.      İzmir’de deprem olduğunu duydum. Fakat, ne derece bir tahribat yarattığı, can ve mal kaybı konusunda bilgim yok. Önemli oranda...