logo

14 Ağustos 2020

PAZAR GÜNÜ DUDAKLI’YA KOŞALIM


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Geçtiğimiz Salı günü Merinos Parkında bulunan Gönül Dostları Sofrasında kahvaltı da buluştuk. L♥VERUN DUDAKLI 2020 ekibiyle.

     16 Ağustos günü Dudaklı mahallemizde yapılması planlanan koşu için tüm ayrıntılar düşünülmüş. Pandemisinden tutunda, dezenfaktan standları, hediyeler, gösteriler v.s

     Emeği geçenleri kutlamamak olmaz.

     Hepinizin bildiği gibi 2 ay önce sel felaketine maruz kalmıştı Dudaklı mahallemiz.

     Burada oldukça yüksek maddi hasar ve can kayıpları karşısında derin üzüntülere boğulmuştuk.

     Bu sürecide çok kısa sürede atlatmayı bildik.

     L♥VERUN DUDAKLI 2020’nin baş mimarı olan, kendisi de bir atlet ve aynı zamanda fotoğrafçı olan Mehmet İşsever hocamızı, bu organizasyonu özellikle Dudaklı mahallemizde yapacak olmasından dolayı kutluyorum.

     Dudaklı mahallemizde yaralar her ne kadar sarılsa da, moraller bozuk. Bozuk olan bu morallere böyle bir organizasyonun ilaç gibi geleceğinden en küçük bir şüphem yok.

     Mehmet İşsever hocamız, ilçemiz protokolünü de bu organizasyona davet etmiş. Adı üzerinde protokol bu. Gelir mi gelmez mi, o gün göreceğiz.

     Ama, ilçemizin adının duyurulması ve sportif bir faaliyet açısından oldukça önemsediğim bir organizasyon bu.

     Bu organizasyonun ulusal basında da yer alacağından en küçük bir şüphem yok.

     Çünkü, Dudaklı mahallesinin yaralarının sarılmasından ardından, böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapması güzel bir haber değeri taşır.

     Bu da, ilçemiz tanıtımına güzel bir katkıdır.

     Umarım, ilçeyi yönetenlerde benim gibi düşünür de, bu etkinliğe sahip çıkarlar.

     Yoksa, ayağımıza gelen fırsatı tepmiş oluruz.

     Çünkü, Mehmet İşsever hocanın kahvaltıda söylediği bir söz çok netti:

     “Biz bu “L♥VERUN DUDAKLI 2020” etkinliğini belki seneye;  “L♥VERUN KEMALPAŞA 2021” yaparak bunu gelenekselleştirebiliriz.” demesi içimde bir Kestel’li olarak boşluk bıraktı.

     Bana göre bu organizasyon gelenekselleşecek ise, “L♥VERUN DUDAKLI 2021-2022” diye devam etmelidir.

     Burada da iş yöneticilerimize düşüyor.

     “Hadi bakalım, verin desteğinizi, organizasyon her yıl burada yapılsın.” demek en güzel dilek olacaktır diye düşünüyorum.

     Kendim koşar mıyım, orasını bende bilmiyorum.

     Ama, orada olacağımı biliyorum.

     Kahvaltı esnasında Mehmet İşsever hocamızın, Dudaklı mahallemiz muhtarı İsmail Esen ile neredeyse her gün görüştüğünü söylemesi, beni de sevindirdi.

     Mahallesi için her türlü fedakarlığı yapan, Dudaklıya hizmet etmek için 24 saat mahallelimin emrindeyim diyen bir muhtar ve hizmet sevdalısı olduğunu zaten biliyorduk.

    Böyle bir organizasyona da ev sahipliği yapacak olmasından dolayı mutlu olduğunu her fırsatta hissettiriyor.

     Bırakın yarışmaya gelenleri, izlemeye gelenlerin bile bolca eğleneceği bir  L♥VERUN DUDAKLI 2020 izlemeye ne dersiniz.

     Sizlerde bu mutluluğa ve eğlenceye şahitlik etmek isterseniz, 16 Ağustos Pazar günü Dudaklı mahallesi Çınarlı yola gitmeyi unutmayın.

Share
3243 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?

#

PAZAR GÜNÜ DUDAKLI’YA KOŞALIM” için 2 Yorum

 1. Deniz : diyor ki:

  Güzel düşünülmüş bir etkinlik. Umarım her yıl kendini geliştiren ve büyüyerek gelenekselleşen bir organizasyon olur.

 2. Deniz : diyor ki:

  İçinde sporun olduğu güzel bir etkinlik olmuş. Umarım her sene kendini geliştirerek ve büyüyerek devam eder.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • NE oluyor NELER oluyor

  31 Mayıs 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Kafamız öyle karıştırıldı ki, rahatımız, huzurumuz darmadağın edildi. Kime inanacağız, kimi dinleyeceğiz bilemiyoruz.       İnancımız, umutlarımız yıkılıyor. Kendi mahallemizde şaşkın şaşkın dolanıyoruz.      Toplumsal bir travma yaşanıyor.        Hiç kimsenin yaşadığı hayattan memnun, mutlu olduğuna inanmıyorum. Bu belki varlıklı, zengin...
 • TEK BAŞINA İKTİDAR

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

              Başarısız koalisyonlar siyasi ve ekonomik istikrarı o kadar kötü etkiledi ki; millet tek başına iktidar olursa hiçbir sorun kalmaz düşüncesine sıkı sıkıya sarıldı. Bu tek başınalık o kadar sevildi ki, zaman içerisinde hiçbir Anayasa Hukuku teorisinde olmayan garip bir sisteme geçildi. Artık tek başına iktidar olmak, bir parti için değil, şahıs için mümkün hale geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimini kim kazanırsa hükümeti tek başına kurduğundan iktidar da partinin değil şahsın oluyor....
 • ÜÇE ÜÇ VE BİTMEYEN DENİZ

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

       6 Mayıs 1972 tarihi, Deniz-Yusuf-Hüseyin’in idam sehpasında hayatlarını kaybettiği gün olarak tarihe geçmiştir. Ne yapmışlardır, suçları neydi, gerçekten idam edilmeyi hak etmişler midir şöyle bir bakalım.      Öncelikle neyin savaşını verdiler ne için ölüme gittiler, M. Kemal Atatürk, hayranıydılar onun Emperyalizme karşı verdiği savaşın, mücadelenin sonuna kadar arkasındaydılar. Yani tam bağımsızlık mücadelesi tek hedefleriydi. Osmanlı’nın son zamanlarını hatırlayın ülkeyi İngiliz’le Yunanlılar...
 • ATATÜRK’Ü ANLAMAK

  29 Mayıs 2021 Yazarlar

       Atatürk, “Beni görmek demek, herhalde yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir” dedi.      Birincisi, “Din ayrı, laiklik ayrı olur” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. İkincisi, “Dinin olduğu yerde, laiklik olmaz. Laikliğin olduğu yerde, din olmaz” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Üçüncüsü, “Atatürk bizi, ümmetten millet yaptı” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Ümmet, millet, toplum kavramları, insana, insanlara aitlik duygusu ve...