logo

14 Ağustos 2020

PAZAR GÜNÜ DUDAKLI’YA KOŞALIM


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Geçtiğimiz Salı günü Merinos Parkında bulunan Gönül Dostları Sofrasında kahvaltı da buluştuk. L♥VERUN DUDAKLI 2020 ekibiyle.

     16 Ağustos günü Dudaklı mahallemizde yapılması planlanan koşu için tüm ayrıntılar düşünülmüş. Pandemisinden tutunda, dezenfaktan standları, hediyeler, gösteriler v.s

     Emeği geçenleri kutlamamak olmaz.

     Hepinizin bildiği gibi 2 ay önce sel felaketine maruz kalmıştı Dudaklı mahallemiz.

     Burada oldukça yüksek maddi hasar ve can kayıpları karşısında derin üzüntülere boğulmuştuk.

     Bu sürecide çok kısa sürede atlatmayı bildik.

     L♥VERUN DUDAKLI 2020’nin baş mimarı olan, kendisi de bir atlet ve aynı zamanda fotoğrafçı olan Mehmet İşsever hocamızı, bu organizasyonu özellikle Dudaklı mahallemizde yapacak olmasından dolayı kutluyorum.

     Dudaklı mahallemizde yaralar her ne kadar sarılsa da, moraller bozuk. Bozuk olan bu morallere böyle bir organizasyonun ilaç gibi geleceğinden en küçük bir şüphem yok.

     Mehmet İşsever hocamız, ilçemiz protokolünü de bu organizasyona davet etmiş. Adı üzerinde protokol bu. Gelir mi gelmez mi, o gün göreceğiz.

     Ama, ilçemizin adının duyurulması ve sportif bir faaliyet açısından oldukça önemsediğim bir organizasyon bu.

     Bu organizasyonun ulusal basında da yer alacağından en küçük bir şüphem yok.

     Çünkü, Dudaklı mahallesinin yaralarının sarılmasından ardından, böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapması güzel bir haber değeri taşır.

     Bu da, ilçemiz tanıtımına güzel bir katkıdır.

     Umarım, ilçeyi yönetenlerde benim gibi düşünür de, bu etkinliğe sahip çıkarlar.

     Yoksa, ayağımıza gelen fırsatı tepmiş oluruz.

     Çünkü, Mehmet İşsever hocanın kahvaltıda söylediği bir söz çok netti:

     “Biz bu “L♥VERUN DUDAKLI 2020” etkinliğini belki seneye;  “L♥VERUN KEMALPAŞA 2021” yaparak bunu gelenekselleştirebiliriz.” demesi içimde bir Kestel’li olarak boşluk bıraktı.

     Bana göre bu organizasyon gelenekselleşecek ise, “L♥VERUN DUDAKLI 2021-2022” diye devam etmelidir.

     Burada da iş yöneticilerimize düşüyor.

     “Hadi bakalım, verin desteğinizi, organizasyon her yıl burada yapılsın.” demek en güzel dilek olacaktır diye düşünüyorum.

     Kendim koşar mıyım, orasını bende bilmiyorum.

     Ama, orada olacağımı biliyorum.

     Kahvaltı esnasında Mehmet İşsever hocamızın, Dudaklı mahallemiz muhtarı İsmail Esen ile neredeyse her gün görüştüğünü söylemesi, beni de sevindirdi.

     Mahallesi için her türlü fedakarlığı yapan, Dudaklıya hizmet etmek için 24 saat mahallelimin emrindeyim diyen bir muhtar ve hizmet sevdalısı olduğunu zaten biliyorduk.

    Böyle bir organizasyona da ev sahipliği yapacak olmasından dolayı mutlu olduğunu her fırsatta hissettiriyor.

     Bırakın yarışmaya gelenleri, izlemeye gelenlerin bile bolca eğleneceği bir  L♥VERUN DUDAKLI 2020 izlemeye ne dersiniz.

     Sizlerde bu mutluluğa ve eğlenceye şahitlik etmek isterseniz, 16 Ağustos Pazar günü Dudaklı mahallesi Çınarlı yola gitmeyi unutmayın.

Share
3281 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

#

PAZAR GÜNÜ DUDAKLI’YA KOŞALIM” için 2 Yorum

 1. Deniz : diyor ki:

  Güzel düşünülmüş bir etkinlik. Umarım her yıl kendini geliştiren ve büyüyerek gelenekselleşen bir organizasyon olur.

 2. Deniz : diyor ki:

  İçinde sporun olduğu güzel bir etkinlik olmuş. Umarım her sene kendini geliştirerek ve büyüyerek devam eder.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Atamalar Şaşırtıyor!

  16 Ekim 2021 Yazarlar

       İlçemizde yerel seçimler bitmiş, seçim çalışmaları süresince Tarikat tarafından Önder Tanır’ın yanına verilen Recep Alper Çelik, görevini tamamlamış ve Tanır’da belediye başkanı seçilince, Rıfat Amil’in yerine Özel Kalem Müdürü olarak Çelik’i atamıştı.      Ve akabinde de “Kestel Belediyesi Menzil tarikatı tarafından mı yönetiliyor?” sorusu akıllarda yer edinmişti.      TÜMSİAD tarafından desteklenen Recep Alper Çelik, 2015 Milletvekili seçimlerinde de AKP’den aday adayı ol...
 • YERLİ VE MİLLİ ÖYLE Mİ !!!

  15 Ekim 2021 Yazarlar

       Yıllar önce bu garantili projeler başlarken, “kimsenin cebinden bir lira çıkmayacak” denmişti hatırlayın dostlar, hazineden ödenen bu geçiş, uçuş, hasta garantili paralar kimin cebinden çıkıyor acaba tam bir komedi. Bu kara deliklere bir yenisi daha ekleniyor Çanakkale köprüsü ve Ulaştırma bakanı bu köprünün geçiş fiyatını açıkladı 15 Euro yanlış duymadınız 15 Euro.      Bu köprünün yapım maliyeti 1,8 milyar Euro olarak hesaplanmış ve yıllık 16 milyon 425 bin araç geçiş garantisi verilmiş yapan ...
 • Şirin görünmenin bedeli mi 100 bin lira..?

  11 Ekim 2021 Yazarlar

       Milyarlarca geliri olmasına rağmen, adı her zaman yolsuzlukla anılan, hiçbir fırsatı kaçırmayıp, vatandaşlara sürekli iban numarası veren Kızılay, Kestel belediyesinden de 100 bin liralık nakdi yardım istemiş.      Ekim ayı meclisine geldi konu.      CHP ve İyi Parti doğru olanı yaparak, “Hayır” oyu kullandılar.      Ama, her zamanki gibi bir acelesi vardı Önder Tanır’ın, konuyu hemen oylatıp, biran önce gündeminden düşürmek istiyordu.   ...
 • DİKTATÖR REFLEKSİ HÜKÜMETLERE Mİ HAS?

  10 Ekim 2021 Yazarlar

  Siyasete ilişkin yorumlarımızda genelde hükümete yönelik eleştirilerimizi belirtiriz. Ülkeyi yöneten ve olanlardan sorumlu olan siyasi iktidar olduğundan bu durum çok doğal. Bugün ise doğrudan CHP ve CHP’de cisimleşmiş bir siyaset yapma biçiminden bahsedeceğiz. Belki görmüşsünüzdür. CHP’de Yüksek Disiplin Kurulu gibi önemli bir yerde üye olan, mesleği avukatlık olan Tuba Torun isimli bir hanımefendi. Fenerbahçe Stadı’nın Kadıköy merkezden taşınması ile ilgili bazı tweet’ler attı. Demokratik toplumlarda her konu tartışılabilir. Elbette bu fikri...