logo

14 Ağustos 2020

PAZAR GÜNÜ DUDAKLI’YA KOŞALIM


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Geçtiğimiz Salı günü Merinos Parkında bulunan Gönül Dostları Sofrasında kahvaltı da buluştuk. L♥VERUN DUDAKLI 2020 ekibiyle.

     16 Ağustos günü Dudaklı mahallemizde yapılması planlanan koşu için tüm ayrıntılar düşünülmüş. Pandemisinden tutunda, dezenfaktan standları, hediyeler, gösteriler v.s

     Emeği geçenleri kutlamamak olmaz.

     Hepinizin bildiği gibi 2 ay önce sel felaketine maruz kalmıştı Dudaklı mahallemiz.

     Burada oldukça yüksek maddi hasar ve can kayıpları karşısında derin üzüntülere boğulmuştuk.

     Bu sürecide çok kısa sürede atlatmayı bildik.

     L♥VERUN DUDAKLI 2020’nin baş mimarı olan, kendisi de bir atlet ve aynı zamanda fotoğrafçı olan Mehmet İşsever hocamızı, bu organizasyonu özellikle Dudaklı mahallemizde yapacak olmasından dolayı kutluyorum.

     Dudaklı mahallemizde yaralar her ne kadar sarılsa da, moraller bozuk. Bozuk olan bu morallere böyle bir organizasyonun ilaç gibi geleceğinden en küçük bir şüphem yok.

     Mehmet İşsever hocamız, ilçemiz protokolünü de bu organizasyona davet etmiş. Adı üzerinde protokol bu. Gelir mi gelmez mi, o gün göreceğiz.

     Ama, ilçemizin adının duyurulması ve sportif bir faaliyet açısından oldukça önemsediğim bir organizasyon bu.

     Bu organizasyonun ulusal basında da yer alacağından en küçük bir şüphem yok.

     Çünkü, Dudaklı mahallesinin yaralarının sarılmasından ardından, böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapması güzel bir haber değeri taşır.

     Bu da, ilçemiz tanıtımına güzel bir katkıdır.

     Umarım, ilçeyi yönetenlerde benim gibi düşünür de, bu etkinliğe sahip çıkarlar.

     Yoksa, ayağımıza gelen fırsatı tepmiş oluruz.

     Çünkü, Mehmet İşsever hocanın kahvaltıda söylediği bir söz çok netti:

     “Biz bu “L♥VERUN DUDAKLI 2020” etkinliğini belki seneye;  “L♥VERUN KEMALPAŞA 2021” yaparak bunu gelenekselleştirebiliriz.” demesi içimde bir Kestel’li olarak boşluk bıraktı.

     Bana göre bu organizasyon gelenekselleşecek ise, “L♥VERUN DUDAKLI 2021-2022” diye devam etmelidir.

     Burada da iş yöneticilerimize düşüyor.

     “Hadi bakalım, verin desteğinizi, organizasyon her yıl burada yapılsın.” demek en güzel dilek olacaktır diye düşünüyorum.

     Kendim koşar mıyım, orasını bende bilmiyorum.

     Ama, orada olacağımı biliyorum.

     Kahvaltı esnasında Mehmet İşsever hocamızın, Dudaklı mahallemiz muhtarı İsmail Esen ile neredeyse her gün görüştüğünü söylemesi, beni de sevindirdi.

     Mahallesi için her türlü fedakarlığı yapan, Dudaklıya hizmet etmek için 24 saat mahallelimin emrindeyim diyen bir muhtar ve hizmet sevdalısı olduğunu zaten biliyorduk.

    Böyle bir organizasyona da ev sahipliği yapacak olmasından dolayı mutlu olduğunu her fırsatta hissettiriyor.

     Bırakın yarışmaya gelenleri, izlemeye gelenlerin bile bolca eğleneceği bir  L♥VERUN DUDAKLI 2020 izlemeye ne dersiniz.

     Sizlerde bu mutluluğa ve eğlenceye şahitlik etmek isterseniz, 16 Ağustos Pazar günü Dudaklı mahallesi Çınarlı yola gitmeyi unutmayın.

Share
3194 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?

#

PAZAR GÜNÜ DUDAKLI’YA KOŞALIM” için 2 Yorum

 1. Deniz : diyor ki:

  Güzel düşünülmüş bir etkinlik. Umarım her yıl kendini geliştiren ve büyüyerek gelenekselleşen bir organizasyon olur.

 2. Deniz : diyor ki:

  İçinde sporun olduğu güzel bir etkinlik olmuş. Umarım her sene kendini geliştirerek ve büyüyerek devam eder.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BAKIŞ AÇISI VE FARKLILIK

  21 Şubat 2021 Yazarlar

       Bilgi türleri, farklı olur ve dünyaya bakış açıları farklıdır. Bir-çok, bütün-parça kuralı, bire bir iletişimde etkili olur. Bütüne ait olma, bütünün parçası olma, duygusu hissedilir.      Allah bir, kul çok, Allah bütün, kul parça olur. Bütünün parçaları eşit olur. Ümmet kavramı hem toplum hem birey için kullanılır. Cümle içinde anlam kazanır. Peygamber bir, ümmet çok olur, peygamber bütün, ümmet parça olur. Ümmet bir, ümmet çok olur. Ümmet bütün, ümmet parça olur. Millet bir, vatandaş çok olur,...
 • Ferhat Erol’a başarılar…..CHP’de Sözcü Değişikliği…

  21 Şubat 2021 Yazarlar

       Kestel’de Ak Parti denilince akla ilk gelen isimlerden birisi, kuşkusuz Ferhat Erol’dur.      Partinin kuruluşundan bu yana, inandığı çizgisinden hiç taviz vermeyerek, sağa-sola sapmadan ilerleyenlerden birisidir.      O yüzden, partinin içindeki bazı muhaliflerin Ferhat Erol’a karşı bir çekememezliği de söz konusudur.      Parti de, Gençlik kolları başkanlığı, İlçe teşkilat başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğinde bulunan Ferhat Erol’un Kestel’de AKP’...
 • Kırmızı konutlara dokunma yanarsın..!

  17 Şubat 2021 Yazarlar

       Kestel’e Belediye başkanı seçileli 2 yıl olan Önder Tanır, geçen bu süre içerisinde hiçbir şey yapmayarak, Kestel’in tarihine de geçmiştir bence..      Hayali projelerle halkı kandırıp zaman kazanmaya çalışan Tanır, geçtiğimiz hafta Kırmızı konutlarda oturan vatandaşlardan da kırmızı kart gördü.      “Kule aşığı” olarak gözümüzde yer edinen Önder Tanır, gitmiş olduğu yerlerde alışılmadık tepkilerle karşılaşıyor.      Konutlar kapalı Pazar ve otoparkta...
 • YAKIŞMIYOR

  16 Şubat 2021 Yazarlar

       Bir üniversite rektörü nasıl seçilir aşağıda mükemmel bir örneğini anlatacağım.      Demokratik ülkelerde Rektör, hakim gibi kişiler atanmaz, liyakata göre seçilir, yani seçimle gelir, daha doğrusu bu önemli görevleri yapacak kişilerin belirlenmesi, işi bir kişinin iki dudağının arasından çıkmamalı, böyle uygulamalar tekrar söylüyorum; Demokratik ve laik ülkelerde olmaz.      Ülkemizin ve dünyanın en güzide üniversitelerinden biri Boğaziçi, sınavlarda ilk 300-500’e giren öğ...