logo

Saadet Partisinden Hava kirliliğine tepki

indir
Saadet Partisi Kestel ilçe tanıtma başkan yardımcısı Adem Ertaş, İlçemizde yaşanan hava kirliliğine dikkat çekerek, yetkililerin insan sağlığına duyarsız kalmamalarını istedi.
Ertaş, yapmış olduğu yazılı açıklamada şöyle dedi: “Yeşil Kestel’imizde gün geçtikçe sorun haline gelen konuların başında hava kirliliği yer almaktadır. Bu konu bizleri yani ilçe halkını o kadar çok rahatsız etmeye başladı ki, yürüyüşler ve basın açıklamaları yapılsa da, şuana kadar halkı pek tatmin edici bir sonuç elde edilememiştir.
Fabrika dumanları bu etkende başrol oynamakta, bu zehirli dumanların başta Kestel ilçe halkımız olmak üzere komşu ilçe vatandaşlarımızın da sağlığını ciddi derecede tehdit ettiği yüksek kanser riski başta olmak üzere bir çok hastalığa neden olan kimyasalların, halkımız üzerindeki etkisi gözle görülür derecede arttığı, bazı açıklamalarla güzel ilimiz Bursa’nın risk içeren ilçeleri başında Kestel’imiz yer aldığı görülmekte ve belirtilmektedir.
Konu ile ilgili Kestel halkının rahat bir nefes alması ve sorunlarının çözülmesi için Kestel belediyesini ve il sağlık müdürlüğünün gerekli tüm imkanları seferber etmesini, halkımızın Temiz hava isteğine cevap verilmesini bekliyor, Saadet Partisi olarak, konunun yakinen takipçisi olacağımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz” dedi.

Share
156 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?