logo

08 Mayıs 2020

Sağlık Ocağı Yerinde Kalmalı


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Projesini kendisi yapan, daha sonra kendi yaptığı projeyi bile beğenmeyen hatta karşı çıkan Mimar Önder Tanır, şimdilerde gözü 1 Nolu sağlık ocağının olduğu yere dikmiş gözüküyor.

     Sağlık Bakanlığı tarafından ilçemize yapılması planlanan “Sağlıklı Yaşam Merkezi” için yer arayışına giren ve bu yerinde Kestel Emniyetinin arkası olduğunu öğrendiğimiz boş alana bu yatırımın yapılması planlanıyor.

     Sağlık Ocağının bulunduğu yer de, Kestel meydanına katılacakmış.

     Zamanında, Pars ailesi tarafından “Sadece sağlık ocağı yapılırsa bağışlanacak” şartı ile hibe edilen bu yerin kent meydanına katılması kadar gülünç bir şey olabilir mi?

      Meydanın göbeğinde bulunan, kuyumcuların olduğu binanın meydana katılması gerekirken, sen tut meydanın en uç kısmında bulunan yeri “meydana katacağım” diye uğraş dur. İnsanın hafzalası almıyor.

       Sağlık Ocağının bulunduğu yerin 3 kat imarlı olması şuanlık en büyük sıkıntı olarak gözüküyormuş. Eğer, burası 4 kat imarlı olursa, Sağlıklı yaşam Merkezinin buraya yapılması daha uygun gözükmekte.

     Sağlık ocağının bulunduğu yer 3 kat imarlı. Ama, arkasındaki binaların 4-5 kat olduğunu kimse görmüyor galiba.

      Ayrıca, Sağlık ocağının şuanki bulunduğu yer 2 dönüm, Emniyetin üst tarafına gidecekleri yer ise, 1 dönüm.

     Mevcut bulunan yerin her türlü avantajları var.

     Korona illetinden kurtulamadığımız, trafik, çevre ve hava gibi sorunları yaşarken, Sağlık Ocağının bulunduğu yere göz dikmekte neyin nesi.

     Şuan ki, yeri ve  konumu bile tartışmalara neden olan Kestel Devlet Hastanesinin durumuna düşürmeyin ilçemizi.

     Hizmeti vatandaşın ayağına götüreceksin, vatandaştan uzaklaştırmayacaksın.

     Bu Sağlık Ocağı, Köylerimizle birlikte yaklaşık olarak 32 bin vatandaşımıza hizmet vermekte.

     Küçümsenecek bir rakam değil.

     Sağlık Ocağının yerinin değiştirilmesi için, burada görev yapan doktorlarımıza, hemşirelerimize kulak verelim. Ortak akıl ile hareket edelim ki, doğruları bulmamıza yardımcı olsun.

     Bugün, 3 mahalleye hizmet veren Sağlık Ocağının bulunduğu yerden taşınması hastaları daha da güç durumda bırakacaktır.

     Örneğin, Kale mahallesinin Mandıras Caddesinde oturan bir vatandaşın şuan ki yere mi gitmesi daha kolay olur, yoksa taşınılacak yere gitmesi mi.?

     Tüm bunları düşünerek hareket etmekte fayda var.

     Öte yandan burası zamanında Pars, ailesi tarafından Sağlık ocağı yapılması için hibe edilmiş, ne kadar güzel. Şimdi bu sağlık ocağı buradan taşınırsa, Pars ailesi de kendilerine aynı değerde bir yer gösterilmesini talep edebilir. Böyle bir taleplerinin de olduğu kulağıma gelen duyumlar arasında.

     Yarın pişman olacağınız, kafanıza göre almaya çalışacağınız kararları inceden inceye düşünmeden, sormadan, sorgulamadan, kentin yapısını ölçüp biçmeden almayın…!

     Yoksa, bugün meydan projesine nasıl sahip çıkmıyorsanız, yarın da bunun pişmanlığını yaşamayın / yaşatmayın.

      Kalın Sağlıcakla.

Share
3609 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?

#

Sağlık Ocağı Yerinde Kalmalı” için 2 Yorum

 1. Güzel kardeşim iyi diyosunda ben ak parti li değilim bence yerinde bi karar çünkü oraya arabayla girilmiyor girsende park yeri bulamıyor sun kim hastası ni yaya götürüyor artık herkes te bi araba var yeni yer en azından geniş cadde eğer altın ada otopark olursa iyi olur bence

 2. Kadir seref : diyor ki:

  Gayet yerinde bı karar olur çünkü araç park yeri imkansız araçla oraya girdiğimiz vakit çıkamıyoruz da yeni yeri gayet güzel geniş bir cadde üzerinde artı minibüsler hemen önünden geçiyor emniyetin orası uygun olur kanaatimce

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ORTAK PAYDA

  05 Mart 2021 Yazarlar

         Mantık, her şart altında, dürüst, tutarlı, pervasız ve duygusuz davran: Asla soğukkanlılığını kaybetme, demektir. Mantık, düzendir, prensiptir.      Toplum hayatı, kurallara göre yaşanır. Maneviyat, ölçülemeyen değer özelliği taşır.  Maddiyat, ölçülebilen eşdeğer özellik taşır. Kurallar, toplumda ortak payda oluşturur. Bilim, bilimsel bilgi dünya bilgisi olur. Dünya bilgisi ile kurallar oluşturulur. Toplumda, ortak payda oluşturulur. Pozitivizm, düşüncenin ölçü bildiren kelimeler...
 • Lider Olmak

  28 Şubat 2021 Yazarlar

       2002’de Ak parti nasıl iktidar olmuştu. öncelik 3-Y hatırlayın yani Yolsuzluk – Yoksulluk - Yasaklar sloganı çokta iyi bir girişti ve önemli konulardı. Erdoğan’ın parmağındaki tek yüzük hikayesi, her kesimi çok etkilemişti ve devlette bir türlü iyi gitmeyen işler sık sık değişen hükümetler insanları bunalttı ve bir lider arayışına itti. Erdoğan ve AKP’nin bu samimi söylemleri umutları arttırdı ve ciddi bir destekle iktidar oldular. İlk başlarda güzel şeylerde yapıldı, tam umutlar bir kat daha artarken hatalar başladı, ...
 • GÖRDÜM HİSSETTİM

  28 Şubat 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Yaklaşık beş aydır ziyaret vesilesi ve ilçemizde bulunan bazı firmalarımızın İhracaat imkanlarına destek olmak, kendimi de meşgul etmek amacıyla bulunduğum Amerika Birleşik Devletlerinden bu hafta döndüm.                     Gerçekten büyük bir tüketim pazarı olan Amerika Birleşik Devletlerinde pandemi v...
 • Adana’da Büyük Buluşma!…. Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?

  27 Şubat 2021 Yazarlar

       Audi A6 arabasını Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a makam aracı olarak satan ve bu davranışıyla ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen Fatih Amil, daha sonrasında ilçe başkanlığı tarafından gurup sözcülüğünden alınmıştı.      İlçemiz tarihinde hiç yaşanmayan bu olay, birden herkesin gündemine oturdu.      Kimisi, Fatih Amil’in işlerinin bozukluğunu öne sürdü, kimisi de Önder Tanır’ın böyle yaparak, MHP gurubunu bir şekilde bağladığını söyledi.     ...