logo

SELVİ  BİLDİĞİMİZ  SELVİ


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

     Gazeteci Abdülkadir Selvi, Şangay iş birliği teşkilatı toplantısındaki Erdoğan’ın bulunduğu bir fotoğraf için “Her Türk’ün gurur duyması gerekiyor” demiş. Bu kişiyi yıllardır izlerim, okurum inanın çözemedim kesinlikle iktidarda olanların yanında olur ve onları hiç eleştirmez hep savunur, gazetecilik bu değil daha doğrusu A. Selvi bugünde öyle hep ayni Selvi.

     Şimdi gelelim gurur duymamız gereken resme o fotoğrafta yer alan ülkeler ve liderlerine bakalım Rusya, Çin, Kırgızistan, Tacikistan, Kazakistan, Özbekistan, Hindistan, Pakistan, İran bu dokuz ülkenin yedisinde Demokrasi yok hepsinde otoriter rejim var sn. Selvi, bu nedenle mi gurur duymalıyız ne dersin. Sadece Hindistan ve Pakistan’da karma rejim var bu ikisi biraz bize benziyorlar diyebiliriz. Bu ülkeler Demokrasinin küme düşme hattındalar bu resim Norveç, Finlandiya, Yeni Zelanda İsveç, Japonya gibi tam Demokrasi ile yönetilen ülke liderleri ile çekilmiş olsaydı tabi ki gurur duyardık sn. Selvi, o fotoğrafla neden gurur duyacağımızı da açıklayıversin bir zahmet biz anlayamadık.

OFSAYT’A  DÜŞÜRMEK

Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın oylarında ciddi bir düşüş yaşandığı şu günlerde altılı masanın muhalefetine bile gerek kalmıyor Erdoğan’ın konuşmalarını hazırlayanlar bu işi fevkalade iyi beceriyorlar iyide Erdoğan bunun farkına nasıl varmıyor ve o yazılanları kelimesi kelimesine okuyor.

Geçenlerde birilerini eleştirirken bakın ne dedi, (kendi evlatlarını yurt dışında okutup, lüks ve şatafat içinde yaşattılar) evet aynen bunu söyledi şaka gibi şimdi Erdoğan’ın çocukları nerede okumuş bir bakalım.

Sümeyye Erdoğan — İndiana Üniversitesi

Esra Erdoğan ——— İndiana Üniversitesi

Bilal Erdoğan ———-Harvard Üniversitesi

Burak Erdoğan ——–Londra ekonomi

Dört evladı da yurt dışında okumuş bir babaya bunlar söyletilir mi, bunların işine derhal son verilmeli benden söylemesi.

Yine kendisine verilen bir bilgi notunu şöyle okudu Merkez bankası rezervi 115 milyar dolar civarında bu rakam yaklaşık doğru aslı 113,58 milyar dolar fakat bu brüt rezerv bu kullanılmaya hazır bir rezerv değil net rezervi söyleyeceksen ödünç aldığın takas paralarını düşeceksin sonuç artı gibi göstermeye çalıştığın Merkez Bankası rezervi aslında eksi 52,65 milyar dolar buna hazine eksisini de eklersen eksi 58 milyar doları geçer doğruları söyleyelim doğruları.

Birde seçme yaşını 18 yaşa biz indirdik dedi reis yine yanlış bilgi umarım bunları bilerek yapmıyordur seçme yaşı 1995 yılında Anayasada yapılan bir değişiklikle 18 yaşa indirilmiştir.

İKİ  YÜZLÜLÜĞÜN  BU  KADARI

Bu yeni Osmanlıcılar İzmir B.Ş.B Başkanı Tunç Soyer’i hedef alıp saray medyasında topa tutmuşlardı bir konuşması nedeniyle geçtiğimiz haftalarda, neden İngiliz gemilerine sığınıp kaçan Vahdettin ve beraberindekilere hain dediği için yani Osmanlı padişahı diye bu gerçek hainlere sahip çıkmaya kalkanlar geçen hafta Ankara’da verilen bir resepsiyona katıldılar kimler vardı İç İşleri bakanı S. Soylu, Diyanet işl. Başk. nı Ali Erbaş, Ankara valisi yani iktidarın üst düzey isimleri neyin resepsiyonu biliyor musunuz sıkı durun Suudi Arabistan’ın milli günü kutlamaları günü.

Ne anlama geliyor bu gün, Suudilerin Osmanlı’dan ayrılma günü kutlamaları böyle bir günü Yunanlılar da kutluyor hiçbir farkı yok aslında ayrılma falan hikaye Osmanlı’dan kurtuluş günü bu ve bizim Osmanlıcılar bu Arap ihanetini görmezden gelip üst düzeyde devleti temsilen bur davete katılabiliyor iki yüzlülüğün bu kadarına gerçekten pes.

VARSA  CHP  YOKSA  CHP

Mersin polis evine PKK’lı teröristlerce yapılan saldırıda bir polisimiz şehit oldu Allahtan rahmet diliyoruz kederli ailesine sabırlar diliyorum ülkemizin başı sağolsun yaralı polislerimize de acil şifalar diliyoruz.

     Yaşanan bu acı olayın ardından Ak parti gen. bşk. nı Erdoğan ve iç işleri bakanı Soylu’nun açıklamalarına bakıyoruz inanın insana yeter dedirtiyor bir şehidimizin üzerinden bile siyaset yapılıyor bırakın bunları gerçekten yeter kendinizi küçültüyorsunuz kimse bunları yemediği gibi gülüp geçiyor sizin işiniz hükümet olarak terörle mücadele etmek bu kişiler nasıl oluyor da elini kolunu sallayarak silah ve bombalarla şehirlerimizde elini kolunu sallayarak gezebiliyor ve eylem yapabiliyor ülkemiz yol geçen hanımı diyeceğimde kimse kusura bakmasın gerçekten yol geçen hanı, bu işlerle uğraşıp önlemler alacaklarına şehit üzerinden oy devşirmeye çalışıyorlar CHP’yi bu işle ilişkilendirmeye çalışıyorlar ayıptır ayıp utanır insan.

Kalın sağlıcakla

Share
251 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...