logo

TOKİ 2. ETAPDA MUTLU SON

kestel toki kuralar
Başbakanlık Toplu Konut İdaresince, Kestel’e inşa edilen 726 konutun 2.etap projesinin anahtar teslim töreni yoğun bir katılımla düzenlendi. Törene Başbakan Yardımcısı Bülent ARINÇ, Bursa Valisi Şahabettin HARPUT, Bursa Milletvekili İsmail AYDIN, Kestel Kaymakamı Cemil AKSAK, Ak parti İl Başkanı Sedat YALÇIN, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen KESKİN, İnegöl Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ, Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi CİNGİL, Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR Protokol ilçe sakinleri ve hak sahipleri iştirak etti.
Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Yener ACAR, “2004 yılından bugüne Kestel de, hükümetimizin de destekleri ile altyapıdan üst yapıya, sosyal hizmetlerden hizmet binalarına, spor sahalarına varıncaya kadar önemli adımlar attık, atmaya da devam edeceğiz. Hükümetimizin destekleri ile, ilçemize kazandırılan Bursa Teknik Üniversitesi Kestel’imizi şimdiden kentin doğusunun parlayan yıldızı haline getirdi. Tüm çalışmalarımızın yanında sayın başbakan yardımcım ilçe olarak sizlere de iletmiş olduğumuz hastane konumuz da desteklerinizi bekliyoruz” dedi.
Daha sonra bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Bülent ARINÇ , Kestel ilçesinde, Toplu Konut İdaresince (TOKİ) ikinci etap uygulama kapsamında inşa ettirilen 726 konutun anahtar teslim töreninde yaptığı konuşmada, Hükümetlerinin en önemli hizmetlerinden birinin, toplu konut yatırımları olduğunu belirten Arınç, şimdiye kadar 600 bine yakın konut inşa ettiklerini bildirdi.
Çalışmaların sürdüğü toplu konut şantiyeleri bulunduğunu dile getiren Arınç, özellikle dar ve orta gelir gruplarına yönelik konut üretimlerinin devam edeceğini anlattı. Lüks konutlar yapmaktan ziyade orta gelirlileri çok küçük taksitler ve çok uzun vadelerle konut sahibi yapacaklarını vurgulayan Arınç, şöyle devam etti: “TOKİ bir yere inşaat yaparken sadece konut yapmakla kalmıyor, yanına ticaret merkezi de yapıyor. Burada yaptık mı? Yaptık. Ticaret merkezi olacak bir, cami olacak iki. Cami yapılmış ama yetersiz. Cemaati bol çünkü. Her yer Kestel gibi değil ki, maşallah. Cemaat birbirinin sırtına secde ediyor. Ne mutlu Ya Rabbim. Kurban olduğum Allah vermiş de vermiş Kestel’e. Başka yerde cemaat bulamıyoruz, burada ‘Cami yetersiz’ dedi kardeşim. Ne mutlu. Eh TOKİ küçüğünü yapmış, siz de büyüğünü yapın inşallah. O da size düşüyor.
Hepsini yapıyor TOKİ. Daha ne yapsın? Şu güzel evlere bakın, imrendim. Çok şükür kira öder gibi bunların sahibi oldunuz. Hükümetimiz, Başbakanımız, Allah razı olsun, bütün gücüyle halkımızın başını sokacak kadar güzel bir evi olsun, evin reisinin bir işi olsun, geliri artsın, çocukları en iyi eğitimi alsın, en güzel ulaşımla işine gitsin gelsin, konu komşusuyla kucaklaşsın istiyor. Çok şükür iyi şeyler yapıyoruz ki, siz de bize destek oluyorsunuz.”
Arınç, bazı vatandaşların, ilçede hastane kurulması talebini içeren döviz açması üzerine, “Yener (Kestel Belediye Başkanı Yener Acar) zaten uykularımı kaçırıyor o iş için. Haydi afişle yorulmayın. Yener Acar ‘Kestel ile Gürsu arasına bir hastane yapmaz mısınız?’ diyor. Siz istersiniz de yapmaz mıyız yahu. Bir isteyin, iki verelim inşallah. Allah bize, biz size. Hepsi olacak” değerlendirmesinde bulundu. Arınç, daha sonra bazı hak sahiplerine anahtarlarını teslim etti.

Share
254 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?