logo

12 Kasım 2016

UYARMIŞTIK..! TRAFİK HEP SORUN


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

İlçemizin en önemli sorunu olan Trafik meselesine hemen her sayımızda yer veriyoruz. Hızla gelişen ilçemizin ana caddelerinin trafiği kaldırmadığını ve oluşabilecek kazaların önüne geçilebilmesi için acil önlemler alınmasını, trafik ekiplerinin konuya daha duyarlılık göstererek, ana caddelerde park halindeki araçları otoparklara göndermesi için çalışma yapması gerektiğini defalarca gündeme getirdik…
Kimsenin umurunda olmadı.
Ve, korkulan geçtiğimiz gün Rabia Deligöz’ün başına geldi.
Bir tedbirin alınması için illaki insanların canının yanması mı gerekiyor. Belediye otobüs duraklarına park eden sürücülere gerekli işlemler yapılmazsa, Rabia Deligöz, gibi bir çok insanımızın canı yanmaya devam edecektir.
Kestel Belediye Meclisinde bulunan trafik komisyonu ve ilçe trafiğin ne işe yaradığını birileri gelip bize anlatırsa, bizlerde üzerimize düşen görevi yaparız.
Kestel’in meydanına ucube gibi monte edilen ve ihtiyaca tam anlamıyla cevap veremeyen otoparkın boş olmasının sebebi, araçların aşağıya ve yukarıya inişlerinde çıkışlarında araçların altının sürtmesi…
“Ben yapayım da, gün kurtulsun” mantığıyla yapılan bu gibi hizmetlere kimsenin ilgi göstermediği bir aşikardır.
İlçemiz trafiğinin biran önce, tek şeritli yol uygulamasına geçmesi lazım. Aksi, halde yolcu ve yayaların canları yanmaya devam edecektir.
Dakikayla hareket eden minibüslerden de her daim bu gibi şikayetlerde gelmekte. Burada şoförlerin daha duyarlı olması, yolculara daha nazik ve güler yüzlü davranması gerektiğinin unutulmamasını diliyoruz.
Minibüslerden sonra, servis araçlarının da şehir içlerinde sürat yapmalarının önüne geçilebilmesi için gerekli adımlar hiç gecikmeden atılmalıdır.
Hatta, Minibüs ve Servis şoförlerini yeniden “insan ilişkileri” konusunda eğitime tabi tutmak ilçe halkımıza yapılmış en faydalı hizmetlerden biri olacaktır.
Bunlar yapılmadıkça, daha çok vatandaşımızın canı yanacaktır.
Bu böyle biline…!
KENT MEYDANI SORUN OLDU
Yapılırken, vatandaşın rahatı ve huzuru düşünülerek hizmete alınan Kestel kent meydanına, meydan demek için şahit gerekiyor.
Vatandaşın rahatlıkla yürüyemediği, her tarafın işyerleriyle işgal edildiği kent meydanına yaklaşan vatandaşlar yolunu değiştirir duruma geldi.
Kent meydanından öte, kahve kültürünün yaşaması için yapıldığı tahmin edilen bu alanın ihtiyaca hiçbir şekilde cevap verememesi, ilçede yapılan hizmetlerin ne denli yersiz ve yerinde olduğunu da gözler önüne sermekte.
Yağmurlu havalarda ise, adeta bir gölet yığınını andıran meydanın kullanılamaz hale gelmesi ise, işin ayrı bir noktası..
Halkın menfaatine değil de, ticari mantıkla yapılan hizmetlerin sonunun böyle olacağı her zaman için kaçınılmazdır.
Güzel bir Kent meydanı yaptıklarıyla övünenleri, nedense bu meydan da bir türlü göremiyoruz…
Madem çok güzel..!
Neden bu güzelliklerden kendilerini mahrum ediyorlar ki…?
Anlamakta güçlük çekiyorum….

CHP OSMANGAZİ YEMEĞİ
Cumhuriyet Halk Partisi Osmangazi İlçe başkanlığının dayanışma yemeğine gidenlerden birisi de ben idim.
Bu tür yemeklere pek katılmasam da, kıramadığım bir ağabeyimin daveti üzerine bu yemeğe katıldım.
Osmangazi’nin yemeğinde bir heyecan, yeniden bir silkelenme ve birlik beraberlik mesajları verildi.
Birlik ve beraberliği her zaman önemsemişimdir.
Yapılan çağrılara da, sessiz kalınmamalı…
Ülkenin gidişatı ortadadır…
“Biz enkaz aldık demeyeceğiz” diyenlerin nasıl bir enkaz bırakacakları ise ortadadır.
Sıfır terörle alınan bir ülke de, her gün sıradanlaşan şehit haberlerine sessiz kalan bir toplum yaratıldı.
Baskı rejimi son hızıyla devam ediyor.
Korku ve sindirme politikalarında hız kesmiyorlar.
Ağzını açan muhaliflere, FETO yaftası vurulup, OHAL bahane edilerek susturuluyor.
Babalar gibi satılan memlekette, Analar hiç durmadan ağlamaya devam ediyor.
Eshab-ı keyfi utandıracak şekilde bir uykuya dalan bu halkın daha uyanması için daha ne olması gerekir bilemiyorum.
Etraf kıç yalayıcılardan geçilmez bir halde..
Vicdanların cüzdanların arası sıkıştığı bir dönemi yaşıyoruz.
İspiyonculuğun, namussuzluğun ve haysiyetsizliğin onur sayıldığı günümüzde gerçekten birlik ve beraberlik çok önemlidir.
Bu tür yemeklerle az da olsa bir dayanışma ruhu ortaya çıkıyor…
Organize edenlere teşekkür ediyoruz.
Hemen her ilçe bu yemekte bir araya gelirken, Cumhuriyet Halk Partisi Kestel İlçe örgütünden kimsenin burada olmaması dikkatlerimizden kaçmadı.

Share
189 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Lider Olmak

  28 Şubat 2021 Yazarlar

       2002’de Ak parti nasıl iktidar olmuştu. öncelik 3-Y hatırlayın yani Yolsuzluk – Yoksulluk - Yasaklar sloganı çokta iyi bir girişti ve önemli konulardı. Erdoğan’ın parmağındaki tek yüzük hikayesi, her kesimi çok etkilemişti ve devlette bir türlü iyi gitmeyen işler sık sık değişen hükümetler insanları bunalttı ve bir lider arayışına itti. Erdoğan ve AKP’nin bu samimi söylemleri umutları arttırdı ve ciddi bir destekle iktidar oldular. İlk başlarda güzel şeylerde yapıldı, tam umutlar bir kat daha artarken hatalar başladı, ...
 • GÖRDÜM HİSSETTİM

  28 Şubat 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Yaklaşık beş aydır ziyaret vesilesi ve ilçemizde bulunan bazı firmalarımızın İhracaat imkanlarına destek olmak, kendimi de meşgul etmek amacıyla bulunduğum Amerika Birleşik Devletlerinden bu hafta döndüm.                     Gerçekten büyük bir tüketim pazarı olan Amerika Birleşik Devletlerinde pandemi v...
 • Adana’da Büyük Buluşma!…. Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?

  27 Şubat 2021 Yazarlar

       Audi A6 arabasını Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a makam aracı olarak satan ve bu davranışıyla ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen Fatih Amil, daha sonrasında ilçe başkanlığı tarafından gurup sözcülüğünden alınmıştı.      İlçemiz tarihinde hiç yaşanmayan bu olay, birden herkesin gündemine oturdu.      Kimisi, Fatih Amil’in işlerinin bozukluğunu öne sürdü, kimisi de Önder Tanır’ın böyle yaparak, MHP gurubunu bir şekilde bağladığını söyledi.     ...
 • 16 Canımız son şehitlerimiz olsun

  26 Şubat 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;      Eğer bir coğrafyada insan öldürmenin çok fazla gerekçeleri varsa, o coğrafyada yaşayan toplumlarda cana kıymak rutin bir olay olur.      İnsan hayatı önemini kaybettiği noktada, başka sorunları konuşmanın bir anlamı yoktur.      Ben kendimi bildim bileli, islam coğrafyasında kan dökmek adeta sıradan bir olaydır.      Herkes kafasına göre bir neden buluyor, bu nedene göre öldürmesi gereken düşmanı oluyo...