logo

Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneğinden Açıklama

Değerli yurttaşlarımız,

     Hepinizin bildiği gibi 14 Mayıs 2023 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem TBMM seçimlerini gerçekleştirdik. Seçimler sonucunda iki tablo karşımıza çıktı. Mecliste sağ ve aşırı sağ partilerin oluşturduğu bir çoğunluk ve ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimi.

     Önümüzde tarihsel bir yol bulunmakta. Ya sözde milliyetçilik söylemi ile cumhuriyetimizi kökten değiştirmeyi amaç edinmiş bir yapı bütünüyle oluşacak ya da yeni bir denge kurulacak.

     Farkında mısınız?

     Uygulanan yanlış ekonomik politikalar, kontrolsüz mülteci göçü yüzünden ülkemiz ekonomik ve sosyal krizle boğuşurken, açlık ve yoksulluk ülkenin her yerine yayılmış, millet derdine çözüm bulmakta çaresiz, kadınlar ve gençlerimiz başta olmak üzere geleceğimiz tehdit altındadır.

     Farkında mısınız?

     Hukukta, eğitimde, sağlıkta, bilimde, adalet ve özgürlüklerde çağ dışı kaldığımızın, dünyanın geri kalmış ülkeleri arasında ilk sıralarda olduğumuzun. Üniversitelerin ve eğitim sisteminin çöktüğünün, emeğin son damlasına kadar sömürüldüğünün, yaşamlarımızın değersizleştirildiğinin ve başımıza gelen her kötü olayın kaderimiz olduğuna inandırılmaya çalışıldığımızın.

     O nedenle bizler aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller isteyen, yurtta ve dünyada barış diyen düşüncenin, cumhuriyetin aydınlık projesinin insanlaşma savaşının, hukuk ve adaletin toplumda egemen kılındığı, yolsuzluk ve yoksullukların son bulduğu, insanlarımızın toplumda düşüncelerini özgürce söyleyebildikleri, kadınların ve çocukların güven içinde yaşadıkları, refahın toplumun tüm kesimlerine yayıldığı, emeğin sömürülmediği taraftan yanayız. Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği sadece bu nedenle 23 şubesi ve temsilcilikleri ve cumhuriyet aşığı tüm üyeleri ile sorumluluk bilinci içinde oylarını kullanmak üzere sandığa gidecektir. Sizler de ülkemizin aydınlık geleceği için sandığa gidin…

     Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği gericiliğe karşı, çocuklarımız, ülkemiz ve aydınlık bir dünya, güzel bir gelecek, onurlu bir yaşam, hak ve adalet için laik, demokratik, bilimsel, karma ve kamusal eğitimden yana 22 yıldır mücadelesini sürdürmektedir.

Aydınlanma ışığımız sönmesin.

Share
188 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?