logo

BELEDİYEDEN EBELER HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI

ebeler günü
Kestel Belediyesince, 21-28 Nisan tarihleri arasında kutlanmakta olan ebeler haftası kapsamında ilçe genelinde görev yapan Ebe ve hemşirelere yönelik olarak kutlama programı düzenledi.
Kestel Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanı Yener ACAR, İlçe Sağlık Müdürü Mecit ALTAN, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Ali İzzet KALALI, Belediye Başkan Yardımcıları, ve ilçede görev yapan ebe ve hemşireler iştirak etti.
Programda bir konuşma yapan belediye başkanı Yener ACAR, “Göreviniz gereği sürekli sağlığı bozulmuş hasta vatandaşlarımızla meşgul olan değerli sağlık personellerimiz, ebeler ve hemşirelerimizle bu önemli haftalarında birlikte olmak haftalarını birlikte kutlamak istedik. Sağlık gibi önemli bir konuda ilçemizde başarılı bir şekilde görev yapan değerli ebe ve hemşirelerimize öncelikle ilçe halkımız adına teşekkür diyorum. Sağlık konusunda 2014 yılı mart ayı sonunda itibaren ilçemize mahalle statüsünde bağlanan yerleşim merkezlerimizde 1 yıl içinde ne eksik varsa hepsini giderdik. Sağlık ocağı olmayan mahallelerimizde sağlık kabinlerini, sağlık ocağı olan mahallelerimizde bakım onarım ve eksiklerinin giderilmesi çalışmalarımızı tamamladık. İlçe genelinde bulunan sağlık ocaklarımızda yine aynı şekilde eksiklerin giderilmesi bakım ve onarımlarının yapılması gibi çalışmalarımızın yanında hasta nakil ambulansımız ile de ilçe merkezinden Bursa’mıza gidecek yaşlı ve yatalak hastalarımızın ulaşımlarını gerçekleştiriyoruz. Sağlık konusunda Kestel belediyesi olarak bizlerde siz değerli sağlık personelimizin hastalarımıza en iyi hizmeti suna bilmesi noktasında üzerimize düşen görevi layıkı ile yerine getiriyoruz” dedi.

Share
298 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?