logo

KESTEL GENÇLERİNE SAHİP ÇIKIYOR

uyuşturucu kestel
Kestel Kaymakamlığı, Kestel Belediyesi ve Kestel İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, Kültür Merkezinde düzenlenen Uyuşturucu Madde ve İnternet Bağımlılığı konulu konferans yoğun bir katılımla gerçekleşti.
Kestel Kaymakamı Ziya POLAT, Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, ilçe genelindeki okullarda görev yapan Rehber Öğretmenler ve öğrenciler iştirak etti. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Narkotik Şube ve Siber suçlarla mücadele şube müdürlüğünde görevli polis memurları Hasan Uyar, İlyas Kabadayı’nın sunumları sonrasında, Gazeteci Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Keziban Bayık, tarafından öğrencilere hayata bakış açısı ve hedefleri yakalama konusunda bir sunum gerçekleştirildi.
Program sonunda bir açıklama yapan Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, “Gençlerimiz geleceğimiz, ilçemizde 15- 25 yaş aralığından 7500 gencimiz yaşamakta. Bunlardan 3000 Bini eğitim ve öğretimine ilçemizdeki liselerde devam etmekte geleceğimize sahip çıkmak ülkemizin aydınlık yarınlara uzanabilmesi amacıyla onların bilinçlendirilmesi amacıyla elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Bugün gerçekleşen çalışmada bunlardan biri. Son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de maalesef uyuşturucu madde konusunda sıkıntılar yaşanmakta. Bu sıkıntıların çözümü noktasında hem gençlerimize sahip çıkma, hem de emniyet kuvvetlerimize destek olmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu çalışmayı önümüzdeki günlerde daha da genişleterek, okullar bazına indirmek ve daha fazla öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz. Bu konuda, belediye olarak sadece bu programla elbette ki yetinmiyoruz. Bugün Kestel Belediye Sporumuz bünyesinde 1500 sporcumuza lisanslı spor yapabilme imkanı sunarak gençlerimize kötü alışkanlıklar karşında destek olarak onların vatanına milletine faydalı birer birey olarak yetişmelerine katkı sağlıyoruz. İlçe genelinde futbol sahaları spor kompleksleri, kapalı spor salonları inşa ederek üzerimize düşen görevleri layıkı ile yerine getirmeye çalışıyoruz. Bugün ki programımıza katılan değerli polis memuru arkadaşlarımıza ve Keziban hocamıza sunumlarında dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Share
150 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?