logo

MİLLİ EĞİTİMDEN ACAR’A PLAKET

acara plaket
Kestel ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünce İlçe genelinde eğitim ve öğretime sağlamış olduğu katkı ve desteklerden dolayı Kestel İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR’a Plaket verdi. Milli Eğitim Müdürü Gültekin ÖZCAN, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve İlçe Genelindeki Okul Müdürlerinden oluşan bir heyet Başkan ACAR’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Gültekin ÖZCAN, “ilçemiz okullarında il genelindeki başarı yüzdemi her geçen gün giderek yükselmekte. Kestel Belediyesince 2007 Yılından buyana sağlanan destek ve katkılar da bu alanda önemli bir faktör Sayın başkanımızın bu konuya göstermiş olduğu yakın ilgi ve alaka gerek Eğitim camiasından, gerekse öğrenci ve velilerimizce takdirle karşılanmaktadır. Kendilerine Kestel Belediyesi olarak sağlamış oldukları katkı ve desteklerden dolayı bir kez daha teşekkür ediyor ve bu plaketi takdim ediyorum” dedi.
Daha Sonra okul müdürleri ve öğrenciler adına hazırlanmış çiçeklerin sunulduğu ziyaret ile ilgili bir açıklama yapan belediye başkanı Yener ACAR, “ Geleceğimiz olan çocuklarımızın ve gençlerimizin daha sağlıklı ortamlarda ve daha kaliteli bir eğitim alabilmeleri için Kestel belediyesi olarak yoğun bir çalışma içindeyiz. Okullarımızın bina bakım onarımları, eksiklerin giderilmesi çevre düzenlemeleri yanında çağdaş eğitim düzeyinin yakalanması noktasında teknoloji sınıfları oluşturulması, Deneme sınavları, Başarının teşvik edilerek özendirilmesi amacıyla başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesi, Bursa’da eğitim ve öğretimine devam eden öğrencilerin okullarına ulaşmasında destek olunması amacıyla okul servisleri düzenlenmektedir. Maddi durumu elverişsiz öğrencilerimize destek olunması amacıyla 300 öğrencimize okul forması, ayakkabı ve kırtasiye yardımlarında bulunulmuştur.
Öğrencilerimizin sağlıklı ortamlarda spor yapabilmelerine imkan sağlamak amacıyla spor salonu bulunmayan Barakfakih ilköğretim okulumuza Belediyemiz imkanları ile kapalı spor salonu yaptırılarak hizmete sunulmuştur.
İlçemizde eksikliği hissedilen okullarımızın hayata geçirilmesi notasında hayırseverlerimiz ile işbirliğine gidilerek ilçemiz bir Anadolu Lisesi ve Bir İmam Hatip lisesi kazandırılmıştır. Okullarımızın arsaları belediyemiz tarafından sağlanırken Hayırseverlerimizce de Bina yapımları gerçekleştirilmiştir.
2013 Yılında İlçemiz genelindeki okullarımızın eksiklerinin giderilmesi bakım ve onarımlarının yapılması amacıyla Belediyemizce 400 bin TL ödenek ayrılarak kullanılmıştır.
Bu çalışmaların dışında okullarımızda gerek okul müdürlüklerimizce gerekse Milli Eğitim Müdürlüğümüzce tespit edilerek kurumumuz bildirilen tüm eksik ve aksaklıklar kısa sürede çözüme kavuşturularak sorunlar ortadan kaldırılmaktadır. Sayın Milli Eğitim Müdürümüze Şube Müdürlerimize ve Değerli okul müdürlerimize bu nazik davranışlarında dolayı teşekkür ediyorum. Bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada okullarımızın başları seviyesinin ve eğitim ve öğretim kalitemizin yükseltilmesi noktasında elimizden gele tün gayreti göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Share
290 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?