logo

ÜRETİMDE ENGEL TANIMADILAR


Bursa´da yaşayan engelliler, Büyükşehir Belediyesi´nin koordinatörlüğünde Bursa Kent Konseyi çalışma gruplarının desteğiyle ürettikleri ürünleri Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi´nde sergiledi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürlüğü´nce düzenlenen serginin açılışına, Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak´ın yanı sıra Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Güneyli, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hüseyin Koçak, engelliler ve aileleri katıldı. Engelli vatandaşların ürettiği sanat eserlerinin yer aldığı sergide; yağlıboya resimlerden fotoğraflara, çini çalışmalarından ebru uygulamalarına kadar 50´yi aşkın çalışma bulunuyor.

Serginin açılışında konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle empati yapıp engelli vatandaşları anlamanın önemli olduğunu dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi olarak engelli vatandaşlarla bir olduklarını, beraber olduklarını vurgulayan Şenocak, “Sergimiz hayırlı olsun. İnşallah engelli vatandaşları anlayan bir bakış açısı, tüm Türkiye´de tesis olur. Herkes bu anlayışa katkı verir. Onlarla birlikte olduğumuzu daha çok vurgulayalım” dedi.
Vali Yardımcısı Mustafa Güneyli ise, Bursa´da engellilere yönelik faaliyetlerde üretimi baz aldıklarını söyledi. Hobi de olsa gelir elde etme amacıyla da olsa engellilerin mutlaka üretime katılması gerektiğini kaydeden Güneyli, “İnşallah benzer sergileri gelecek yıllarda daha geniş katılımla daha geniş salonlarda açarız” diye konuştu.
Protokol üyeleri açılışın ardından sergiyi gezerek, engelli vatandaşlardan ürettikleri ürünler hakkında bilgiler aldı.

Share
269 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?