logo

YENİ MAHALLELERE HİZMET YAĞMURU

yeni mahalleler
Kestel Belediyesi tarafından, mahalle statüsü kazanan 28 yerleşim biriminde gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Yener ACAR, yaptığı açıklamada, “Yerel seçimler ile birlikte hayata geçen, kanun doğrultusunda köy konumunda iken, mahalle statüsü kazanan yeni mahallelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda Nisan ayı başından itibaren çalışmalarımıza başladık. Seçim Beyannamemizde verdiğimiz sözler doğrultusun da eksikliği hissedilen spor sahaları konusunda ihalemizi gerçekleştirdik ve müteahhit firmaya yer teslimleri gerçekleştirildi. Kısa süre içinde sahalarımızı kullanıma açacağız. Mahalle konakları ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Arkadaşlarımız var olan konakların eksiklerini tespit ettiler, bir yandan tespit edilen eksiklikler giderilirken, diğer yandan mahalle konağı olmayan mahallelerimiz için proje ve yer tespit çalışmaları devam ediyor. Muhtarlıklarımızın büro çalışmalarını sağlıklı bir şekilde yürütebilmeleri için ihtiyaç duydukları büro tipi masa, sandalye ve bilgisayar aksamları konusunda ki eksiklikler tespit edilerek giderildi.
Mart ayı sonu itibarı ile ilçemize bağlanan 28 mahallemizin tamamında, ana geçim kaynağı tarım ve bu mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın arazilerine rahat ve sağlıklı bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla arazi yollarımızın açılması ve bakımlarının yapılması çalışmalarına tüm mahallerimizde başladık ve devam ediyoruz.
Mahallelerimizde bulunan okullarımızın bakım ve onarımları ile eksikliklerinin giderilmesi noktasında ihalemizi gerçekleştirdik. Yüklenici firma tarafından çalışmalara başlandı. Yeni eğitim ve öğretim yılına okullarımızın eksiksiz bir şekilde girmeleri için var gücümüz ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Aynı zamanda yeni mahallelerimizin tamamında asfalt tretuvar ve kilitli parke çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Hali hazırda devam etmekte olan çalışmalarımız ilk etap da eksikliği hissedilen aciliyeti olan çalışmalar bu çalışmalarımızı tamamladığımızda tüm mahallerimiz için tek tek tespit edilen seçim kitapçımız içinde yer alan özel projelerimizi hayata geçirerek her zaman hatırlattığımız kentin batısında ne varsa doğusunda da o olacak sözümüzü, ilçe merkezimizde ne varsa yeni mahallerimizin tamamında da onlar olacak şeklinde yeniden uyarlamış oluyoruz” dedi.

Share
209 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?